آیلین محمدی رفیع وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی کانون وکلا دادگستری مرکز
صفورا مهدوی نژاد ارشلو وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری منطقه اصفهان
احسان زررخ وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری کرمانشاه و ایلام
ساره نیکونژاد وکیل پایه یک دادگستری کارشناس ارشد حقوق کیفری و جرم شناسی
موسسه حقوقی سفیر منشور آریا با مدیریت خانم ناهید صابری وکیل پایه یک دادگستری
احمد حیدری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی
محمد فلاح ارزفونی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مازندران
رضا خوشیاران وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قوه قضائیه

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز ایا هر فرد عادی می تواند در شورای حل اختلاف وکالت نمایید؟

2پاسخ

با درود عرض شود یکی از نواقص بارز در قانون شوراهای حل اختلاف ماده 20 قانون مذکور است که وکالت صدور رای .... از حکم مقرر در ماده فوق مستثنی و تابع این قانون است حال انکه با استثنا شدن وکالت در شورای حل اختلاف از مقررات ایین دادرسی مدنی و کیفری در خود قانون شورای حل اختلاف نیز مقرراتی برای وکالت در نظر گرفته نشده است و با توجه به خلاف اصل بودن مواد 31به بعد قانون ا د م که وکالت در دادگاهها رو صرفا مجاز برای اشخاص دارای پروانه وکالت دانسته به نظر اشخاص عادی هم میتوانند در شوراها وکالت کنند همانظور که به نظر اکثر حقوق دانان این امر با توجه به عدم صراحت در قانون اجرای احکام مدنی نیز وجود داردو افراد عادی هم میتوانند در مرحله اجرای حکم اعلام وکالت کنند اما کمیسیون پاسخگویی به سوالات تشکیل شده در زمان تصویب قانون در نظریه ای خلاف قانون اخیرالذکر اعلام کردوک الت در شورا مانند وکالت در دادگاه و تابع مقررات ان می باشد. ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 31203354
برچسب ها:
سوالات مرتبط
1سوال

سلام .برادرم در شهر دیگری سکونت داشته و برای من یک زمین در آنشهر خریداری نمود که پ پولهای زمین را بمرور زمان و با توجه به اعتمادی که باو داشتم به وی ارسال میکردم و ایشان در قبال خرید زمینتفویض اختیار از طریق دفتر خانه بمن دادندکه کلیه امور مربوط به خرید و فروش زمین در ان قید شده و قرار شد وقتی دور هم بودیم قولنامه ای هم تنظیم شود ولی ایشان به خارج از کشور مهاجرت نموده و با توجه باینکه وکالت فروش و خرید به همسرش داده بود قرار شد یک قولنامه دستی نوشته و با حضور شاهدها که برادر و خواهرهای ما هم هستند امضا شود و قراردادی تنظیم و همسر ایشان بعنوان وکیل تام امضا و انگشت زدند وذکر شد ثمن معامله بطور کامل پرداخت شده است...و 3 نفر هم برادر و برادر زاده ما و برادر خانم من هم بعنوان شاهد امضا .کردند. و شماره وکالت نامه ایشان نیز در قرارداد ثبت شد که ثابت شود اختیار کامل داشته اند ...آیا برادر من می توانند ادعایی داشته باشند و در خصوص دریافت پول، قرار داد را زیر سوال ببرند؟ چون پرداخت پول در حدود 5 سال و بمرور صورت گرفته ولی در قرار داد ذکر شده کلیه ثمن معامله پرداخت شده است...با تشکر فراوان

2پاسخ

با سلام همین که برادر شمادر رابطه با آن زمین به شما وکالت داده کفایت می کرد به شرطی که ...

مشاهده پاسخ کامل