موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
اسد علی امرایی موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
دکتر فرود امیری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه، قبول وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (خانواده،تجاری،ثبتی،ملکی،چک،...) و کیفری
سیدجلال میرکاظمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی پذیرش کلیه دعاوی  حقوقی ، کیفری ، خانواده دیوان عدالت اداری دادگاه انقلاب و دادگاه نظامی
دکتر سهیل طاهری وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز  و استاد دانشگاه
مهدیه کتابی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری
حمیدرضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری ومشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز 12 سال سابقه وکالت و 10 سال وکالت تخصصی  بانک صادرات و متخصص در دعاوی بانکی و موسسات مالی و اعتباری انجام دعاوی حقوقی به صورت گروهی در کلیه زمینه های حقوقی، ثبتی ، کیفری و خانوادگی
حمید رضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی با 12 سال سابقه وکالت و هفت سال انجام امور تخصصی وکالت بانک صادرات و متخصص در دعاوی مربوط به امور بانکی و موسسات مالی و اعتباری
محمد رضا مهرجو وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز و دانشجوی دکتری حقوق خصوصی
سرور ثانی نژاد وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
سالار حسین منفرد وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
موسسه حقوقی کامران میرزایی و همکاران (موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق) قبول وکالت در  دعاوی حقوقی -کیفری- خانواده-ارث -ملکی و اصل 49
اسدعلی امرایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای مرکز

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مروری بر حقوق مطبوعات و حق دسترسی شهروندان به اطلاعات

ارسالی توسط وکالت آنلاین وکیل پایه یک دادگستری
مروری بر حقوق مطبوعات و حق دسترسی شهروندان به اطلاعات

کنگره بین‌المللی حقوق ایران در نظر دارد در پنل تخصصی با عنوان «بررسی حقوق مطبوعات در نظام های مختلف» با حضور اساتید و کارشناسان این حوزه از دانشگاه های سراسر کشور و به منظور ارتقاء حق دسترسی شهروندان به اطلاعات، به بررسی این موضوع بپردازد.

کنگره بین‌المللی حقوق ایران در نظر دارد در پنل تخصصی با عنوان «بررسی حقوق مطبوعات در نظام های مختلف» با حضور اساتید و کارشناسان این حوزه از دانشگاه های سراسر کشور و به منظور ارتقاء حق دسترسی شهروندان به اطلاعات، به بررسی این موضوع بپردازد.

به گزارش ایسنا به نقل از کنگره بین‌المللی حقوق ایران، نسیم مشاهدی معاون اجرایی کنگره بین المللی حقوق ایران با اشاره به حق دسترسی به اطلاعات برای همه شهروندان، خاطرنشان کرد: باید فضایی ایجاد شود که سانسور حتی‌المقدور ممنوع باشد و رسانه‌ها به قدرت‌های مالی وابسته نباشند.

وی با اشاره به نقش مطبوعات در رشد دانش و بینش عمومی، گفت: مطبوعات دیگر صرفا انعکاس دهنده‌ واقعیت نیستند، بلکه سازنده و به وجود آورنده واقعیت هستند؛ این مهم با اشاره به نقش کلیدی مطبوعات نشان داده می شوند.

معاون اجرایی کنگره بین المللی حقوق ایران به اصل 24 قانون اساسی مبنی بر اینکه نشریات‌ و مطبوعات‌ در بیان‌ مطالب‌ آزادند، مگر آنکه‌ مخل‌ به‌ مبانی‌ اسلام‌ یا حقوق عمومی‌ باشند، گفت: آزادی مطبوعات و حدود و قیود آن در اصل 24 قانون اساسی انعکاس یافته است.

وی ادامه داد: تاکید بر مطبوعات نیز تنها به جهت اهمیت و نقش خاص این ابزار ارتباطی در آن زمان بوده و اینکه در زمان تصویب قانون اساسی سایر ابزارهای انتشار عقیده و بیان، توسعه و گسترش پیدا نکرده بودند.

مشاهدی با تاکید بر اینکه بدین ترتیب اصل آزادی مطبوعات است و محدودیت‌های آن، به عنوان استثناهای این اصل باید مورد توجه قرار گیرند، خاطرنشان کرد: رویه نظام مقدس جمهوری اسلامی و به خصوص مقام معظم رهبری همواره کمک به ارتقای سطح پاسخگویی و تکریم جایگاه والای رسانه‌های سمعی و بصری بوده است.

 اهمیت اجرای صحیح قوانین موضوعه در حوزه مطبوعات بازسازی، نوسازی، تجهیز و توسعه ظرفیت مطبوعات و استفاده از فن‌آوری جدید ارتباط جمعی و به روز نگه داشتن توانایی‌های فنی و ابزار رسانه‌ها و تلاش در جهت ارتقای کمی و کیفی محصولات و آماده‌سازی شرایط مطلوب برای مطبوعات به منظور دستیابی به شیوه‌های مطلوب و جامع در انتشار اخبار و مطالب و نظرات منطقی مختلف با رعایت استقلال و آزادی در چارچوب قوانین از دیگر موضوعاتی بود که توسط معاون اجرایی کنگره بین المللی حقوق ایران بر آن تاکید شد.

وی همچنین تاسیس و تقویت مراکز آموزشی و آموزش عالی و تربیت نیروی انسانی لازم برای ارتقاء کمی و کیفی مطبوعات، گسترش مبادلات فرهنگی، خبری و مطبوعاتی با سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین تاسیس و تقویت نمایندگی‌های مطبوعات در خارج از کشور به منظور بهره‌گیری از تجربیات و  تحقیقات داخلی و خارجی در عرصه فعالیت‌های خبری و تبلیغی را از مواردی دانست که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بازخورد مورد انتظار از این کنگره این است که بتواند نقطه عطفی برای برداشتن گام‌های بلندتر و توسعه‌ی مطبوعاتی باشد و برای جلوگیری از زمینه‌های سوءاستفاده از آزادی باید قوانینی مناسب تدوین شود. این همایش درصدد دسترسی و بسترسازی برای این امر مهم است.

پژوهشگران می توانند با توجه به محورهای کنگره از جمله حقوق مطبوعات، حقوق خصوصی و... مقالات خود را برای شرکت در این کنگره از طریق پایگاه اینترنتی

.  به دبیرخانه ارسال نمایند. علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات تکمیلی با شماره های 4-33699093-021و 9-36621318-021 تماس بگیرند.

نخستین کنگره بین المللی حقوق ایران با رویکرد حقوق شهروندی و با هدف تقویت نظارت و اجرای قوانین در راستای توانمندسازی و ارتقاء کارآمدی دستگاه های اجرایی در زمینه حقوقی و همچنین معرفی آخرین نظریه ها و دستاوردهای علمی، تبادل دیدگاهها، با حمایت دانشگاه­ها و دستگاه­های اجرایی کشور به همت مرکز همایش­ های بین المللی توسعه؛ 30 و 31 شهریورماه سال جاری در برج میلاد تهران، برگزار می شود.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

نام نویسنده
تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

ادامه مطلب ...

مهریه و وراثت در نکاح موقت

نام نویسنده
مهریه و وراثت در نکاح موقت

مهریه و وراثت در نکاح موقت

ادامه مطلب ...
مشاهده کلیه مطالب مرتبط
0 دیدگاه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

19 + نوزده =