موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
اسد علی امرایی موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
دکتر فرود امیری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه، قبول وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (خانواده،تجاری،ثبتی،ملکی،چک،...) و کیفری
سیدجلال میرکاظمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی پذیرش کلیه دعاوی  حقوقی ، کیفری ، خانواده دیوان عدالت اداری دادگاه انقلاب و دادگاه نظامی
دکتر سهیل طاهری وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز  و استاد دانشگاه
مهدیه کتابی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری
حمیدرضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری ومشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز 12 سال سابقه وکالت و 10 سال وکالت تخصصی  بانک صادرات و متخصص در دعاوی بانکی و موسسات مالی و اعتباری انجام دعاوی حقوقی به صورت گروهی در کلیه زمینه های حقوقی، ثبتی ، کیفری و خانوادگی
دکتر نغمه فرهود  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز، وکالت در کلیه دعاوی حقوقی و کیفری (خانواده،ملکی ،ثبتی،چک،دعاوی مربوط به شهرداری و اصل 49و...) قبول وکالت ایرانیان مقیم خارج کشور
حمید رضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی با 12 سال سابقه وکالت و هفت سال انجام امور تخصصی وکالت بانک صادرات و متخصص در دعاوی مربوط به امور بانکی و موسسات مالی و اعتباری
موسسه حقوقی کامران میرزایی و همکاران (موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق) قبول وکالت در  دعاوی حقوقی -کیفری- خانواده-ارث -ملکی و اصل 49
مرتضی دستوری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری متخصص در امور بازار سرمایه و وکالت در هرگونه اختلافات سهام در بازار سرمایه ،وکالت در هیات داوری ماده 36 بازار سرمایه و وکالت در اختلاف خرید سهام شرکت های اجرای اصل 44 قانون اساسی
اسدعلی امرایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای مرکز
احسان عابدین وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

معیارهای دوگانه در کمک به پناه جویان

ارسالی توسط فاطمه شیرزادیان وکیل پایه یک دادگستری
معیارهای دوگانه در کمک به پناه جویان

پناه‌جویی یکی از چند واکنشی است که مردم کشورهای مختلف در مقابل درگیری، جنگ‌، خشونت و اوضاع نابسامان زندگی، نشان داده و مجبور به ترک وطن می‌شوند.

پناه‌جویی یکی از چند واکنشی است که مردم کشورهای مختلف در مقابل درگیری، جنگ‌، خشونت و اوضاع نابسامان زندگی، نشان داده و مجبور به ترک وطن می‌شوند.

تحقیر، خشونت، مرگ مثلث حقوق بشری پناه جویان در اروپا -  مقررات بین المللی مربوط به حمایت از پناه جویان - آئین نامه اجرایی صدور سند مسافرت پناهندگان سیاسی 

مشکلاتی که یک پناه‌جو دارد یا شرایطی که باید پشت سر بگذارد، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد را مجاب کرد تا 20 ژوئن را به نام روز جهانی پناهندگان نامگذاری کرده و طبق قانون، برای هر کشور بودجه‌ای را تعریف کردند تا کمک هزینه‌ای برای تامین مخارج پناه‌جویان باشد.
اما این مساله که حمایت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل از کشورهای مختلف برای پذیرفتن پناهندگان بر چه اساس و مبنایی پیگیری می‌شود، می‌تواند معمای اصلی را طرح کند چرا که بدون شک تمام کشورها به طور یکسان پذیرای پناه‌جو نبوده و حتی پناه‌جو هم تمایل به رفتن به کشوری دارد که غالب پناه‌جویان می‌روند. استدلالی که یک پناه‌جو برای پناهندگی در یک کشور در پی می‌گیرد، علاوه بر اینکه مسیر زندگی خود را رقم می‌زند، برای کشوری که به آن پناه می‌برد هم بار مسئولیت حقوقی، مدنی و مالی به دنبال دارد.
حال در چنین شرایطی آژانس پناهندگان سازمان ملل، آماری در سال 2014 منتشر کرد که طبق آن سوریه بیشترین پناه‌جو را به دیگر کشورها فرستاده و آلمان هم سخاوتمندترین کشور در این خصوص بوده است. این گزارش می‌افزاید بیش از 3 میلیون انسان در اثر پیامدهای جنگ داخلی در سوریه از این کشور متواری شده‌اند. پناهندگان سوری در نیمه نخست سال ۲۰۱۴ در مجموع ۲۳ درصد شمار پناهندگان ثبت شده در کمیساریای عالی امور پناهندگی سازمان ملل را تشکیل می‌دهند.

 ایران دومین کشور پناهنده‌پذیر دنیا

در ۳۰ سال گذشته رتبه نخست از نظر شمار پناه‌جو از آن پناهندگان افغانی بود. کمیساریای عالی امور پناهندگان سازمان ملل شمار این پناهندگان را 2.7 میلیون نفر ذکر کرده است، البته این تعداد پناه‌جویانی هستند که به صورت رسمی در کشورهای دیگر حضور دارند وگرنه آمارهای غیررسمی از آوارگی بیش از 5 میلیون افغانی در کشورهای دیگر حکایت دارد. بهرحال پس از افغانستان، سومالی با 1.1 میلیون پناه‌جو، سودان با ۶۷۰ هزار و سودان جنوبی با ۵۰۹ هزار پناه‌جو در رده‌های بعدی بیشترین کشورهای مبدا پناه‌جو در ۳۰ سال گذشته، ایستاده‌اند.

قانون کنوانسیون مربوط به وضع پناهندگی و پروتکل آن 

آمار اعلام شده از سوی سازمان ملل حاکی از حضور 982 هزار مهاجر پناه‌جو در ایران است که البته این آمار تنها مربوط به آمار پناه‌جویان سبز شده یا دارای برگه تردد یا اقامت هستند و پناه‌جویان غیرمجاز را شامل نمی‌شود؛ در حالیکه بیش از 2.5 میلیون پناه‌جوی افغانی تنها در ایران حضور دارند. البته ایران میزبان جمع زیادی از مهاجران عراقی نیز هست که به واسطه حمله آمریکا و پس از آن هم فعالیت تروریست‌ها از کشور خود آواره شده و به ایران آمده‌اند و از این منظر ایران بعد از پاکستان که میزبان 1.6 میلیون مهاجر افغانی است، دومین کشور پناهنده پذیر در دنیا به حساب می‌آید.

2 میلیون و 700 هزار افغانی پناه‌جوی ثبت شده، پس از سوریه بیشترین جمعیت پناهندگان در جهان است که به وسیله‌ کمیساریای امور پناهندگان ملل متحد کمک می‌شوند. در گزارش کمیساریای امور پناهندگان سازمان ملل آمده است: جنگ‌ در بخش های وسیعی از خاورمیانه و آفریقا باعث شده است که در شش ماهه اول سال 2014 ،5 میلیون و500 هزار نفر مجبور به جابجایی یا آوارگی شوند که این رقم نشانگر رکورد دیگری است.

حالا باید دید که سازمان ملل چه کمکی به کشورهای پناهنده پذیر ارائه می کند؟

 تبعیض در کمک‌های سازمان ملل به ایران

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در بیشتر کشورهای عضو سازمان ملل دارای دفتر نمایندگی است و از این طریق ضمن نظارت بر خدمات ارائه شده به پناه‌جویان در دنیا، کمک‌هایی را نیز به کشورهای پناهنده‌پذیر ارائه می‌کند.

حسن قشقاوی، معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه در این خصوص می‌گوید: پولی که کشورهای اروپایی از کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان می‌گیرند 3 هزار دلار برای هر پناه‌جو است. اما چقدر هزینه می‌کنند؟ حداکثر 300 تا 400 دلار. مابقی این مبلغ به جیب کشورهای اروپایی می‌رود. این می‌شود برخورد تجاری با موضوع پناه‌جویی. یعنی پول را کامل از کمیساریای عالی پناهندگان می گیرند و آمارهای هم هرسال ارائه می‌دهند، اما در کمپ‌های غیراستاندارد، محدود و امکانات بسیار ضعیف پناه‌جو را میزبانی می‌کنند.

قشقاوی ادامه می دهد: ما همیشه از کمیساریا گله داریم. می‌گوییم چرا به کشوری مثل ایران که این همه هزینه می‌کند، مبلغ کمی را اختصاص می‌دهند، در حالی که مبالغ هنگفتی به کشورهای غربی می‌دهند و آنها این مبالغ را برای پناه‌جویان هزینه نمی‌کنند. آمارها نشان می‌دهد بودجه اهدایی کمیساریا در سال 2007 میلادی به ایران رقمی در حدود 10 میلیون دلار بوده است که بیش از 70 درصد این مبلغ صرف حقوق و هزینه‌های جاری دفتر کمیساریا در ایران شده است. همچنین بودجه کمیساریا در سال 2012 با افزایشی که به منظور کمک به روند بازگشت افغان‌ها داشته به حدود 25 میلیون دلار رسیده که بازهم حدود 50 درصد آن صرف هزینه‌های دفتری کمیساریا و حقوق کارمندان آن در ایران شده است. بنابراین به نظر می‌رسد بودجه اهدایی سازمان ملل به ایران تنها 25 دلار به ازای هر مهاجر مجاز و دارای برگه تردد بوده که از این منظر فاصله زیادی بین ایران و اروپا وجود دارد.

 تفاوت خدمات به مهاجران در ایران و اروپا

موضوع تبعیض در کمک‌های بین المللی به ایران در حالی است که خبرهای متعددی از بستن مرزهای اروپا به سوی هزاران پناه‌جوی سوری در رسانه‌ها منتشر شده است. علاوه بر این، بسیاری از پناه‌جویانی که به اروپا راه یافته‌اند نیز در شرایط بد و بسیار وخیم، نگهداری می‌شوند. این موضوع در حالی است که ایران در طول 30سال میزبانی از مهاجران افغانی و عراقی، خدمات متنوعی را به این مهاجران ارائه کرده است. عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، اردیبهشت امسال با اشاره به حضور ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار افغانی در کشورمان افزود: یک میلیون نفر از این مهاجران در قالب طرح آمایش هستند به نحوی که کارت حضور و اقامت دارند و با محدودیت‌هایی زیر نظر مراقبت‌ها و قوانین جمهوری اسلامی در کشورمان زندگی می‌کنند اما بقیه مهاجران به صورت غیرقانونی در کشور حضور و تردد دارند. وی با اشاره به اینکه اکنون ۳۵۰ هزار دانش‌آموز و ۱۱ هزار دانشجوی افغان در دانشگاه‌های ایران مشغول تحصیل هستند، افزود: ۱۷ هزار نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های ما هم از اتباع افغانستان هستند.

این آمارها در حالی است که سازمان ملل متحد تنها 25 دلار سالانه به ایران کمک می‌کند و این مبلغ در مقایسه با هزینه‌هایی که ایران بابت تحصیل رایگان دانش‌آموزان و طلاب افغانی به همراه سایر هزینه‌های حضور پناه‌جویان متحمل می‌شود بسیار ناچیز است.

 پیگیری مجلس از وزارت کشور برای ساماندهی اتباع بیگانه

با توجه به شرایط حاکم بر کشور و میزان ظرفیت‌های کشور ایران برای پذیرش پناه‌جو، به دلیل اینکه از سوی کمیساریای عالی پناه‌جویان در سازمان ملل برای کشورهایی که رکورددار حضور پناهنده در کشورشان هستند، اقدام ویژه‌ای صورت نمی‌گیرد، مسئولان مانند برخی از نمایندگان مجلس این ضرورت را دیدند که از طریق وزارت کشور این مساله را پیگیری کنند.

فرج‌الله عارفی نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس درباره حضور اتباع غیرمجاز در کشور گفت: واقعیت آن است که حضور غیرمجاز این افراد مشکلات امنیتی و اخلاقی زیادی را در کشور ایجاد می‌کند بر این اساس ساماندهی آنها امری ضروری به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: در استان کرمان مسئولان مربوطه جلساتی را برگزار کردند که طی آن حضور افاغنه در برخی از مناطق استان ممنوع اعلام شد و لذا برخوردهای قاطع با آنها صورت گرفت به گونه ای که کار جمع آوری و فرستادن آنها به کشور خودشان در دستور کار واقع شد.

عارفی در گفت‌وگو با خانه ملت تصریح کرد: به طور حتم لازم است حضور این افراد در کشور از مجرای قانونی شکل گیرد تا شاهد ورود غیرقانونی آنها به کشور نباشیم زیرا بی‌توجهی به این معضل می‌تواند بحرانی را در کشور پدید آورد. نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی درباره ارایه لایحه ساماندهی اتباع بیگانه از سوی وزارت کشور یادآور شد:  هنوز این لایحه ارایه نشده است اما براساس پیگیری‌ها متوجه شدیم که وزارت کشور به دنبال جلوگیری از حضور غیرقانونی افاغنه در کشور است.

وی تاکید کرد: البته وزارت کشور باید سریع تر اقدام کرده و وارد عمل شود چراکه امروزه از مرزهای شرقی کشور روزانه هزاران افغانی غیرمجاز به کشور تردد می‌کنند. عارفی گفت: با شروع به کار مجلس آخرین وضعیت ارایه لایحه مذکور را از سوی وزارت کشور پیگیری خواهیم کرد. به هرحال و به طور کلی موضوع تمدید و نگهداری اتباع خارجی در کشور از جمله حق مالکیت هر کشور است و جوامع بین‌المللی نمی‌توانند کشوری را تحت فشار قرار دهند که چرا به اتباع و پناهندگان ویزا نمی‌دهد. این درحالی است که مردم ایران، خود دارای مشکلات اقتصادی، معیشتی و کار هستند و این تعداد اتباع خارجی می‌توانند باری بر این مردم باشند.

 از طرفی اگر کنوانسیون حقوق‌بشر، تشخیص دهد کشورهایی مانند افغانستان و عراق دیگر برای مردمان‌شان تهدید جانی ندارند و نگرانی‌ها رفع شده، ایران و هر دولت دیگری می‌توانند پناهندگی‌هایش را پس بگیرند. در حال حاضر هم سازمان ملل و کمیساریای این سازمان، عملا شرایط پناهندگی و اعطای پناهندگی بشردوستانه را از این کشور‌ها برداشته است.  هم‌اکنون هم پناهندگی‌ای که دولت ایران به اتباع عراقی و افغان داده است، در سیستم طبقه‌بندی سازمان ملل از جمله پناهندگی‌هایی از نوع حمایت‌های بشردوستانه است؛ درست مانند اتفاقی که در حال حاضر برای سوریه اتفاق افتاده است اما تنها تفاوت این است که پناهندگان سوری در کشورهای دیگر در اردوگاه اقامت دارند و آن دولت‌ها به پناه‌جوها اجازه نمی‌دهند به داخل شهر بروند ولی در ایران، دولت اجازه ورود آن‌ها را به کشور و شهرها داده است.  حال با توجه به اینکه سازمان ملل شرایط پناهندگی بشردوستانه را برداشته است، به اعتقاد اشرفی، دولت ایران می‌تواند بگوید دیگر این شرایط وجود ندارد و همین الان هم به آن تعدادی که اجازه اقامت داده است، لطف می‌کند.

منبع : روزنامه حمایت

مطالب مرتبط

تکالیف مستاجر، تعهدات موجر

نام نویسنده
تکالیف مستاجر، تعهدات موجر

مدت‌ها آیین‌نامه تعدیل اجاره‌بها مصوب 1324 و پس از آن قوانین روابط موجر و مستاجر مصوب 1339 و 1356 بر اجاره املاک حکومت داشت، ویژگی این قوانین تاثیر بسیار ناچیز نفوذ اراده طرفین بود. اما تجربه نشان داد که محدود کردن آزادی اراده و حمایت دولت از مستاجران باعث کاهش انگیزه مالکان به انعقاد عقد اجاره می‌شود و معدود مالکانی که حاضر به انعقاد قرارداد اجاره می‌شدند از راه‌حل‌های خدعه‌آمیز استفاده می‌کردند یا مبلغ اجاره‌بها بسیار گزاف بود و بدین ترتیب صلح اجتماعی به خطر می‌افتاد.

ادامه مطلب ...

تشریفات رسیدگی به دعوای تعدیل اجاره بها

نام نویسنده
تشریفات رسیدگی به دعوای تعدیل اجاره بها

یکی از دعاوی مهم در خصوص روابط میان موجر و مستاجرش دعوای تعدیل (افزایش یا کاهش) اجاره‌بهاست. در پرونده‌ای که بازخوانی کرده‌ایم مالک از میزان پایین اجاره‌بهای پرداختی توسط مستاجرش ناراضی است و از دادگاه تقاضای افزایش نرخ اجاره‌بها را به قیمت روز می‌کند. خواهان می‌تواند قبل از طرح چنین دعوایی در دادگاه حقوقی در ابتدا اظهارنامه‌ای رسمی برای مستاجر خود بفرستد و از وی به طور رسمی درخواست کند تا بر سر مبلغ بیشتری از اجاره‌بها توافق کند و در مرحله بعد در صورت به‌دست نیامدن توافق طرح دعوای قضایی کند.

ادامه مطلب ...

دعوای تخلیه ملک استیجاری

نام نویسنده
دعوای تخلیه ملک استیجاری

اجاره یکی از روابط حقوقی است که امروزه نقش مهم و اساسی به خود گرفته است به گونه‌ایی که منشأ بسیاری از اختلافات و دعاوی‌ که در محاکم مطرح می‌شود را می‌توان قرارداد اجاره دانست. اساساً اجاره کردن به این معناست که فردی (مستأجر) منافع یک موضوع خاصی را از فرد دیگر (موجر) تملک‌ و در ازای این تملک و بهره‌برداری مبلغی را به عنوان اجاره‌بها به موجر بپردازد. حال یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که ممکن است در پایان قرارداد اجاره پیش آید تخلیه نکردن ملک از سوی مستاجر است. قانون در این خصوص راه حل‌هایی را برای موجر وضع کرده است تا بتواند حق خود را از مستاجری که قانون را زیر پا می‌گذارد، بگیرد.

ادامه مطلب ...

دعوای الزام به تنظیم اجاره نامه رسمی (در قالب بازخوانی یک پرونده)

نام نویسنده
دعوای الزام به تنظیم اجاره نامه رسمی (در قالب بازخوانی یک پرونده)

از نظر قانونی در مواردی که بین مالک و ‌مستاجرش قرارداد اجاره‌ای تنظیم نشده باشد یا اگر تنظیم شده، ‌مدت آن منقضی شده باشد و در ضمن طرفین راجع به تنظیم اجاره‌نامه با تعیین‌اجاره‌بها و شرایط آن اختلاف داشته باشند، هر یک از آنها می‌تواند برای ‌تعیین اجاره‌بها، در مواردی که اجاره‌نامه‌ای در بین نباشد و تنظیم‌اجاره‌نامه به دادگاه مراجعه کند. دادگاه میزان اجاره‌بها را از تاریخ ‌تقدیم دادخواست تعیین می‌کند، ولی این امر مانع صدور حکم ‌نسبت به اجرت‌المثل زمان قبل از تقدیم دادخواست و خسارت ‌تاخیر تادیه آن نخواهد بود. بنابراین در وضعیت اخیر دعوایی تحت عنوان الزام خوانده اعم از مستاجر یا مالک به تنظیم اجاره‌نامه رسمی طرح می‌شود.

ادامه مطلب ...

وقتی مستاجر ملک را تخلیه نمی کند

نام نویسنده
وقتی مستاجر ملک را تخلیه نمی کند

یکی از دعواهای رایج که پای دو طرف را به دادگاه باز می‌کند و تا حدودی نیز از دلایل شلوغ شدن دادگاه‌ها و افزایش حجم پرونده‌های قضایی به حساب می‌آید رابطه میان مالک و مستاجر است. این رابطه زیادی پیچیده نیست اما برای آن قواعد و قوانین زیادی تصویب شده است که باید اجرا شود اما انگار همیشه یک طرف ماجرا لنگ می‌زند و مشکلی به وجود می‌آید، مشکلی که گاهی با پادرمیانی و گاهی نیز با کشیده‌شدن ماجرا به دادگاه و نظر قاضی رفع می‌شود.

ادامه مطلب ...

تقاضای تامین دلیل برای تحویل کلید

نام نویسنده
تقاضای تامین دلیل برای تحویل کلید

یکی از مشکلاتی که در روابط موجر و مستاجر ممکن است به وجود بیاید، خودداری مالک از پس گرفتن کلید ملک است. قرارداد اجاره بعد از سپری شدن مدتی که در قرارداد تعیین شده است به پایان می‌رسد اما تا زمانی که کلید نزد مستاجر باشد، ملک در تصرف او محسوب می‌شود و وی در این خصوص مسئولیت‌هایی پیدا می‌کند. بنابراین برای اینکه از این مسئولیت‌ها رها شود، باید کلید را به مالک برگرداند. اما گاهی ممکن است مالک از گرفتن کلید خودداری کند در این صورت باید دید که تکلیف چیست و مستاجر می‌تواند چه اقداماتی برای گرفتن حق خود انجام دهد. در این مطلب به نکات قابل توجه در این موضوع اشاره شده است که دانستن آن‌ها می‌تواند به حل این مشکل کمک کند.

ادامه مطلب ...

آیا می دانید برای اجاره ملک باید چه نکاتی را رعایت کنید؟

نام نویسنده
آیا می دانید برای اجاره ملک باید چه نکاتی را رعایت کنید؟

آیا می دانید برای اجاره ملک باید چه نکاتی را رعایت کنید؟

ادامه مطلب ...

اعتبار اجاره نامه های محضری بیشتر است، مهم ترین کار مشاورین املاک معرفی موجر و مستاجر است

نام نویسنده
اعتبار اجاره نامه های محضری بیشتر است، مهم ترین کار مشاورین املاک معرفی موجر و مستاجر است

رئیس کانون سردفتران و دفتران استان یزد بر احقاق حق مالک با اجاره‌نامه‌های محضری تأکید کرد و گفت: اجاره‌نامه محضری معتبر‌تر از اجاره نامه‌هایی است که در دفاتر مشاوران املاک تنظیم می‌شود.

ادامه مطلب ...

همه چیز درباره اجاره

نام نویسنده
همه چیز درباره اجاره

اجاره، قراردادی است که بر طبق آن فردی که موجر نامیده می‌شود، خانه یا آپارتمان یا مغازه خود را به فرد دیگری که مستاجر نام دارد، برای مدت معین و در ازای اجاره‌بها یا کرایه، به اجاره واگذار می‌کند.

ادامه مطلب ...

اجاره و خرید اماکن مسکونی

نام نویسنده
اجاره و خرید اماکن مسکونی

اجاره و خرید اماکن مسکونی

ادامه مطلب ...
مشاهده کلیه مطالب مرتبط
0 دیدگاه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

+ چهار = 11