عزت الله خورشیدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری لرستان
هدی فرخی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز<br>
متخصص در دعاوی حقوقی ،دعاوی کیفری ،دعاوی خانوادگی،طلاق ،دعاوی گمرکی
حمید رضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی با 12 سال سابقه وکالت و هفت سال انجام امور تخصصی وکالت بانک صادرات و متخصص در دعاوی مربوط به امور بانکی و موسسات مالی و اعتباری
دکتر حسن محسنی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
علی طلایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
مهدی قرائتی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
وب سایت دکتر مهدی مومنی عضو هیئت علمی دانشگاه و  وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلای دادگستری مرکز
علیرضا شریفی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری کردستان

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

سلام خسته نباشید.برادرم در حال حاظر در فرانسه به مدت 10 سال زندگی میکند سه سال پیش در آنجا از همسر خود جدا شد ولی طلاق فرانسوی گرفتند و ثبت شده اما طلاق ایرانی نگرفتند.الان برادرم قصد ازدواج مجدد دارد و آن دختر در ایران زندگی میکند.سوال اولم این است که وقتی برادرم به ایران بیاید همسر اولش میتواند او را ممنوع خروج کند؟و دومین سوالم این است که آیا بهنگام عقد مجدد به دلیل این که اسم همسره اولش در شناسنامه اش است میتواند ازدواج کند یا حتما باید طلاق ایرانیش هم ثبت شده باشد؟اگر طلاقنامه فرانسویش را ترجمه کند و در محظر بیاورد چی؟و برای ازدواج مجددش نیاز به اجازه همسراولش میباشد یا خیر؟لازم به تاکید است که طلاق فرانسوی گرفته اند و طلاقنامه اش هم دارد. با تشکر از پاسخ شما

2پاسخ

با سلام به استناد ماده 15 قانون حمایت خانواده مصوب 1391 احکام دادگاههای خارجی در مورد طلاق ایرانیان قابل اجرا نیست مگر در دادگاه ایران رسیدگی و تنفیذ شوند یا حکم جدید صادر گردد. پس حکم دادگاه فرانسه به علت عدم رعایت قوانین ایران و عدم اجرای صیغه شرعی طلاق در کنسول گری ایران فاقد اعتبار است . مثل این است که طلاق نگرفته اند .از طرفی زن در ایران می تواند مهریه خود را مطالبه کند و برادر شما را ممنوع الخروج کند اگر تا حالا اقدام نکرده باشد. ازدواج مجدد مشکلی ندارد البته با اطلاع همسر دوم از وضعیت زن اول چون در صورت عدم اطلاع زن دوم هم طلاق می گیرد و حقوقش را مطاالبه می کند و ازدواج بدون اجازه زن اول هم موجب ایجاد حق طلاق برای او می شود . ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 63204725
برچسب ها:
سوالات مرتبط
1سوال

سلام .برادرم در شهر دیگری سکونت داشته و برای من یک زمین در آنشهر خریداری نمود که پ پولهای زمین را بمرور زمان و با توجه به اعتمادی که باو داشتم به وی ارسال میکردم و ایشان در قبال خرید زمینتفویض اختیار از طریق دفتر خانه بمن دادندکه کلیه امور مربوط به خرید و فروش زمین در ان قید شده و قرار شد وقتی دور هم بودیم قولنامه ای هم تنظیم شود ولی ایشان به خارج از کشور مهاجرت نموده و با توجه باینکه وکالت فروش و خرید به همسرش داده بود قرار شد یک قولنامه دستی نوشته و با حضور شاهدها که برادر و خواهرهای ما هم هستند امضا شود و قراردادی تنظیم و همسر ایشان بعنوان وکیل تام امضا و انگشت زدند وذکر شد ثمن معامله بطور کامل پرداخت شده است...و 3 نفر هم برادر و برادر زاده ما و برادر خانم من هم بعنوان شاهد امضا .کردند. و شماره وکالت نامه ایشان نیز در قرارداد ثبت شد که ثابت شود اختیار کامل داشته اند ...آیا برادر من می توانند ادعایی داشته باشند و در خصوص دریافت پول، قرار داد را زیر سوال ببرند؟ چون پرداخت پول در حدود 5 سال و بمرور صورت گرفته ولی در قرار داد ذکر شده کلیه ثمن معامله پرداخت شده است...با تشکر فراوان

2پاسخ

با سلام همین که برادر شمادر رابطه با آن زمین به شما وکالت داده کفایت می کرد به شرطی که ...

مشاهده پاسخ کامل