شیرزاد حیدری شهباز وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
دکتر سهیل طاهری وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز  و استاد دانشگاه
محسن بهرام علیان وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری البرز
ارکان درستکار وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری کردستان
سیدتقی پیرو نذیری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای گیلان
رضا خوشیاران وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قوه قضائیه
پونه سالارکیا وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
محمدرضا علیزاده ثابت وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام احتراماً به عرض میرساند که اینجانب پزشکی‌ هستم که در دورترین نقطه و در استان مرزی طبق قرارداد و به صورت تفاهم نامه (استخدام نیستم) برای یک بیمارستان دولتی به طور تمام وقت کار می‌کنم.از پرداختی‌ نظام نوین(کارانه) اینجانب به میزان ۱۰% مالیات توسط بیمارستان کم میشود.لیکن در پایان سال اداره مالیات برای ۹۰% باقیمانده کارانه نیز مالیات در نظر گرفته است.آیا این اقدام درست می‌باشد؟لطفا راهنمایی کنید.سپاسگزارم

2پاسخ

با سلام /دوست عزیزم قانون مالیات های مستقیم نحوه وصول مالیات مشاغل مختلف را بیان کرده است در خصوص حقوق بگیران راسا کارگزینی و حسابداری اقدام می نماید اصل کلی این است تا حدودی از درآمد مشمول مالیات نمی شود و الباقی وفق جدول ماده 131 ق م م با درصد های تعیین شده کسر میشود از طرفی با دستورالعمل های وزارت خانه ها در مورد برخی مشاغل مواردی در نظر گرفته می شود چون شما مشمول این مورد هستید به کارگزینی و حسابداری محل اشتغال و کار مراجعه و به عنوان یک مودی این حق شماست که فرمول و مستندات اخذ مالیات را از آنها بگیرید و اگر قانع نشدید حق اعتراض به مقامات بالاتر و یا تخلفات اداری سازمان و .برای شما وجود دارد موفق باشید ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 69150510
برچسب ها:
سوالات مرتبط
1سوال

سلام .برادرم در شهر دیگری سکونت داشته و برای من یک زمین در آنشهر خریداری نمود که پ پولهای زمین را بمرور زمان و با توجه به اعتمادی که باو داشتم به وی ارسال میکردم و ایشان در قبال خرید زمینتفویض اختیار از طریق دفتر خانه بمن دادندکه کلیه امور مربوط به خرید و فروش زمین در ان قید شده و قرار شد وقتی دور هم بودیم قولنامه ای هم تنظیم شود ولی ایشان به خارج از کشور مهاجرت نموده و با توجه باینکه وکالت فروش و خرید به همسرش داده بود قرار شد یک قولنامه دستی نوشته و با حضور شاهدها که برادر و خواهرهای ما هم هستند امضا شود و قراردادی تنظیم و همسر ایشان بعنوان وکیل تام امضا و انگشت زدند وذکر شد ثمن معامله بطور کامل پرداخت شده است...و 3 نفر هم برادر و برادر زاده ما و برادر خانم من هم بعنوان شاهد امضا .کردند. و شماره وکالت نامه ایشان نیز در قرارداد ثبت شد که ثابت شود اختیار کامل داشته اند ...آیا برادر من می توانند ادعایی داشته باشند و در خصوص دریافت پول، قرار داد را زیر سوال ببرند؟ چون پرداخت پول در حدود 5 سال و بمرور صورت گرفته ولی در قرار داد ذکر شده کلیه ثمن معامله پرداخت شده است...با تشکر فراوان

2پاسخ

با سلام همین که برادر شمادر رابطه با آن زمین به شما وکالت داده کفایت می کرد به شرطی که ...

مشاهده پاسخ کامل