موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
اسد علی امرایی موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
دکتر فرود امیری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه، قبول وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (خانواده،تجاری،ثبتی،ملکی،چک،...) و کیفری
سیدجلال میرکاظمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی پذیرش کلیه دعاوی  حقوقی ، کیفری ، خانواده دیوان عدالت اداری دادگاه انقلاب و دادگاه نظامی
دکتر سهیل طاهری وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز  و استاد دانشگاه
مهدیه کتابی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری
حمیدرضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری ومشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز 12 سال سابقه وکالت و 10 سال وکالت تخصصی  بانک صادرات و متخصص در دعاوی بانکی و موسسات مالی و اعتباری انجام دعاوی حقوقی به صورت گروهی در کلیه زمینه های حقوقی، ثبتی ، کیفری و خانوادگی
علی جاوید وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و عضو هیئت علمی دانشگاه
موسسه حقوقی کامران میرزایی و همکاران (موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق) قبول وکالت در  دعاوی حقوقی -کیفری- خانواده-ارث -ملکی و اصل 49
دکتر نغمه فرهود  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز، وکالت در کلیه دعاوی حقوقی و کیفری (خانواده،ملکی ،ثبتی،چک،دعاوی مربوط به شهرداری و اصل 49و...) قبول وکالت ایرانیان مقیم خارج کشور
اسدعلی امرایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای مرکز
محمد رضا مهرجو وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز و دانشجوی دکتری حقوق خصوصی
مرتضی دستوری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری متخصص در امور بازار سرمایه و وکالت در هرگونه اختلافات سهام در بازار سرمایه ،وکالت در هیات داوری ماده 36 بازار سرمایه و وکالت در اختلاف خرید سهام شرکت های اجرای اصل 44 قانون اساسی

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

حوادث بالای ناشی از کار صدای وزیر را هم در آورد

ارسالی توسط محمد فلاح ارزفونی وکیل پایه یک دادگستری
حوادث بالای ناشی از کار صدای وزیر را هم در آورد

آمارهای حوادث ناشی از کار در کشور وضعیت مساعدی ندارد تا جایی که هر ساله اتفاقات و حوادث ناگواری در محیط های شغلی رخ می دهد. این ماجرا تا جایی ادامه دار شده است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به آن هشدار داده است.

حوادث ناشی از کار سومین عامل مرگ و میر در جهان و دومین عامل در ایران بعد از تصادفات است که می‌تواند با آموزش، فرهنگ‌سازی و ارتقای فرهنگ ایمنی کنترل شده کاهش یابد و جان میلیون‌ها انسان را از مرگ نجات دهد.

کارگران ساختمانی رکورد دار حوادث ناشی از کار - مراحل بررسی حوادث ناشی از کار - حفاظت فنی و بهداشت کارروند رو به رشد محکومان حوادث کارگاهی - حقوق کار - کارگران - نقش قراردادکار در تنظیم روابط بین کارگر و کارفرما - حقوق و تکلیف متقابل کارگران کارفرمایان 

بر اساس اطلاعات دفتر آمار محاسبات اقتصادی و اجتماعی در سال گذشته، 19 هزار و 477 بیمه‌شده تأمین‌اجتماعی دچار حادثه ناشی از کار شده اند. از مجموع این رقم 19 هزار و 117 بیمه‌شده مرد و 360 بیمه‌شده زن بودند.

بر این اساس، از مجموع حادثه‌دیدگان ناشی از کار، 15 هزار و 304 بیمه‌شده متأهل و 4‌ هزار و 173 بیمه‌شده مجرد بودند.گفتنی است، از 19 هزار و 477بیمه‌شده حادثه ناشی از کار، 17 هزار و 902 نفر از آنها به بهبودی کامل رسیدند و 117 بیمه‌شده نیز فوت کردند.

 قوانین حقوق و دستمزد کارگران در سال 93 - برداشت عوامانه از مفهوم کارگر - اجرای رای ، گام آخر در اختلافات کارگر و کارفرما 

بر اساس این گزارش، همچنین 201 بیمه‌شده ازکارافتاده کلی و 311 بیمه‌شده از کارافتاده جزئی شدند و 946 بیمه‌شده نیز غرامت نقص عضو دریافت کردند.همچنین، بی‌احتیاطی بیمه‌شدگان بالاترین آمار علت وقوع حادثه را تشکیل می‌دهد به طوری‌که 12 هزار و 474 بیمه‌شده معادل 61 درصد از آنها بر اثر بی‌احتیاطی دچار حادثه ناشی از کار شدند.

به گزارش تسنیم، اما عدم رعایت مقررات ایمنی، وسایل بی‌حفاظ، وسایل معیوب، عدم استفاده از وسایل حفاظتی و فقدان اطلاعات از علت‌های عمده وقوع حادثه بیمه‌شدگان است.

متاسفانه  آمارهای حوادث ناشی از کار در کشور ما از اوضاع مساعدی حکایت ندارند چنانچه هر ساله اتفاقات و حوادث ناگواری در محیط‌های شغلی رخ می‌دهد که البته تمام این موارد اطلاع رسانی نمی شود و به صورت آمار پنهان و تنها در ذهن خانواده های زیان دیده و داغ دار باقی می‌ماند.

با توجه به اینکه آقایان در محیط‌های کاری متفاوتی مشغول به کار هستند به همین نسبت با درصد احتمال بیشتری با حادثه روبرو می‌شوند به طوری که آمارها نشان می‌دهد 98 درصد از آسیب دیدگان را مردان تشکیل می‌دهندکه از این میان بیشتر از نصف این مردان متاهل و صاحب خانواده هستند، خانواده ای که در بیشتر اوقات تمام تکیه‌گاه اقتصادی اش مرد خانواده است.

کارگران و کارفرمایان بخوانند - مراجع رسیدگی به اعتراض کارگران و کارمندان - مقررات حاکم بر روابط کاری بین کارگر و کارفرما - کارگران کوچک زیر سقف قانون 

* آمار بالای حوادث ناشی از کار به هشدار وزیر کشید

حوادث ناشی از کار تا جایی افزایش یافته است که علی ربیعی،‌وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی نسبت به این موضوع هشدار داده است. وی در همایش مشترک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین‌اجتماعی که با هدف ایجاد رویه و هم افزایی در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی برگزار شد،با هشدار بر اینکه  میزان حوادث ناشی از کار بالاست گفت: باید با اصلاح تکنولوژی، بهبود روابط کار و ارتقای امنیت شغلی مشاغل سخت و زیان‌آور را تعدیل کنیم.

اما ربیعی در حل این مشکل معتقد است: باید حوادث ناشی از کار را یک امر انسانی تلقی کنیم و با برنامه‌ریزی و مطالعات فراوان عوامل ایجادکننده در حوادث ناشی از کار و میزان تأثیرگذاری آنها را به طور دقیق بررسی کرد.

وی با اشاره به اینکه ما درمقابل جان نیروی کار مسئول هستیم بیان می‌کند: متأسفانه آمار حوادث ناشی از کار بالاست و باید در این خصوص برای کاهش آن و ایجاد امنیت جسمی و روحی نیروی مولد استانداردسازی و برنامه‌ریزی داشته باشیم.

*تشکیل 12 هزار کمیته بهداشتی و پیشگیری از حوادث کار

در کشور ما مسئله حفاظت فنی و بهداشت کار از نگاه قانگذار نادیده گرفته شده است به طوری که یک فصل از قانون به مقوله حفاظت فنی و بهداشت کار اختصاص داده شده است. اکنون که ضمانت قانونی برای این مسئله وجود ندارد باید دید وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی چه اقدامی برای حل آن مشکلات تبیین کرده است.

محمدتقی حسینی قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با تسنیم  در این باره با تاکید بر اینکه مقوله‌ی سلامت روانی و رعایت ایمنی و بهداشت محیط کار حائز اهمیت است گفت: از آنجایی که سالانه 360 میلیون حادثه شغلی در جهان اتفاق می‌افتد، این موضوع  از نظر سازمان بین‌المللی کار اهمیت دارد.

وی ادامه می دهد:بر اساس آمار سازمان بین‌المللی کار سالانه 2 میلیون و 300 هزار نفر به واسطه حوادث ناشی از کار جان خود را از دست می‌دهد؛ گاهی دیده شده است که تعداد زیادی از نیروی کار جان خود را به دلیل بیماری‌های ناشی از استفاده از مواد خطرناک در حین کار از دست می‌دهند.

حسینی با اشاره به اینکه ایران عضو کنوانسیون‌ سازمان بین‌المللی کار برای رعایت ایمنی و بهداشت محیط کار است، افزود: با مشارکت سازمان جهانی کار (ILO)،سازمان بهداشت جهانی و فعالیت گسترده وزارت بهداشت و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی کنفرانس بین‌المللی تشکیل شد و قرار است در آینده‌ای نزدیک با نظر کارشناسان سندی در زمینه ایمنی کار تهیه شود و ایران این تجربه را به سازمان جهانی کار ارائه خواهد کرد.

قائم مقام وزیر در امور بین‌الملل با تاکید بر اینکه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به عنوان وزارتخانه کلیدی در زمینه ایمنی کار و پیشگیری از حوادث ناشی از کار تا کنون اقدامات گسترده‌ای را انجام داده است می‌افزاید: هدف اصلی ما پیشگیری از حوادث ناشی از کار، توسعه نظارت بازرسان کار، حمایت از آسیب‌دیدگان است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از 400 هزار بازرسی کار از کارگاه‌های مشمول قانون کار در کشور صورت گرفت می‌گوید: همچنین 13 هزار کمیته بهداشتی و پیشگیری از حوادث ناشی از کار در کارگاه‌ها تشکیل شد و 58 آیین‌نامه حمایت  و ایمنی کار نیز تهیه کردیم.

حسینی بیان می کند: در سال 92 بیش از نیم میلیون نیروی کار آموزش لازم جهت فعالیت در محیط کار را دیدند. همچنین 2 هزار و 200 متخصص به عنوان مشاوره ایمنی و بهداشت کار پروانه فعالیت دریافت کردند که این موضوع نشان دهنده اهتمام بخش خصوصی و دولتی در زمینه ایمنی حوادث ناشی از کار است.

* 47 درصد حوادث ناشی از کار کارگران ساختمانی هستند

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل 47 درصد حوادث ناشی از کار را مربوط به کارگران ساختمانی دانست و اضافه می‌‌کند: امروز با وقوع حوادث بسیاری در محیط کار بیماری‌های ناشی از کار ازدیاد پیدا کرده و به یک نگرانی بین‌المللی تبدیل شده است.لازم است همه نهادهایی که در جامعه به هر شکل به فرهنگسازی کمک می‌کنند، به کمک ما بیایند تا به افزایش فرهنگ کار، سلامت و ایمنی بپردازیم.

وی سلامت روانی را بخشی از سلامت محیط کار می‌داند و می‌گوید: موضوع سلامت نیروی کار شامل حفاظت، ایمنی، بهداشت، تأمین اجتماعی، ارائه خدمات بیمه‌ای به کارگران و رفع آسیب‌دیدگی ناشی از کار است.

حسینی با اشاره به اهمیت سلامت روانی و امنیت نیروی کار بیان می‌کند: باید به سمتی حرکت کنیم که نیروی کار کمتر در محیط کار دچار تنش شود و با آرامش خاطر بتواند وظایف خود را انجام دهد. در بسیاری از کشورها، هزینه‌های زیادی برای این مسأله اختصاص پیدا می‌کند که البته این کار به معنای اتلاف منابع نیست چون اثراتی که از هزینه در این بخش به دست می‌آید مهم است و همچنین بهره‌وری بنگاه‌های تولیدی به این وسیله افزایش پیدا می‌کند و هزینه‌ها جبران می‌شود.

مشکلات زنان کارگر زیر نگاه مردان کارفرما - حقوق و تکلیف متقابل کارگران و کارفرمایان 

قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در امور بین‌الملل تصریح می‌کند: امسال موضوع ایمنی کار مورد تأکید ویژه ما است و سعی کردیم بازرسی‌های کار را در این راستا افزایش دهیم و 30 عنوان کتاب و نشریه در این زمینه منتشر کرده‌ایم. برنامه‌ای آموزشی با همکاری سازمان بین‌المللی کار برگزار کردیم و برنامه آموزشی مشابهی نیز برای مسئولان این بخش در استان‌ها داریم که در استان سمنان برگزار شد.  هر چه بیشتر در راستای افزایش فرهنگ ایمنی فعالیت کنیم، به استانداردهای بین‌المللی نزدیک‌تر می‌شویم.

وی می‌گوید: هدف از انعقاد  سند همکاری با مرکز بین المللی آموزش سازمان بین المللی کار (تورین- ایتالیا ) تعیین اولویت های موضوعی برای همکاری های آتی و فعالیت های جدی برای همکاری در یک دوره دو ساله (15-2014) است.

*آموزش بازرسان کار به منظور کاهش حوادث

حسینی می افزاید: بر اساس این تفاهمنامه آموزش قضات در زمینه استانداردهای بین المللی کار، آموزش بازرسان کار، توسعه اشتغال جوانان، آموزش مهارت های فنی و حرفه ای، آموزش اشتغال با تاکید بر خدمات آموزش از راه دور برای بازرسان کار و اطلاع رسانی بازار کار از اولویت های اصلی برای همکاری دو جانبه تعیین شده است.

وی ادامه می‌دهد: مرکز آموزش بین المللی سازمان بین المللی کار (تورین) و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهورری اسلامی ایران، علاوه بر موارد فوق موافقت کردند به طور مشترک ساز و کار همکاری با کشورهای جنوب - جنوب را در زمینه حضور کارآموزان از کشورهای عراق، افغانستان، لبنان و تانزانیا در دوره های آموزش سازمان بین المللی کار - تورین تحت حمایت دولت ایران را بررسی می کنند.

این مقام مسئول در وزارت کار تاکید می‌کند: برگزاری دور ه آموزشی آشنایی با مفاهیم و ابزار تسهیل ایجاد مشاغل سبز برای جوانان، با تمرکز بر بخش های کاربر مانند  ساختمان و توریسم از جمله اولویت های موضوعی توسعه اشتغال جوانان و توسعه مهارت در این یادداشت تفاهم است.براساس این یادداشت تفاهم، همچنین دوره آنلاین آشنایی با بازرسی کار، دوره خودآموزی از راه دور در زمینه ترویج مشاغل سبز، پشتیبانی تعلیم آنلاین برای مربیان جدید ارائه می شود.

حوادث ناشی از کار به هر صورت و درجه ای که باشد برای گارگر، کارفرما وجامعه زیان‌های اقتصادی در بردارد. این زیان‌ها به صورت مستقیم وغیرمستقیم است. جای این بحث وجود دارد که وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی به صورت دقیق برنامه‌ریزی لازم برای حل این مشکل را داشته باشد چرا که از حوادث ناشی از کار تحت عنوان زیان‌های مستقیم  تبعاتی مانند  وقفه کار به علت حادثه، هزینه‌های درمانی و بالاخره خسارات پرداختی در مورد کارافتادگی موقت، دائم  یا بالاخره فوت بروز می‌یابد.

منبع : تسنیم

برچسب ها:
مطالب مرتبط

خبرهای خوش برای سربازان فراری

نام نویسنده
خبرهای خوش برای سربازان فراری

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از بخشش مجازات‌های مربوط به فرار از خدمت سربازان تا پایان سال 86 خبر داد و گفت: علاوه بر این بخشش، تسهیلات ویژه‌ای نیز برای این دسته از افراد در نظر گرفته شده است.

ادامه مطلب ...

لازم الاجرا بودن مصوبه جدید کسر خدمت ها

نام نویسنده
لازم الاجرا بودن مصوبه جدید کسر خدمت ها

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح گفت: مصوبه کسرخدمت‌های مربوط به ایثارگری والدین برای متولدان تا پایان سال 72 و قبل از آن لازم‌الاجراست و در صورت عدم اجرای آن، با متخلفان برخورد می‌شود.

ادامه مطلب ...

مدارک مورد نیاز اخذ مجوز خروج از کشور ها برای مشمولان

نام نویسنده
مدارک مورد نیاز اخذ مجوز خروج از کشور ها برای مشمولان

خروج از کشور برای مشمولان تابع شرایط خاصی است و نیاز به ارائه مدارک مورد نیاز دارد. سازمان وظیفه عمومی ناجا طی اطلاعیه‌ای مدارک مورد نیاز جهت انواع خروج از کشور مشمولان را اعلام کرد.

ادامه مطلب ...

شرایط معافیت تحصیلی مشمولان نظام وظیفه اعلام شد

نام نویسنده
شرایط معافیت تحصیلی مشمولان نظام وظیفه اعلام شد

با تصویب هیئت وزیران، آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی مشمولان نظام وظیفه عمومی برای اجرا ابلاغ شد.

ادامه مطلب ...

کسری خدمت سربازی حذف و سربازی 24 ماه میشود

نام نویسنده
کسری خدمت سربازی حذف و سربازی 24 ماه میشود

جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح با اعلام اینکه به علت کاهش موالید، تامین سربازان با مشکل مواجه شده است از احتمال حذف تمام یا بخشی از کسر خدمت‌ها و افزایش مدت خدمت سربازی به 24 ماه از سال 93 خبر داد.

ادامه مطلب ...

مدت خدمت سربازی تا پایان امسال اعلام خواهد شد

نام نویسنده
مدت خدمت سربازی تا پایان امسال اعلام خواهد شد

جانشین منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، در خصوص افزایش مدت خدمت سربازی، کاهش برخی از کسرخدمت‌ها و استحقاق سبد کالای دولت به سربازان متأهل خبر داد.

ادامه مطلب ...

مدت خدمت سربازی بیشتر از دوسال می شود

نام نویسنده
مدت خدمت سربازی بیشتر از دوسال می شود

معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی کردستان از تمدید مهلت تعویض کارت‌های پایان خدمت تا پایان خردادماه 93 خبر داد. مراد ملایی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مهلت تمدید کارت کسانی که از سال 60 به بعد کارت پایان خدمت خود را دریافت کرده‌اند به منظور تعویض این کارت‌ها به کارت هوشمند تا پایان امسال بود.

ادامه مطلب ...

کاهش سربازی متاهل ها از شایعه تا تکذیب

نام نویسنده
کاهش سربازی متاهل ها از شایعه تا تکذیب

کاهش موالید تبدیل به دغدغه اصلی مسئولان کشور شده است و در این میان عده‌ای خدمت وظیفه را مانعی برای افزایش جمعیت می‌دانند و در پی کاهش مدت آن هستند، اقدامی که از سوی جانشین منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح ناممکن عنوان می‌شود.

ادامه مطلب ...

فراخوان مشمولان دیپلم و زیر دیپلم به خدمت وظیفه عمومی

نام نویسنده
فراخوان مشمولان دیپلم و زیر دیپلم به خدمت وظیفه عمومی

تمام مشمولان دیپلم و زیر دیپلم دارای برگ آماده به خدمت در تاریخ نوزدهم اردیبهشت سال جاری برای اعزام به خدمت فراخوانده شدند.

ادامه مطلب ...

اعمال محدودیت و محرومیت های اجتماعی برای مشمولان غایب

نام نویسنده
اعمال محدودیت و محرومیت های اجتماعی برای مشمولان غایب

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: به دنبال استفاده از اعمال محدودیت و محرومیت‌های اجتماعی برای مشمولان غایب که در قانون پیش بینی شده، هستیم.

ادامه مطلب ...
مشاهده کلیه مطالب مرتبط
0 دیدگاه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

- شش = 12