محمد فلاح ارزفونی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مازندران
سید علیرضا حسینی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
حسین احمدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
سنجر فخری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
سالار حسین منفرد وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
شاپور خسروی پور وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
مرتضی دستوری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری و کارشناس ارشد حقوق تجارت بین الملل
عزت الله خورشیدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری لرستان

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام می خواستم بدونم مدت سری بودن دانش فنی چه قدر است و ایا تحت حمایت موافقتنامه TRIPS قرار دارد یا اصلا تحت حمایت هست؟ وتا چه مدت ازش حمایت میشود؟

2پاسخ

با سلام و آرزوی اوقات خوش اولا برای دستیابی به متن اصلی و انگلیسی موافقتنامه TRIPS حضرت عالی را به لینک زیر ارجاع می دهم http://www.wto.org/english/docs_e/legal_e/27-trips.pdf در خصوص موافقتنامه TRIPS جواب اکثر سوالاتتون را می توانید پیدا کنید. اما در خصوص سوال، در متن موافقت نامه در Section 7 و Article 39 تحت عنوان Protection of Undisclosed Informayion یا حمایت از اطلاعات افشا نشده، به طور کلی اطلاعاتی را که واجد شرایط خاصی باشند واجد حمایت قانونی می داند و از رو به نظر می رسد دانش فنی هم در صورت احصا شرایط مذ.ر در ماده ذکر شده می تواند واجد شرایط حمایتی این موافقت نامه باشد. در خصوص مدت زمان اصولاً به نظر می رسد که مهلت زمانی بیشتر مربوط به مواردی مانند Patent یا کپی رایت باشد که ذاتشان افشا شدن است، نه افشا نشدن! بنابراین مواردی که به صورت محرمانه استفاده می شوند، مثلاً دانش فنی یا اسرار تجاری، اصولاً نباید مدت زمانی برای حمایت از آن ها قائل شد. با تشکر ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 30103043
سوالات مرتبط
1سوال

باسلام وخسته نباشیداینجانب نماینده حقوقی شرکتی هستم که درمورخ سال89قراردادی راباسازمان مسکن جهت طراحی وساخت پروژه ای1540واحدی دراستان تهران منعقدنمودیم وپیروهمین قراردادباچندین نفربعنوان پیمانکارجزء قرارداداجرای بخشی ازکاررامنعقدنمودیم که یکی ازهمین قراردادهارادرمورخ پانزدهم آبان هشتادونه با شخصی که رفیق صمیمی پیمانکاروقت آن زمان پروژه بودمنعقدنمودیم لازم به توضیح است قراردادباامضاء قائم مقام پروژه وقت ازطرف شرکت مابسته ومطابق قراردادمقررگردیده اجرای بخشی ازکارفوندانسیونهابه این پیمانکارواگذارگردددرقراردادفی مابین شرکت مامتعهدگردیده درصورت نیازپیمانکارجزء وسایل وابزارکاردراختیارپیمانکارجزء قرارداده ودرعوض آن پانزده درصدازمبلغ کلی قراردادرا به منزله هزینه بالاسری کسرنمایدبعدازچندماه مدیرپروژه کلاازشرکت تسویه وقائم مقام ایشان توسط مدیرعامل به سمت مدیرپروژه ای منصوب میگردندهمچنین درقراردادذکرشده که پیمانکارجزء میبایستی ازافرادمتبحروباتجربه درکارخوداستفاده نمایدزیرااگرکارایشان نقص داشته وتأییدنگرددعلاوه برجریمه تحویل نیزنمیگرددحال پیمانکارجزء تعدادی ابزارکاراداری و...همچنین یک نفرمهندس وانباردارو...نیزواردکارگاه نموده وبعدازاتمام کاربرای آنهامجوزخروج ازشرکت مانیزگرفته است صورت وضعیتهای ایشان مطابق قراردادبه وی پرداخت تاایشان یعلت اتمام کاردرخواست تسویه نمودندبعدازانجام مراحل تسویه داخلی منتظرتهیه وارائه صورت وضعیت کلی خودبودندکهدرچندمرحله به شرکت مانامه نوشته وپیوست آن صورتجلسه ای باامضاء مدیرپروژه سابق ارسال نموده اندکه درآن توافق دونفره آمده پیمانکارجزء ابزارووسایل کارومهندس و...رابه کارگاه آورده ودیگرشرکت ماهزینه بالاسری ازایشان کسرننمایدحال ایشان خواستارهزینه بالاسری کسرشده ازسوی مامیباشددرصورتیکه صورت وضعیت کلی راهم امضاء نموده وبه ایشان میگوییم این صورتجلسه ازکجاآمده مااین رادرشرکتمان نداریم ایشان درجواب اعلام مینماینداگرنداریدمقصرمدیرپروژ هاتان میباشندکه اینرابه شماارائه نداده اندلازم به توضیح است تاریخ تنظیم صورتجلسه دقیقایکروزبعدازتاریخ قراردادبوده واین درصورتیست که عرف وروال ماجهت تصمیم دوباره درخصوص قراردادهابصورت الحاقیه پیوست قراردادمیشودکه دررابطه بااین قراردادچنین چیزی نیزوجودنداردخواهشمندم جوابیه ای که من میبایستی به ایشان بدهم ومطمئنادردادگاه نیزازآن دفاع نمایم راارسال وراهنماییهایلازم دراین خصوص بعمل آوریدباتشکرمعصومی

2پاسخ

باسلام دوست عزیز در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم که چنانچه استحضار دارید در شرکتها بسته به اساسنامه هر شرکت مدیر عامل به تنهایی یا به اتفاق احد از اعضاء هیات مدیره می تواند اسناد تعهد آور شرکت را امضاء نماید و این اسناد ...

مشاهده پاسخ کامل