هانیه سلمانى ارانى وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی کانون وکلا
سلمان محمدی آگاه وکیل پایه یک و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری منطقه اصفهان
حسین حاجی پور وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قوه قضائیه
فاطمه قنبری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری البرز
احمد حیدری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
دکتر ابوالفضل احمدزاده ،دکتری فقه و حقوق اسلامی ،پژوهشگر فقه اسلامی
مریم میراحمدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری منطقه اصفهان
علی رمضانزاده  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز ،بیست سال سابقه کار قضایی و وکالت ،داشتن تجارب و تخصص در امور ملکی و اراضی و نیز مطالبات

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام مجدد .از پاسخ شما بینهایت سپاسگزارم در مورد حق ولایت هم نیازی به قرارداد محضری نیست؟ اگر خدای نکرده این اتفاق در سالهای آینده بیفتد که فرزندمان مثلا 10 یا12 ساله باشد چطور؟ من را بابت سوالهای زیادم ببخشید ولی واقعا نگران این موضوع هستم و به فرزندم وابستگی زیادی دارم میخواهم جلوی هرگونه دخالت در زندگیمان را از طرف خانواده همسرم بگیرم. با تشکر فراوان

2پاسخ

با سلام/خانم محترم ولایت پدر و جد پدری بر فرزند قهری است و با تصویب ماده 15 حمایت خانواده ولایت جد پدری و مادر را بر فرزند در یک ردیف دانسته اند /پس از فوت پدر جد پدری قهرا ولایت دارد مگر اینکه دادگاه با درخواست مادر مصلحت کودک را در ولایت مادر بر طفل بداند .حقوقدانان معتقدند با ادغام قانون مدنی و حمایت خانواده چنین برداشت میشود که با بودن جدپدری جهت ولایت کودک نوبت وصی نمیرسد یعنی اگر جد پدری صالح وجود داشت .پس از فوت یا عدم صلاحیت وی می توان وصی از سوی پدر طفل را ولی بر وی قرار داد نتیجه اینکه شما برای رفع نگرانی در خصوص ولایت و اختیارات گسترده او .بهتر است همسرتان طی وصیت شما را وصی و ولی طفل قرار دهد .زیرا علیرغم مسایل حقوقی و موانع باز این وصی شدن میتواند در نهایت شما را در رسیدن به هدف یاری کند و دلیلی بر صلاحیت و شایستگی شماست با تغییرات قانونی که لوایح آن مطرح است در آینده نزدیک انشااله مشکل ولایت مادران بر فرزندان حل خواهد شد اگر با فوت پدر /جد پدری نیز نباشد مادر برای ولایت صالح است و مشکل از این حیث نمی باشد موفق باشید.70 درصد نگرانیها ی ابنا بشر از نظر روانشناسی بیهوده است ! و هرگز روی نمی دهد . ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 21184252
برچسب ها:
سوالات مرتبط
1سوال

سلام .برادرم در شهر دیگری سکونت داشته و برای من یک زمین در آنشهر خریداری نمود که پ پولهای زمین را بمرور زمان و با توجه به اعتمادی که باو داشتم به وی ارسال میکردم و ایشان در قبال خرید زمینتفویض اختیار از طریق دفتر خانه بمن دادندکه کلیه امور مربوط به خرید و فروش زمین در ان قید شده و قرار شد وقتی دور هم بودیم قولنامه ای هم تنظیم شود ولی ایشان به خارج از کشور مهاجرت نموده و با توجه باینکه وکالت فروش و خرید به همسرش داده بود قرار شد یک قولنامه دستی نوشته و با حضور شاهدها که برادر و خواهرهای ما هم هستند امضا شود و قراردادی تنظیم و همسر ایشان بعنوان وکیل تام امضا و انگشت زدند وذکر شد ثمن معامله بطور کامل پرداخت شده است...و 3 نفر هم برادر و برادر زاده ما و برادر خانم من هم بعنوان شاهد امضا .کردند. و شماره وکالت نامه ایشان نیز در قرارداد ثبت شد که ثابت شود اختیار کامل داشته اند ...آیا برادر من می توانند ادعایی داشته باشند و در خصوص دریافت پول، قرار داد را زیر سوال ببرند؟ چون پرداخت پول در حدود 5 سال و بمرور صورت گرفته ولی در قرار داد ذکر شده کلیه ثمن معامله پرداخت شده است...با تشکر فراوان

2پاسخ

با سلام همین که برادر شمادر رابطه با آن زمین به شما وکالت داده کفایت می کرد به شرطی که ...

مشاهده پاسخ کامل