آیلین محمدی رفیع وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی کانون وکلا دادگستری مرکز
یاشار طاهری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری اردبیل
عارف رضایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
پونه سالارکیا وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
فرانک وکیلی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری منطقه اصفهان
موسسه حقوقی، کل حق الوکاله اخر کار
علی جاوید وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و عضو هیئت علمی دانشگاه
طیبه برزگر وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز ،با بیش از 10 سال سابقه کار و وکیل بانکها و موسسات مالی و اعتباری و وکیل شرکتهای خصوصی

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای مویدی من در شرکت نرم افزاری مشغول به کار شدم و قرار است یکماه بصورت آزمایشی در آنجا باشم. بعد قرارداد امضائ کنم. آنها میخوان از من 10 میلیون سفته بگیرند.از کارمندان دیگر هم گرفته اند. آیا صحیح است؟ چگونه باید آن را امضا کنم که مشکلی برایم پیش نیاید؟ آیا میتوانم رسید بگیرم؟ آیا روی سفته باید چیز خاصی بنویسند؟ و آیا میتوان مبلغ را کمتر کرد؟ اگر کمکم کنید ممنون میشم.

2پاسخ

با درود پرسش شما چند قسمت دارد که یک به یک به هر کدام پاسخ می دهم: نخست این که دریافت سفته یا هر گونه سند دیگری بابت تضمین و یا امانت و ...از دیگران به صورت توافقی ،به خودی خود ، جرم تلقی نمی شود نتیجه این که این اقدام کارفرمایان تخلف صنفی و یا جرم محسوب نمی شود.اما اگر کارفرما برخلاف توافق به عمل آمده با کارگر اقدام به تصاحب یا استفاده یا مفقود یا تلف کردن عامدانه آن نماید به موجب ماده 674 قانون مجازات اسلامی تحت عنوان جرم خیانت در امانت قابل پیگرد کیفری خواهد بود.  دوم این که شما می توانید به 2 روش عمل نمایید 1-در متن سفته قید نمایید که این سفته بابت امانت در اختیار کارفرما قرار گرفته است 2-یا رسیدی از کارفرما بگیرید با این توضیح که در آن شماره سفته و مبلغ آن و امانی بودن آن را هم بنویسید. همچنین می توانید در هنگام تحویل سفته به ایشان دو نفر از دوستان خود را هم به همراه داشته باشید که شاهد این موضوع باشند که شما فقط و فقط سفته ها را بابت امانت در اختیار کارفرما قرار می دهید. سوم این که در روی سفته مبلغ به حروف ،گیرنده سفته،تاریخ پرداخت واسم و آدرس و امضایتان را درج می کنید . چهارم این که در مورد میزان مبلغی که در سفته می نویسید می توانید با توافق با طرف مقابلتان ، مبلغ کمتری را بنویسید. پیروز باشید. ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 49102810
برچسب ها:
سوالات مرتبط
1سوال

سلام .برادرم در شهر دیگری سکونت داشته و برای من یک زمین در آنشهر خریداری نمود که پ پولهای زمین را بمرور زمان و با توجه به اعتمادی که باو داشتم به وی ارسال میکردم و ایشان در قبال خرید زمینتفویض اختیار از طریق دفتر خانه بمن دادندکه کلیه امور مربوط به خرید و فروش زمین در ان قید شده و قرار شد وقتی دور هم بودیم قولنامه ای هم تنظیم شود ولی ایشان به خارج از کشور مهاجرت نموده و با توجه باینکه وکالت فروش و خرید به همسرش داده بود قرار شد یک قولنامه دستی نوشته و با حضور شاهدها که برادر و خواهرهای ما هم هستند امضا شود و قراردادی تنظیم و همسر ایشان بعنوان وکیل تام امضا و انگشت زدند وذکر شد ثمن معامله بطور کامل پرداخت شده است...و 3 نفر هم برادر و برادر زاده ما و برادر خانم من هم بعنوان شاهد امضا .کردند. و شماره وکالت نامه ایشان نیز در قرارداد ثبت شد که ثابت شود اختیار کامل داشته اند ...آیا برادر من می توانند ادعایی داشته باشند و در خصوص دریافت پول، قرار داد را زیر سوال ببرند؟ چون پرداخت پول در حدود 5 سال و بمرور صورت گرفته ولی در قرار داد ذکر شده کلیه ثمن معامله پرداخت شده است...با تشکر فراوان

2پاسخ

با سلام همین که برادر شمادر رابطه با آن زمین به شما وکالت داده کفایت می کرد به شرطی که ...

مشاهده پاسخ کامل