اسدعلی امرایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای مرکز
ساره نیکونژاد وکیل پایه یک دادگستری کارشناس ارشد حقوق کیفری و جرم شناسی
شاهین عبدالخانی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قوه قضائیه
وب سایت سید سعید میرمحمدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی  قوه قضائیه محقق دکتری حقوقی و مدرس دانشگاه
عارف رضایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
علیرضا شریفی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری کردستان
آیلین محمدی رفیع وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی کانون وکلا دادگستری مرکز
مسعود شمس نژاد وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان غربی

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

سوالات مرتبط با زنا در وکالت آنلاین

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

سوال

با عرض سلام و ادب سوالی از محضرتون داشتم. ممنون میشم راهنمایی فرمایید. مردی 31 ساله هستم که 8 سال پیش با زنی شیطان صفت به قصد ازدواج به مدت 5 ماه دوست بودم و ارتباط داشتم. وی بسیار مشکوک و تقریباً همه کاره بود که بلافاصله بعد از اینکه متوجه شدم شوهر دارد (هنوز هم مطمئن نیستم) از وی فاصله گرفتم و رابطه را قطع کردم. حال پس از 8 سال بیخبری مدعی است که از من یک پسر 7 ساله دارد و مزاحم بنده و خانواده ام می شود و تهدید می کند. سوال من اینست که چرا بعد اینهمه مدت اقدامی نکرده، آیا بلوف نمی باشد؟ آیا استناد قاضی به آزمایش ژنتیک، اثبات کننده این مساله می باشد؟ از نظر قانونی تحت هر شرایطی گرفتن شناسنامه و دادن نفقه به عهده پدر می باشد؟ در کل حکم این مساله چیست و چه راهکاری دارد. با تشکر فراوان از جنابعالی

پاسخ

با سلام در خصوص رابطه با ان زن و داشتن بچه قبل از هر چیز باید مطمئن شوید که ان زن حر فهایش صحت دارد یا خیر و به وی گوشزد کنید که ...

مشاهده پاسخ کامل



سوال

سلام .من دوستمو به زن متاهلی معرفی کردم اونا با هم سکس داشتن حالا تو دادگاه اسم منو اوردن باید چیکار کنم ایا خطری متوجه من میشه و چطور باید ازخودم دفاع کنم

پاسخ

با سلام سوال کلی و کامل نیست مثلا معلوم نیست که ان دو به زنا اقرار کرده اند یا خیر . اگر صرف معرفی کردن به این شکل بوده که فلان زن از نظر اخلاقی مشکل دارد بوده و بعد ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

بنده پنج سال است که با دختر خانمی آشنا شده ام. روزی به پارک رفتیم و او به خاطر میل جنسی به من نزدیک می شد؛ لیکن بنده به علت حفظ حیا در ملاعام در سکو های مخصوص پارک جنگلی چادر زدیم و ایشان با میل خود داخل چادر آمد. ناگهان پلیس بدون اطلاع درب چادر را باز کرد و وارد شد و ما را دستگیر کرد. در یگان انتظامی با پدر دختر تماس گرفته؛ پدر دختر او را برد ولی به من دستبند زده؛ بعد از خروج پدر دختر از پاسگاه آنرا باز کرده؛ گفتند شاکی دارید ولی از گفتن جرم خودداری می کردند. بعد از چند دقیق مدارک شناساییم را گرفته و آزاد شدم و گفتند فلان روز بیا اینجا. سوال من این است با توجه به خواست خود دختر مبنی بر رابطه با من، آیا فقط من جرم مرتکب شدم؟ با توجه به مجرد بودن جفتمان و باکره بودن دختر و رضایت کامل او و عدم دخول و حتی نداشتن شاهد غیر از پلیس که بدون اجازه یا حکم وارد شده، شکایت در چه رابطه ای و حکم آن چیست؟ آیا پلیس حق دارد وارد حریم خصوصی مثلا چادر افراد شود و حتی ادعای داشتن فیلم کند؟

پاسخ

با سلام، جرایم جنسی به طور کلی به دو بخش تقسیم می شوند. اولین که زنا است و با دخول محقق می شود و دیگری ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

سلام من بهروزم 22 سال سنمه ، دانشجوی کارشناسی حسابداری . چند هفته پیش منو با یه زن تو خونه ان زن گرفتن. داستان رفتن من به ان خانه خیلی طولانی است ولی اقای وکیل اینو بگم که اون زن نه دوست من بود نه هیچ همه ماجرا صحنه سازی بود برای اینکه منو به این ماجرا بکشند.... نمیخوام زیاد وقت شما را بگیرم. رئز اول که رفتیم دادگاه اتهام این بنده رابطه نامشروع غیر زنا بود و بعد از دادگاهی کردن من و .... امروز حکم اصلی به من ابلاغ شد : شاکی : ... متهمین : بهروز.... اسرین ... دایر بر برقراری رابطه نامشروع در حد مصاحبت نظر به شکایت شاکی خصوصی.گزارش ضابطین قضایی،مودای گواهی ناظرین از حضور متهم در خانه متهمه ئ دفاعیات غیر موجه متهم و اضهار ندامت متهمه در ارتباط تلفنی و مصاحبت با ایشان به نظر دادگاه محرز و مسلم است متهم را مستنداً به ماده 637 از قانون مجازات اسلامی به پنجا ضربه شلاق تعزیری در محل وقوع بزه ( فلکه دوم مکریان مهاباد) و متهمه را هم به تحمل بیست ضربه شلاق تعزیری در محل مسقف و دور از انظار عمومی محکوم می نماید. رای صادره حضوری و ظرف 20 روز پس از ابلاغ قابل اعتراض نزد محاکم تجدید نظر استان است. تو شهر شلاقو بم بزنن ابروم میره. مهاباد یه جوری که اگه اینجوری بشه ازم فیلم میگرن و تو کل شهر و کانال های کردی و ... بخش میشه. چجوری میتونم کاری بکنم که حداقل حکمم جوری بشه که جلو چشم مردم بم شلاق نزننند؟ ازتون خواهش میکنم جواب سوال منو واسم میل کنین. بخدا صواب داره. منتظر ایمیل شما هستم.

پاسخ

با سلام اولا که شما از رای تجدیدنظر خواهی کنید.... فراموش نکنید که از زمان ابلاغ رای به شما فقط 20 روز فرصت دارید... در لایحه تجدیدنظر خواهی موارد زیر را ذکر کنید ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

باسلام، من ش. گ هستم و از کشور سوئد مزاحم شما میشوم. من و دوست دخترم سوالاتی داریم که امیدواریم شما بتونید به آنها پاسخ دهید و ما را از شکیات دراورید و ما را با قانونی‌ که درین مورد صدق می‌کند آشنا کنید. ما سعی‌ می‌کنیم که بصورت شمارشی سؤالات را بنویسیم که موردی پیش نیاید. ۱- در ایران ارتباط دوستی‌ داشتیم و به هم علاقه پیدا کردیم ( دوست دختر من از طرف پدر از سادت و از طرف مادر از موسویها می‌باشد) ۲- پدر و مادر ایشان رضایت به ازدواج ما نداده‌اند و راضی‌ نیستند ۳- از ایران خارج شدیم بدون اطلاع خانواده‌ها ۴- ۲سال هست که با هم در سوئد زندگی‌ می‌کنیم بدون اینکه عقد و ازدواج کنیم و دوست دختر من ۲ ماه هست که باردار شده ۴- بدون ثبت عقد گرفتن شناسنامه برای فرزند امکان پذیر نیست اگر ما با همین شرایط که خدمت شما عرض کردم به ایران برگردیم به دلیل اینکه پدر و مادر ایشان رضایت به ازدواج نمیدهند و فرزند را قبول نمیکنند بخاطر مسائل دینی و مذهبی‌ ( به دلیل سید بودن و فرزند ما را حلال نمی‌دانند) ۱- تکلیف عقد بدون اذن پدر ایشان چیست؟ ۲- تکلیف بچه از نظر قانونی‌ چیست؟ ۳- آیا ما شامل حکم قضایی و قانونی‌ خواهیم شد؟ و حکم ما چیست اگر نتوانیم با هم عقد کنیم؟ لطف بفرمایید با دانستن شرایط ما قوانین اسلامی و قضایی را برای ما توضیح دهید. کمال تشکر را از شما داریم.

پاسخ

با درود از نظر قوانین مدنی و جزایی ایران، اولا به جهت ثیبه بودن همسرتان (عدم بکارت) ...

مشاهده پاسخ کامل


سوال

با سلام.چندی پیش یک فرد که مدتی همسر بنده را میشناخته به او اسمس داده بود و وقتی من دیدم عصبانی شده و از فرد مذکور خواستم که دیگر اسمس ندهد.پس از آن آن فرد به من اسمس داده و باعث عصبانیت من شد و من هم با الفاظ رکیکی به او یک اسمس دادم و در آن مادر او را مادرج... خطاب کردم و خواستم دیگر اسمس ندهد.بعد از این اسمس فرد مذکور به من اسمس داد و گفت از من شکایت میکند و به قولی بدلیل حدقذفی که انجام داده بودم در اسمس پدر من را در خواهد آورد.بعد از آن من مجبور شدم به کرات از وی عذر خواهی کنم که البته با جواب های بدتری مواجه شدم.با توجه به اینکه من هیچ سندی مربوط به مزاحمت ایشان ندارم می خواستم ببینم آیا از نظر دادگاه صرف دادن یک اسمس مشمول حدقذف و توهین میشود؟با توجه به پیشرفت علم و دسترسی راحت از طریق بلوتوث و .. به موبایل دیگران در صورت انکار من آیا می توان ثابت کرد این اسمس را من به این شخص دادم؟اگر بتوان ثابت کرد مجازاتش چقدر است؟آیا راهی هست که دادگاه نتواند من را محکوم کند؟مورد مشابهی تا کنون مشاهده کردید که دادگاه حکم به محکومیت فرد داده باشد؟با تشکر

پاسخ

با سلام. با توجه به این که قذف نسبت دادن زنا یا لواط به کسی به طور صریح است و از توضیح شما متوجه می شوم که شما نگفته اید که مادر او فلان کاره است بلکه گفته گفته اید مادر فلان شده، پس موضوع قذف نیست و اگر ...

مشاهده پاسخ کامل



سوال

1-عده درطلاق خلع وجوددارد.2-درطلاق عده برای زن است یا مردیعنی بعدازطلاق مرد می تواندبازن دیگری ازدواج کندیابایدصبرکندعده زن سابقش تمام شود.باتشکر

پاسخ

با سلام - اصولا فلسفهٔ وضع عده جلوگیری از اختلاط نسل و احترام به رابطهٔ زناشویی سابق است . مطابق ماده 1150 قانون مدنی عده عبارتست از مدتی که تا انقضای ان زنی که عقد نکاح ...

مشاهده پاسخ کامل