نظریه شماره : 5522/17/12/60

سئوال اگر کسی تمام یاقسمتی ازبنایی راکه طبق پروانه ساختمانی باید مسکونی باشد بصورت تجاری درآوردموضوع باکدامیک از تبصره های اصلاحی ماده صد قانون شهرداری تطبیق میکند؟

نظر مشورتی اداره حقوقی بشرح زیر است :
تبدیل تمام یا قسمتی از بنا که حسب پروانه ساختمانی بایدمسکونی باشد به تجاری در حوزه استفاده ازاراضی مسکونی مشمول تبصره ذیل بند24 ماده 55 قانون شهرداریست ، نه تبصره های 3و4 اصلاحی ماده صد آن قانون

مرجع : مجموعه نظرهای مشورتی اداره حقوقی دادگستری جمهوری اسلامی ایران درمسائل مدنی ازسال 1358 به بعد
تهیه وتنظیم : غلامرضاشهری ،امیر حسین آبادی
ناشر: روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران

15
نوع :
آراء و نظریات
شماره انتشار :
5522
تاریخ تصویب :
1360/12/01
تاریخ ابلاغ :
دستگاه اجرایی :
موضوع :
منبع : وب سایت قوانین دات آی آر (معاونت آموزش دادگستری استان تهران)