رسول سعادت نیا وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری بوشهر
رامین مردانی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری چهارمحال بختیاری
ساره نیکونژاد وکیل پایه یک دادگستری کارشناس ارشد حقوق کیفری و جرم شناسی
شاپور خسروی پور وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
رامین مهرآسا وکیل پایه یک دادگستری و  مشاور حقوقی
یاشار طاهری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری اردبیل
محمدرضا صادقی نیای رودسری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
محمد فلاح ارزفونی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مازندران

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام و خسته نباشید من از حضورتون چندتا سوال داشتم که اگه راهنماییم کنید واقعا ممنونتون میشم 1-حدود دو سال پیش به خاطر سوختن شناسنامه درخواست شناسنامه المثنی دادم و بعد از دریافت استفاده ای نکردم تا اینکه چند وقت پیش متوجه شدم که تاریخ عقد رو به جای 85 سال 89 چاپ کردند البته خواستم اقد ام کنم ولی با توجه به اینکه با همسرم در مراحل انجام طلاق هستیم می ترسم اگه دوباره شناسنامه رو عوض کنند بعداز طلاق نتونم شناسنامه ای بدون نام همسرم بگیرم چون نمی دونتم تا چند بار میشه شناسنامه المثنی گرفت؟ 2-وقتی درخواست مطالبه مهریه رو کردم اوج قیمت سکه بود و دادگاه با درخواست همسرم مبنی بر تقسیط مهریه موافقت کرد و اعلام کرد که ابتدا 15 عدد سکه و هر پنج ماه 1 عدد سکه پرداخت کنند و بعد از اعتراض هر دوی ما دادگاه اعلام کرد 10 عدد سکه اول و هر 3 ماه 1 عدد سکه پرداخت کنند ,واقعا خیلی بی انصافی نیست؟ گفتند برای ااعتراض مجدد باید ماده 18 رو اعمال کنند و ظاهرا مبلغی رو دوباره باید پرداخت کنم برای تمبر و این هزینه ها واقعا برام سنگینه مب خواستم بدونم که به نظر شما چه کاری بهتره که انجام بدم؟ 3-من دادخواست طلاق دادم و همسرم چند سابقه کیفری دارد ولی من دقیقا نمی دانم که چیست فقط یک مورد را می دانم که رابطه نامشروع بوده و 15 روز هم زندان بوده و بعد از ثبت این سوابق پدر همسرم تغییر نام داده و بعد از ان هم همسرم شناسنامه المثنی گرفته با نام جدید پدرش که مسلما استخراج سوابق برای دادگستری پیچیده می شود که البته این موضوع را به دادگاه اعلام کرده ایم و فکر می کنم که سوابق دیگر آن مواد و ورود به عنف باشد آیا با این شرایط من می توانم طلاق بگیرم ؟ آیا راهی هست که خودم به دادسرا مراجعه کنم و سوابق را به خود من هم اعلام کنند؟ 4-بعد از اینکه من راضی نشدم با او زندگی کنم درخواست ازآیا غیر از برگشت می توانم کاری کنم که حکم باطل شود؟ بی صبر انه منتظر راهنماییتونم

2پاسخ

با درود در خصوص اصلاح اشتباه رخ داده در ثبت تاریخ زمان عقد می توانید پیش از طلاق و یا پس از آن با مراجعه به اداره ثبت احوال اقدام کنید. اما در خصوص اعمال" ماده 18 "باید بگویم که برای موضوع تقسیط مهریه شما ،قابل اعمال نیست.در مورد سوابق کیفری ،دادگاه ها حسب درخواست شما در جریان رسیدگی به پرونده از مراجع دیگر استعلام می کند و شما مستقیما نمی توانید ان سوابق را استعلام کنید. در خصوص سوابق کیفری مذکور در پرسشتان ، به نظر نمی رسد که از جهات عسروحرج تلقی و دلیلی برای طلاق شما محسوب شود. شما می توانید در وهله اول برای انجام طلاق توافقی با ایشان مذاکره کنید.و یا این که با طرح دعوی ترک نفقه و محکومیت ایشان با استناد به حکم محکومیت نفقه دعوای "طلاق" خود را مطرح نمایید. و یا بدون انجام هر کاری منتظر بمانید تا ایشان از پرداخت مهریه به ستوه آید و به طلاق شما راضی گردد. پیروز باشید. ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 35195459
برچسب ها:
سوالات مرتبط
1سوال

سلام .برادرم در شهر دیگری سکونت داشته و برای من یک زمین در آنشهر خریداری نمود که پ پولهای زمین را بمرور زمان و با توجه به اعتمادی که باو داشتم به وی ارسال میکردم و ایشان در قبال خرید زمینتفویض اختیار از طریق دفتر خانه بمن دادندکه کلیه امور مربوط به خرید و فروش زمین در ان قید شده و قرار شد وقتی دور هم بودیم قولنامه ای هم تنظیم شود ولی ایشان به خارج از کشور مهاجرت نموده و با توجه باینکه وکالت فروش و خرید به همسرش داده بود قرار شد یک قولنامه دستی نوشته و با حضور شاهدها که برادر و خواهرهای ما هم هستند امضا شود و قراردادی تنظیم و همسر ایشان بعنوان وکیل تام امضا و انگشت زدند وذکر شد ثمن معامله بطور کامل پرداخت شده است...و 3 نفر هم برادر و برادر زاده ما و برادر خانم من هم بعنوان شاهد امضا .کردند. و شماره وکالت نامه ایشان نیز در قرارداد ثبت شد که ثابت شود اختیار کامل داشته اند ...آیا برادر من می توانند ادعایی داشته باشند و در خصوص دریافت پول، قرار داد را زیر سوال ببرند؟ چون پرداخت پول در حدود 5 سال و بمرور صورت گرفته ولی در قرار داد ذکر شده کلیه ثمن معامله پرداخت شده است...با تشکر فراوان

2پاسخ

با سلام همین که برادر شمادر رابطه با آن زمین به شما وکالت داده کفایت می کرد به شرطی که ...

مشاهده پاسخ کامل