موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
اسد علی امرایی موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
دکتر فرود امیری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه، قبول وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (خانواده،تجاری،ثبتی،ملکی،چک،...) و کیفری
سیدجلال میرکاظمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی پذیرش کلیه دعاوی  حقوقی ، کیفری ، خانواده دیوان عدالت اداری دادگاه انقلاب و دادگاه نظامی
دکتر سهیل طاهری وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز  و استاد دانشگاه
مهدیه کتابی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری
حمیدرضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری ومشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز 12 سال سابقه وکالت و 10 سال وکالت تخصصی  بانک صادرات و متخصص در دعاوی بانکی و موسسات مالی و اعتباری انجام دعاوی حقوقی به صورت گروهی در کلیه زمینه های حقوقی، ثبتی ، کیفری و خانوادگی
سرور ثانی نژاد وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
محمد رضا مهرجو وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز و دانشجوی دکتری حقوق خصوصی
مرتضی دستوری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری متخصص در امور بازار سرمایه و وکالت در هرگونه اختلافات سهام در بازار سرمایه ،وکالت در هیات داوری ماده 36 بازار سرمایه و وکالت در اختلاف خرید سهام شرکت های اجرای اصل 44 قانون اساسی
علی جاوید وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و عضو هیئت علمی دانشگاه
اسدعلی امرایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای مرکز
دکتر نغمه فرهود  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز، وکالت در کلیه دعاوی حقوقی و کیفری (خانواده،ملکی ،ثبتی،چک،دعاوی مربوط به شهرداری و اصل 49و...) قبول وکالت ایرانیان مقیم خارج کشور

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

سوالات اختبار کانون وکلای دادگستری منطقه اصفهان-دوره بیست و چهارم

ارسالی توسط وکالت آنلاین وکیل پایه یک دادگستری
سوالات اختبار کانون وکلای دادگستری منطقه اصفهان-دوره بیست و چهارم

سوالات اختبار کانون وکلای دادگستری منطقه اصفهان-دوره بیست و چهارم

حقوق تجارت       

1-از تاخیر در ارائه برگه امتحانی پس از پایان وقت اداری خودداری نمایید.
2-سئوالات را به دقت بخوانید ، استفاده از کتاب قانون بدون محشی و حاشیه نویسی آزاد است.  
3-پاسخ سئوالات مستدل و مستند به مواد قانون بوده از پرداختن به مسائل فرعی و غیر مرتبط با مسئله خودداری نمایید.  

سئوال اول

بهرام در تار یخ 20/1/1389 بابت پرداخت بدهی خود به شرکت سهامی زمرد سپاهان سفته ای به مبلغ یکصد میلیون ریال را که فاقد تاریخ پرداخت است در وجه شرکت مذکور تنظیم و در حالیکه ظهر سفته امضای سعید نیز به چشم می خورد آن را به شرکت ارائه می نماید. رضا مدیر عامل شرکت سهامی مذکور تاریخ پرداخت سفته را 10/2/1389 تعیین و در سفته درج نموده و سپس آن را در وجه مریم ظهرنویسی می نماید به طوری که به بهرام ارائه کرده اما سفته پرداخت نمی شود لذا مریم در مورخ 20/2/1389 اعتراض عدم پرداخت ( واخواست ) می نماید. چون بهرام از تادیه وجه سفته خودداری می نماید و مریم در مورخ 24/2/1390 علیه شرکت سهامی زمرد سپاهان و رضا و بهرام و سعید اقامه دعوی کرده و صدور حکم به پرداخت وجه سفته و خسارت تاخیر تادیه ان را از همه خواندگان به نحو تضامن درخواست می کند. اینک مستدلا پاسخ دهید :

1-    بهرام با این استدلال که سفته هنگام صدور فاقد تاریخ پرداخت بوده و آن را سندی تجاری ندانسته و آثار یک سند عادی را بر آن مترتب می داند در قبال دعوی دفاع می کند آیا این استدلال صحیح است ؟ چرا ؟ ( 2 نمره )

2-    فرض نمایید استدلال بهرام درست نبوده و سفته واجد آثار حقوقی یک سند تجاری باشد رد این صورت خسارت تاخیر تادیه از چه تاریخی به سفته تعلق می گیرد؟ ( 2 نمره )

3-    شرکت سهامی زمرد سپاهان خود را مسئول پرداخت نمی داند آیا این استدلال صحیح است ؟ ( 5/1نمره )

4-    فرض نمایید استدلال شرکت سهامی صحیح نباشد آیا در این صورت رضا مسئول است ؟ ( 5/1 نمره )


5-    سعید در این میان چه عنوانی دارد و آیا مسئول پرداخت هست یا خیر ؟ ( 2 نمره )


6-    بهرام در جلسه دادگاه با ارائه چند رسید عادی مدعی است که وجه سفته را به شرکت پرداخته و خود را بدهکار نممی داند اگر شما وکیل مریم باشید چه دفاعی خواهید نمود ؟ ( 2 نمره )

7-    اگر ثابت شود که شرکت مذکور در هنگام ظهرنویسی در حالت توقف بوده آیا ظهر نویسی صحیح بوده یا خیر ؟ فرض کنید ظهر نویسی صحیح نبوده آیا مریم دارنده قانونی محسوب می شود یا خیر ؟ ( 3 نمره )

سئوال دوم

شرکت با مسئولیت محدود فراز دارای دو شریک با سهم الشرکه مساوی 50٪ میباشد اینک میان دو شریک در انتخاب مدیر اختلاف شده است و هریک خود را مدیر شرکت می داند . به نظر شما :


الف- آیا این دو نفر می توانند به تنهایی هر یک خود را مدیر شرکت بداند ؟ چرا ؟ ( 3 نمره )

ب: یکی از شرکاء به دلیل اختلاف مذکور در دادگاه اقامه دعوی انحلال شرکت را نموده است آیا دادگاه حکم به انحلال شرکت می دهد یا خیر ؟ چرا ؟ ( 3 نمره )

آئین دادرسی مدنی                

1-    از تاخیر در ارائه برگه امتحانی پس از پایان وقت اداری خودداری نمایید.
2-    سئوالات را به دقت بخوانید ، استفاده از کتاب قانون بدون محشی و حاشیه نویسی آزاد است.  
3-    پاسخ سئوالات مستدل و مستند به مواد قانون بوده از پرداختن به مسائل فرعی و غیر مرتبط با مسئله خودداری نمایید.  
اشکان که قطعه زمینی دارای پروانه ساخت واقع در اصفهان را از مالک رسمی آن با سند عادی خریداری نموده است احداث بنا را با انعقاد پیمان به مقاطعه احمد ساکن نجف آباد می دهد تا او حداکثر ظرف یک سال عملیات ساخت را به انجام رسانده و پس از تکمیل ساختمان بشرط رعایت مفاد قرارداد علاوه بر وجه صورت وضعیت ها از قرار متر مربعی سه میلیون ریال ، یک واحد احداثی در طبقه آخر را نیز به او تملیک نماید.

احمد پس از یکسال و نیم در حالی که عملیات نازک کاری بنا را تکمیل ننموده و کار ر ا تحویل نداده است ، خانواده خود را در واحد مزبور اسکان می دهد و علیرغم تذکر اشکان مبتنی بر اینکه می خواهد با خارج شدن احمد به همراه تجهیزاتش از مللک ، خود راسا به کار ساختمان ادامه دهد از ساختمان خارج نمی شود . با فرض اینکه قرارداد تابع شرایط عمومی پیمان نیست و خسارت تاخیر انجام تعهد در آن پیش بینی نشده است به سئوالات زیر بطور مستدل و مستند پاسخ دهید:

1-    اگر وکیل اشکان باشید و به درخواست او قصد اخراج احمد در اسرع وقت و مطالبه خسارت از وی را داشته باشید چه اقداماتی تحت چه عناوینی در چه مرجع یا مراجعی صورت می دهید ؟( 4 نمره )
2-    اگر خسارت تاخیر در قرارداد پیش بینی شده بود و فقط قصد مطالبه انرا داشته باشید چه اقدامی در چه مرجعی صورت می دهید؟ ( 3 نمره )
3-    اگر احمد پنج نفر کارگر د استخدام داشته باشد آیا نحوه اخراج پیشنهادی شما در بنئ یک مسئله شامل آنها نیز می باشد ؟ بطور مستدل توضیح دهید ؟ ( 3 نمره )
4-    اگر کاگران برای مطالبات راجع به حقوق معوقه خود به وکیل مراجعه نمایند نحوه عمل وکیل و مداخله او در ارتباط با این پرونده جهت تامین حقوق کارگران و مرجع ذیصلاح را مشخص نمایید و آیا این وکیل تحتن چه شرایطی می تواند در ازای مطالبات کارگران دارایی های اشکان را توقیف نماید ؟ ( 4 نمره )
5-    اگر احمد به سرعت مشغول تخلف از مفاد پیمان بوده و نازک کاری را بر خلاف پیمان پیش می برد چگونه و در چه مرجعی می توان کار او را متوقف نمود ؟ ( 3 نمره )
6-    در فرض جدید چنانچه در قرارداد پیش بینی داوری بدون تعیین داور معین شده باشد نحوه احقاق حق را در صورت اصرار اتشکان به داوری و در فرض عدم اصرار وی به داوری بررسی و توضیح نمایید. ( 3 نمره )

حقوق مدنی            

1-    از تاخیر در ارائه برگه امتحانی پس از پایان وقت اداری خودداری نمایید.
2-    سئوالات را به دقت بخوانید ، استفاده از کتاب قانون بدون محشی و حاشیه نویسی آزاد است.  
3-    پاسخ سئوالات مستدل و مستند به مواد قانون بوده از پرداختن به مسائل فرعی و غیر مرتبط با مسئله خودداری نمایید.  

سئوال اول

به موجب قراردادی که بین آقای الف مالک یک کارگاه تولید پارچه و آقای ب منعقد شده است مقرر می گردد آقای ب نخ مورد نیاز جهت تولید پارچه را هر ماه با تقاضای آقای الف به قیمت روز به وی فروخته و آقای الف نیز پارچه های تولیدی هر ماه خود را به میراهن ده درصد کمتر از قیمت روز به آقای ب بفروشد مشروط به اینکه آقای الف پارچه های تولیدی خود را به شخص دیگری نفروشد و آقای ب نیز ظرف سه روز از تاریخ تحویل پا رچه های موضوع قرارداد تمام ثمن را به آقای الف پرداخت نماید. پاسخ دهید :
1-    وضعیت حقوقی قرارداد و دو شرط ضمن آن چیست ؟ ( 3 نمره )
2-    در صورتی که آقای الف مقداری از پارچه های تولیدی خود را به شخص دیگری بفروشد وضعیت حقوقی این قرارداد چیست ؟ آقای ب چه اقدامی می تواند انجام دهد ؟ ( 3 نمره )
3-    در صورتی که آقای ب سه روز بعد از تحویل پارچه های خریداری شده ثمن معامله را نپردازد آیا آقای ب حق فسخ قرارداد را خواهد داشت یا خیر  ؟ چرا ؟ (3نمره)
4-    در صورتی که بعد از چند نوبت فروش پارچه ها ، طرفین قرارداد را اقاله نمایند آیا آقای ب مکلف است پارچه ها و یا بدل آنها را مسترد نماید یا خیر ؟ چرا ؟ ( 3 نمره )

سئوال دوم

در تاریخ 15/1/1383 برابر سند نکاحیه عادی پروین به عقد نکاح شرعی و دائم امیر با مهریه زیر درامده است ( مهرهی عبارت است از 1- کامران ( پدر زوج ) حق سکنی یک واحد آپارتمان پلاک ثبتی 1/14 واقع در بخش 2 ثبت اصفهان را برای مدت 25 سال جهت سکونت مشترک با زوج به پروین واگذار نموده است – 2- مبلغ دویست میلیون یال وجه رایج بر ذمه زوج است )
الف= اگر زوج قصد طلاق دادن زوجه را داشته باشد شرایط لازم و تکلیف زوج جهت طلاق چیست ؟ ( 2 نمره)
ب= پروین که دارای فرزند مشترک 4 ساله پسر است جهت استیفای کلیه حقوق خود ( بغیر طلاق) چه اقداماتی و علیه چه اشخاصی می تواند انجام دهد ؟ توضیح دهید ( 2 نمره )
ج= در صورتی که کامران آپارتمان فوق را قل از عقد نکاح به حسین فروخته باشد حسین یا پروین جهت دفاع از حقوق خود چه اقدامات حقوقی می تواند انجام دهد ؟ توضیح دهید ؟ ( 2 نمره )
د= چنانچه کامران بعد از عقد نکاح آپارتمان فوق را فروخته و سند انرا به خریدار منتقل کرده باشد شما بعنوان وکیل پروین و یا خریدار چه اقداماتی می توانید انجام دهید ؟ ( 2 نمره )

حقوق جزا          

1-    از تاخیر در ارائه برگه امتحانی پس از پایان وقت اداری خودداری نمایید.
2-    سئوالات را به دقت بخوانید ، استفاده از کتاب قانون بدون محشی و حاشیه نویسی آزاد است.  
3-    پاسخ سئوالات مستدل و مستند به مواد قانون بوده از پرداختن به مسائل فرعی و غیر مرتبط با مسئله خودداری نمایید.  

سئوال اول

مستی در حال تشنگی شدید با نششانه روی اسلحه به سوی دو نفر یکی از آنها کشته و از دیگری می خواهد با وارد شدن به چاه خطرناکی که خطر فروریزی داد برای وی آب تهیه نماید که رد اثنای پائین رفتن از چاه سقوط کرده فوت می نماید.
اولا : جرائم ارتکابی ، نوع هریک و مسئولیت مست نسبت به آنها را تفصیلا بیان کنید ( 5 نمره )
ثانیا : چنانچه به جای مست این اعمال توسط صغیری ( ممیز یا غیر ممیز ) ارتکاب یابد پاسخ چیست ؟ ( 5 نمره )

سوال دوم

سعید کارمند بازنشسته اداره دارایی بوده و به دلیل ارتکاب جرم دارای یک سال حبس تعلقی است. وی برای تدریس ضمن خدمت کارمندان دعوت شده و در ضمن تعلیم عملی حسابرسی به آنان مبلغ ده میلیون تومان از یک مودی مالیاتی دریافت و به حساب خود واریز می نماید. دوست وی مسعود که هنوز در اداره مشغول کار است از این امر مطلع شده و به منظور حفظ ابروی وی این موضوع را کتمان نموده و با پرینت فیش دیگری بجای فیش اصلی و واریز مبلغ یکصد هزار تومان چنین وانمود می کند که مبلغ واریزی به حساب اداره دارایی تنها همین یکصد هزار تومان بوده است. سعید بابت این خوش خدمتی ضمن تشکر از مسعود تعداد ده عدد سکه بهار آزادی بعنوان هدیه برای او برده و مسعودت آنها را می پذیرد. موضوع بواسطه شرکت مودی و دقت بازرس دارایی کشف و در مراجع قضایی طرح می شود :
بنظر شما :
اولا : عنوان دقیق اتهام یا اتهامات هر یک از سعید و مسعود چیست ؟(5 نمره )
ثانیا : چنانچه سعید رضایت هر یک از مودی یا اداره دارایی را اخذ نماید در صدور رای تفاوتی خواهد داشت یا خیر ؟ توضیح دهید ( 5 نمره )

آئین دادرسی در امور کیفری                  

1-    از پرداختن به مسائل فرعی و غیر مرتبط با مسئله خودداری نمایید.
2-    پاسخ سئوالات مستدل و مستند به مواد قانونی ارائه گردد. استفاده از قانون بدون محشی و حاشیه نویسی آزاد است.
1-    امیر مدعی است خانواده ای در همسایگی او در شهر اصفهان زندگی می کنند که اولاتا بچه های این خانواده با ایجاد سر و صدا در طول شبانه روز موجب مزاحمت خانواده وی شده و شیشه های خانه اش را شکسته اند ثانیا پدر خانواده که در حال خدمت وظیفه عمومی است یا خودروی نظامی در اختیار خود عمدا به درب خانه آنها زده و به لحاظ سقوط درب منزل پای همسرش شکسته است ثالثا مادر خانواده تبعه کشور افغانستان است و ضمن خرید و فروش مواد مخدر منزلش ر ا محل فساد نیز قرار داده است. با این اوصاف بشما بعنوان وکیل مراجعه و تقاضای دفاع از حقوقش را دارد :

اولا: چه راه یا راههای را برای شروع و تعقیب شکایت وی پیشنهاد می کنید ؟ چرا ؟
ثانیا : بر فرض صحت ادعاهای امیر مراجع صالح برای رسیدگی را چه مرجع یا مراجعی می دانید ؟ چرا ؟
ثالثا : چنانچه همسایه پس از طرح شکایت شما همسرش را برای انتقال اطلاعات واصله از ارتش ایران با همان وسیله نقلیه نظامی به زاهدان برده و در راه او را به قتل رساند در صلاحیت مرجه یا مراجع صالح تغییری حاصل می شود یا خیر ؟ توضیح دهید.
رابعا: گذشت امیر پس از قطعی شدن حکم محکومیت در هر مورد چه تاثیری خواهد داشت ؟

2-گزارش بدون نام و مشخصاتی به دادسرای شهرکرد واصل شده مبنی بر اینکه مردی همسر خود را در خانه محبوس نموده و قصد کشتن وی را دارد. با دستور دادستان مامورین وارد منزل شده و جنازه زن را رد حالیکه دستهای او به صندلی بسته شده است مشاهده می کنند. اولیاء دم متوفی در شهر اصفهان از شوهر شکایت می کنند و وی در اصفهان دستگیر و در جریان بازجوییهای اولیه با ارائه مدرکی مدعی می شود که همسرش دارای بیماری روانی بوده و او صرفا بمنظور آبروداری و عدم اطلاع دیگران از جنون زن شخصا به مداوای وی در منزل پرداخته است . بازپرس رسیدگی کننده قرار بازداشت صادر و دادستان با آن مخالفت می کند. رسیدگی در اصفهان ادامه یافته و منتهی به صدور رای برائت مرد شده است. اولیائ دم بدون ایراد به محل رسیدگی به ماهیت رای اعتراض می نمایند. بنظر شما :

اولا: گزارش واصله اولیه قابلیت شروع و تعقیب داشته است یا خیر ؟ چرا ؟
ثانیا : آیا عدم موافقت دادستان با قرار صادره را صحیح می دانید یا خیر ؟ در هر حال پس از مخالفت دادستان تکلیف چیست ؟ چرا ؟
ثالثا : نوع و محل صالح رسیدگی به این شکایت را تعیین و تصمیم دیوان را در این خصوص پیش بینی کنید.
رابعا : چنانچه شوهر در زمان دستگیری و بازداشت در اصفهان به اولیاء دم فحاشی و آنان را تهدید نماید محل و نوع دادگاه رسیدگی کننده به اتهامات را نیز مشخص کنید.

امورحسبی

1-    پاسخ سئوالات مستدل و مستند به مواد قانونی ارائه گردد. استفاده از قانون بدون محشی و حاشیه نویسی آزاد است.
2-    از پرداختن به مسائل فرعی و غیر مرتبط با مسئله خودداری نمایید.
3-    از تاخیر در ارائه برگ امتحانی در پایان وقت مقرر خودداری نمائید.

بهرام و سودابه که فاقد فرزند می باشند مخفیانه دختری بنام مریم را به فرزندی قبول نموده و با ارائه استشهادیه و گواهی مامای محلی به اداره ثبت احوال وانمود می نمایند که مریم دختر آنهاست و نام وی را در شناسنامه خود بعنوان فرزند وارد و برای مریم شناسنامه اخذ می نمایند. سالها بعد از این اقدام بهرام که والدینش قلا فوت شده اند دچار بیماری سرطان شده و در وصیت نامه ای که اثر انگشت وی در ذیل ان است خواهر خود را وصی قرار داده و عنوان نموده یکواحد آپارتمان و ویلای شمالش برای مریم و باغ مشجرش را برای سودابه که اخیرا مجبور شده است وصیت نموده و در خصوص سایر اموالش که شامل کارخانه و تولیدات موجود در انبار آن و خانه مسکونی و اثاث البیت اوست تکلیفی معین نکرده و فوت می نماید. مریم بعنوان فرزند متوفی تقاضای صدور گواهی حصر وراثت را نموده و مطرح رسیدگی می باشد. هر یک از سئوالات زیر را مستقل بررسی و مستدلا پاسخ دهید:

1-    خواهر بهرام با مراجعه به شما عنوان می کند که مریم دختر واقعی بهرام نبوده و نباید ارثی بوی برسد و از شما می خواهد که اقدام قانونی نمایید. اقداماتی که باید انجام شود و مرجع صالح برای رسدگی را توضیح دهید . ( 3 نمره )
2-    با فرض وراثت مریم وی مایل است اموالی که بواسطه فوت بهرام مالک شده است را از ورثه جدا نماید. اگر دیگر وراث حاضر به همکاری نباشند چه اقدامات حقوقی برای این منظور لازم است ؟ توضیح دهید . ( 3 نمره )
3-    اگر مرجع قضایی مریم را فرزند بهرام نداند و وراث وی را سودابه و خواهر بهرام تشخیص دهد آیا مریم می تواند از دادگاه حقی برای خود مطالبه نماید ؟ توضیح دهید . ( 2 نمره )
4-    اگر در زمان فوت بهرام ، سودابه محجور بوده و قیمی نداشته باشد برای حفظ حقوق وی در مقابل سایر وراث و فروش سهم الارث وی چه اقداماتی و توسط چه مرجع یا مراجعی  باید انجام شود؟ ( 2 نمره )

حقوق ثبت

پاسخ سئوالات مستدل و مستند به مواد قانونی ارائه گردد. استفاده از قانون بدون محشی و حاشیه نویسی آزاد است.
1-    از پرداختن به مسائل فرعی و غیر مرتبط با مسئله خودداری نمایید.
2-    از تاخیر در ارائه برگ امتحانی در پایان وقت مقرر خودداری نمائید.

رسول که متصرف ششدانگ خانه پلاک ثبتی 144/28 بخش 14 ثبت اصفهان به مساحت 90 متر مربع است مالک دو دانگ مشاع از پلاک مذکور نیز می باششد که این دو دانگ بواسطه بدهکاری رسول به ایرج در رهن وی قرار گرفته است. خانه مذکور در جریان ثبت بوده و یک دانگ مشاع آن متعلق به سیمین و یک دانگ مشاع ان متعلق به علی است که رسول حجر وی قیم او می باشد. دو دانگ مشاع باقیمانده نیز مجهول المالک ثبتی است.

1-    اگر سیمین قصد افراز مالکیت خود در پلاک مذکور را داشته بباشد چه اقداماتی و در نزد چه مراجعی بطرفیت چه اشخاصی باید انجام دهد. ( 3 نمره )
2-    اگر اداره اوقاف مدعی وقفیت ششدانگ خانه مذکور باشد برای آنکه بتواند عملیات ثبتی را بنام وقف ادامه دهد چه اقداماتی و در نزد چه مراجعی باید انجام دهد. ( 3 نمره )
3-    چه فرد یا افرادی و تحت چه شرایطی می توانند تقاضای ثبت دو دانگ مجهول المالک را بنام خود بنمایند ؟ ( 2 نمره )
4-    اگر ایرج از دفترخانه تقاضای صدور اجراییه نموده و دفتر خانه بجای صدور اجراییه نسبت به دو دانگ مشاع متعلق به رسول اقدام به صدورر اجراییه برای کل مالکین و نسبت به کل ششدانگ خانه مذکور نموده باشد و ایرج حاضر به همکاری جهت اصلاح اجراییه نباشد سایر مالکین به چه نحو قانونی امکان اصلاح اجراییه مذکور را خواهند داشت ؟ مواد استنادی را توضیح دهید. ( 2 نمره ) 


مطالب مرتبط

آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال 1389

نام نویسنده
آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال 1389

آگهی آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال 1389

ادامه مطلب ...

سوالات و پاسخنامه آزمون کارآموزی سال 1389

نام نویسنده
سوالات و پاسخنامه آزمون کارآموزی سال 1389

سوالات و پاسخنامه آزمون کارآموزی سال 1389

ادامه مطلب ...

اعلام نتایج آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال 1390

نام نویسنده
اعلام نتایج آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال 1390

اعلام نتایج آزمون ورودی کارآموزی وکالت سال 1390

ادامه مطلب ...
مشاهده کلیه مطالب مرتبط
0 دیدگاه