سنجر فخری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
علی جاوید وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و عضو هیئت علمی دانشگاه
محمدرضا صادقی نیای رودسری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
ساره نیکونژاد وکیل پایه یک دادگستری کارشناس ارشد حقوق کیفری و جرم شناسی
شاهین عبدالخانی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی قوه قضائیه
حسین مزاجی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری منطقه اصفهان
سرور ثانی نژاد وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
عباس عباسی کشکولی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام حق انتخاب محل زندگی در عقدنامه بنده با زوجه تعیین شده است،لذا همسر بنده بعد از 4 سال محل زندگی که شهرستان می باشد ترک کرده و به خانه پدرش در تهران مراجعه نموده ودرخواست کرده که بنده کار را در شهرستان رها نموده و به تهران مراجعه و آنجا تشکیل زندگی دهم لذا با توجه به شرایط شغلی امکان ترک خدمت برای بنده میسر نمی باشد درشرایط حاضر همسر بنده می تواند به این بند در عقد نامه استناد کرده و حق طلاق را کسب نماید؟ وباتوجه به علاقه بنده به ادامه زندگی چه راهی جهت بازگرداندن وی به محل زندگی وجود دارد؟ با تشکر(اجرکم عندالله)

2پاسخ

با سلام طبق ماده 1114 قانون مدنی «زن باید در منزلی که شوهر تعیین می‌کند، سکنا نماید مگر آن که اختیار تعیین منزل به زن داده شده باشد در صورتی که حق انتخاب مسکن را به زوجه داده اید راه حلی وجود ندارد و همسر شما این حق را دارد که شهر محل زندگی اش را تعیین کند و شما با دادن این حق به همسرتان دست خودتان را بسته اید اما محل سکونت را شما میتوانید تعیین کنید. ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 80043431
برچسب ها:
سوالات مرتبط
1سوال

سلام .برادرم در شهر دیگری سکونت داشته و برای من یک زمین در آنشهر خریداری نمود که پ پولهای زمین را بمرور زمان و با توجه به اعتمادی که باو داشتم به وی ارسال میکردم و ایشان در قبال خرید زمینتفویض اختیار از طریق دفتر خانه بمن دادندکه کلیه امور مربوط به خرید و فروش زمین در ان قید شده و قرار شد وقتی دور هم بودیم قولنامه ای هم تنظیم شود ولی ایشان به خارج از کشور مهاجرت نموده و با توجه باینکه وکالت فروش و خرید به همسرش داده بود قرار شد یک قولنامه دستی نوشته و با حضور شاهدها که برادر و خواهرهای ما هم هستند امضا شود و قراردادی تنظیم و همسر ایشان بعنوان وکیل تام امضا و انگشت زدند وذکر شد ثمن معامله بطور کامل پرداخت شده است...و 3 نفر هم برادر و برادر زاده ما و برادر خانم من هم بعنوان شاهد امضا .کردند. و شماره وکالت نامه ایشان نیز در قرارداد ثبت شد که ثابت شود اختیار کامل داشته اند ...آیا برادر من می توانند ادعایی داشته باشند و در خصوص دریافت پول، قرار داد را زیر سوال ببرند؟ چون پرداخت پول در حدود 5 سال و بمرور صورت گرفته ولی در قرار داد ذکر شده کلیه ثمن معامله پرداخت شده است...با تشکر فراوان

2پاسخ

...

مشاهده پاسخ کامل