محمدرضا صادقی نیای رودسری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
حسین مزاجی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری منطقه اصفهان
وحید رجا وکیل پایه یک  دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
دکتر نغمه فرهود  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز، وکالت در کلیه دعاوی حقوقی و کیفری (خانواده،ملکی ،ثبتی،چک،دعاوی مربوط به شهرداری و اصل 49و...) قبول وکالت ایرانیان مقیم خارج کشور
وب سایت سید سعید میرمحمدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی  قوه قضائیه محقق دکتری حقوقی و مدرس دانشگاه
موسسه حقوقی کامران میرزایی و همکاران (موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق)
محمد صالح مویدی وکیل پایه یک دادگستری، مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری خوزستان و عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد آبادان
شاهین عبدالخانی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قوه قضائیه

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام من در پرونده ای به دلیل جرایم رایانه ای طی یک شوخی نامناسب به فردی در دادگاه کیفری چند روز قبل محکوم به جزای نقدی به مبلغ ده میلیون ریال شده ام تصمیم به تقاضای تجدید نظر هم ندارم سوال من این است که چه خواهد شد این جریمه را کی و چگونه باید واریز کنم تشریفات آن چگونه است و آیا این جزو سوابق سجل کیفری اینجانب ثبت خواهد شد یا نه آیا از من انگشت نگاری خواهد شد؟لطفا برایم شرح دهید

2پاسخ

پاسخ: 1- در صورت عدم اقدام به تجدیدنظر یا انصراف از حق تجدیدنظرخواهی می توانید به استناد ماده 6 از قانون اصلاح پاره ای از قوانین دادگستری، از دادگاه صادر کننده حکم، تقاضای تخفیف مجازات نمائید. در این صورت دادگاه مکلف است تا یک چهارم، مجازات شما را تقلیل دهد. 2- پس از اینکه رای صادره قطعی گردید (پس از گذشت 20 روز از تاریخ ابلاغ رای به محکوم ) پرونده به اجرای احکام کیفری جهت اجرای حکم ارسال می گردد. " بهتر است قبل از ارسال پرونده اجرای احکام کیفری تقاضای اعمال تخفیف فوق الذکر از دادگاه صورت گیرد. " در مرحله اجرای حکم کیفری می توانید به دفتر شعبه مربوطه مراجعه و نسبت به پرداخت جزای نقدی اقدام نمائید. 3- درخصوص سجل کیفری : الف) مورد شما مشمول ماده 62 مکرر از قانون آیین دادرسی کیفری، به عنوان محکومیت موثر کیفری تلقی نمی گردد. ب) در صورتیکه محکوم به زندان اعزام گردد مراتب تشریفات ثبت سجل کیفری ( سوء پیشینه ) نسبت به وی اعمال می گردد که در این خصوص مشمول محکومیت شما ( جزای نقدی ) نمی گردد. لذا نگرانی نسبت به سوء پیشینه بلا مورد است. ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 77190305
برچسب ها:
سوالات مرتبط
1سوال

سلام .برادرم در شهر دیگری سکونت داشته و برای من یک زمین در آنشهر خریداری نمود که پ پولهای زمین را بمرور زمان و با توجه به اعتمادی که باو داشتم به وی ارسال میکردم و ایشان در قبال خرید زمینتفویض اختیار از طریق دفتر خانه بمن دادندکه کلیه امور مربوط به خرید و فروش زمین در ان قید شده و قرار شد وقتی دور هم بودیم قولنامه ای هم تنظیم شود ولی ایشان به خارج از کشور مهاجرت نموده و با توجه باینکه وکالت فروش و خرید به همسرش داده بود قرار شد یک قولنامه دستی نوشته و با حضور شاهدها که برادر و خواهرهای ما هم هستند امضا شود و قراردادی تنظیم و همسر ایشان بعنوان وکیل تام امضا و انگشت زدند وذکر شد ثمن معامله بطور کامل پرداخت شده است...و 3 نفر هم برادر و برادر زاده ما و برادر خانم من هم بعنوان شاهد امضا .کردند. و شماره وکالت نامه ایشان نیز در قرارداد ثبت شد که ثابت شود اختیار کامل داشته اند ...آیا برادر من می توانند ادعایی داشته باشند و در خصوص دریافت پول، قرار داد را زیر سوال ببرند؟ چون پرداخت پول در حدود 5 سال و بمرور صورت گرفته ولی در قرار داد ذکر شده کلیه ثمن معامله پرداخت شده است...با تشکر فراوان

2پاسخ

با سلام همین که برادر شمادر رابطه با آن زمین به شما وکالت داده کفایت می کرد به شرطی که ...

مشاهده پاسخ کامل