کامران اکرمی افشار وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی جزایی و امور بین الملل
حمیده رزمی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
وب سایت دکتر مهدی مومنی عضو هیئت علمی دانشگاه و  وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلای دادگستری مرکز
فاطمه قنبری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری البرز
احسان زررخ وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری کرمانشاه و ایلام
عباس عباسی کشکولی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری
موسسه حقوقی کامران میرزایی و همکاران (موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق)
محمد رضا قندهاری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام من بدلیل یک حادثه ای که برایم رخ داد از شهرداری یک شکایت حقوقی کردم و بعد از طی مراحل دادگاه، حکم قطعی صادر شد و شهرداری محکوم به پرداخت دیه شد (25 درصد کل دیات وارده). حالا 15 ماه از ابلاغ اجراییه به شهرداری میگذرد. نزد قاضی رفتم برای توقیف اموال، فرمودند که باید 18 ماه از ابلاغ اجراییه بگذرد... سوال من اینکه با توجه به قانون منع توقیف اموال شهرداریها اگر پرداخت دیه به سال بعد بیافتد آیا شهرداری باید به نرخ جدید دیه را پرداخت کند؟ از طرفی ماده 522 قانون آیین دادرسی مدنی در تعریف تاخیرتادیه میگه که در دعاوی که موضوع آن دین و از نوع «وجه رایج» باشد... آیا درصدی از دیه کامل یک انسان هم به عنوان وجه رایج محسوب میشه؟

2پاسخ

با سلام دیه هم مجازات و هم جنبه خسارت دارد و به موجب قانون براساس سال پرداخت محاسبه و وصول می شود و مثل دیون معمولی نیست که براساس ماده 522 قانون ایین دادرسی مدنی خسارت تاخیر تادیه آن محاسبه گردد. و دیه وجه رایج محسوب نمی شود ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 57104440
برچسب ها:
سوالات مرتبط
1سوال

سلام .برادرم در شهر دیگری سکونت داشته و برای من یک زمین در آنشهر خریداری نمود که پ پولهای زمین را بمرور زمان و با توجه به اعتمادی که باو داشتم به وی ارسال میکردم و ایشان در قبال خرید زمینتفویض اختیار از طریق دفتر خانه بمن دادندکه کلیه امور مربوط به خرید و فروش زمین در ان قید شده و قرار شد وقتی دور هم بودیم قولنامه ای هم تنظیم شود ولی ایشان به خارج از کشور مهاجرت نموده و با توجه باینکه وکالت فروش و خرید به همسرش داده بود قرار شد یک قولنامه دستی نوشته و با حضور شاهدها که برادر و خواهرهای ما هم هستند امضا شود و قراردادی تنظیم و همسر ایشان بعنوان وکیل تام امضا و انگشت زدند وذکر شد ثمن معامله بطور کامل پرداخت شده است...و 3 نفر هم برادر و برادر زاده ما و برادر خانم من هم بعنوان شاهد امضا .کردند. و شماره وکالت نامه ایشان نیز در قرارداد ثبت شد که ثابت شود اختیار کامل داشته اند ...آیا برادر من می توانند ادعایی داشته باشند و در خصوص دریافت پول، قرار داد را زیر سوال ببرند؟ چون پرداخت پول در حدود 5 سال و بمرور صورت گرفته ولی در قرار داد ذکر شده کلیه ثمن معامله پرداخت شده است...با تشکر فراوان

2پاسخ

با سلام همین که برادر شمادر رابطه با آن زمین به شما وکالت داده کفایت می کرد به شرطی که ...

مشاهده پاسخ کامل