وب سایت دکتر مهدی مومنی عضو هیئت علمی دانشگاه و  وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلای دادگستری مرکز
علیرضا هادیان وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
محمد رضا قندهاری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
مهدیه کتابی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری
حسین مزاجی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری منطقه اصفهان
شاپور خسروی پور وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
علی رمضانزاده  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز ،بیست سال سابقه کار قضایی و وکالت ،داشتن تجارب و تخصص در امور ملکی و اراضی و نیز مطالبات
علی جاوید وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و عضو هیئت علمی دانشگاه

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مالکی که آپارتمان خالی است ، باید هزینه های ساختمان را پرداخت کند

ارسالی توسط وکالت آنلاین وکیل پایه یک دادگستری
مالکی که آپارتمان خالی است ، باید هزینه های ساختمان را پرداخت کند

اگر مالک آپارتمانی در ملک خود سکونت نداشته باشد و آپارتمان خالی از سکنه باشد، آیا نباید هزینه‌های ساختمان را پرداخت کند؟

 اگر مالک آپارتمانی در ملک خود سکونت نداشته باشد و آپارتمان خالی از سکنه باشد، آیا نباید هزینه‌های ساختمان را پرداخت کند؟

 پرسش مخاطب درباره پرداخت هزینه‌های ساختمان از سوی مالکی که در آپارتمان خود سکونت ندارد، این است:

سلام ، با اینکه اینجانب چند ماه از سال را نزد فرزندم در خارج از ایران هستم ، مدیر ساختمان بابت ماههای غیبت از من هزینه مصرف آب و برق و گاز می گیرد . در مورد هزینه تعمیرات و پله شوئی و نظافت و سایر مخارج چون عنوان شارژ دارد، حرفی ندارم؛ اما آیا باید بابت مصارف عمومی سوخت هم علیرغم نبودن پولی بپردازم ؟

پاسخ کارشناسان :

مطابق با ماده ۱۰ قانون تملک آپارتمان ها هر کس آپارتمانی را خریداری می نماید، به نسبت مساحت قسمت اختصاصی خریداری خود در زمینی که ساختمان روی آن بنا شده یا اختصاص به ساختمان دارد، مشاعا سهیم می گردد؛ مگر آن که مالکیت زمین مزبور به علت وقف یا خالصه بودن یا علل دیگر متعلق به غیر باشد که دراینصورت باید اجور آن را به همان نسبت بپردازد. مخارج مربوط به محافظت ملک و جلوگیری از انهدام و اداره و استفاده از اموال و قسمتهای مشترک و بطور کلی مخارجی که جنبه مشترک دارد و یا به علت طبع ساختمان یا تاسیسات آن اقتضا دارد که یکجا انجام شود نیز باید به تناسب حصه هر مالک به ترتیبی که در آیین نامه ذکر خواهد شد، پرداخت شود؛ هر چند آن مالک از استفاده از آنچه که مخارج برای آن است، صرف نظر نماید.

منبع : خبرگزاری میزان

مطالب مرتبط

تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

نام نویسنده
تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

ادامه مطلب ...

مهریه و وراثت در نکاح موقت

نام نویسنده
مهریه و وراثت در نکاح موقت

مهریه و وراثت در نکاح موقت

ادامه مطلب ...
مشاهده کلیه مطالب مرتبط
0 دیدگاه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید