دکتر فرود امیری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه، قبول وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (خانواده،تجاری،ثبتی،ملکی،چک،...) و کیفری
سیدجلال میرکاظمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی پذیرش کلیه دعاوی  حقوقی ، کیفری ، خانواده دیوان عدالت اداری دادگاه انقلاب و دادگاه نظامی
دکتر سهیل طاهری وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز  و استاد دانشگاه
مهدیه کتابی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری
موسسه حقوقی کامران میرزایی و همکاران (موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق)
علی جاوید وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و عضو هیئت علمی دانشگاه
حمید رضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی با 12 سال سابقه وکالت و هفت سال انجام امور تخصصی وکالت بانک صادرات و متخصص در دعاوی مربوط به امور بانکی و موسسات مالی و اعتباری
دکتر نغمه فرهود  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز، وکالت در کلیه دعاوی حقوقی و کیفری (خانواده،ملکی ،ثبتی،چک،دعاوی مربوط به شهرداری و اصل 49و...) قبول وکالت ایرانیان مقیم خارج کشور

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام میخواستم بپرسم آیا مقصرین حوادث رانندگی منجر به فوت که دارنده بیمه شخص ثالث نیز هستند پس از صدور رای دادگاه و پرداخت دیه مجبور به گذراندن دوره ی حبس 6تا12ماهه میباشند؟آیا این دوره ی حبس برای تمامی مقصرین حوادث رانندگی منجر به فوت لازم الاجراست؟و آیا میتوان این مدته حبس را خرید؟اگر میشود حدودا چه مبلغی لازم است؟ قبلا از زحمات شما کمال تشکر را دارم.

2پاسخ

با سلام در تصادفات منجر به فوت جهت برخورد با رانندگان متخلف و پیش گیری از جرم ، مجازات حبس نیز قانون گذار در نظر گرفته است.بعد ازصدور حکم و پرداخت کامل دیه از طرف شرکت بیمه یا راننده مقصر در صورتی که رضایت شاکی خصوصی اخذ شود می توان از طریق ماده 277 قانون ایین دادرسی کیفری از دادگاه صادر کننده حکم قطعی تقاضای رسیدگی مجدد به پرونده و تبدیل یا تخفیف مجازات نمود که در این صورت این دادگاه مختار است که در مجازات تعیینی قبلی تغییر اعمال کند.در صورت عدم گذشت شاکی یا عدم تخفیف دادگاه یا تبدیل نشدن مجازات حبس بعد از تحمل نیمی از مدت می توان تقاضای ازادی مشروط که در صورت پذیرش دادگاه ، باقی مانده حبس اجرا نمی شود.بجز در مورد اعمال ماده 277 ق. ا.د.ک در موارد دیگر امکان تبدیل حبس به جزای نقدی نیست . مگر در زمان صدور حکم دادگاه صادر کننده بجای حبس جزای نقدی تعیین نماید . ودر هر صورتی مقدار ومبلغ ان در اختیار دادگاه است. خورشیدی ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 84093917
سوالات مرتبط
1سوال

با عرض سلام. خواهرم موسس و صاحب امتیاز مهد کودکی هست که دارای مجوز از بهزیستی برای نگهداری از نوباوگان و کودکان 2 تا 6 سال را دارد ولی متاسفانه از سر نیاز و به اصرار خانواده ای که پدر و مادر شاغل بوده اند و فرزند اول آنها که پیش دبستانی بوده و در این مهد ثبتنام شده بود فرزند دوم آنها که کمتر از دو سال داشت را نیز در مهد نگهداری میکرد لازم به ذکر است که مجوز نگهداری کودک زیر دو سال را از مراجع ذیصلاح نداشت و بدون داشتن مجوز آنرا نگهداری میکرد و هنگام بیمه کردن کودکان مهد فقط کودکان بالای 2 سال را بیمه مسئولیت نمود چون پذیرفتن این کودک پس از اقدامات بیمه بوده .تا اینکه مهد تصمیم گرفت که کودکان را در یکی از پارکهای شهر به اردوی تفریحی ببرد که در این اردو تفریحی متاسفانه همان کودک زیر دو سال و فاقد مجوز و بیمه درون حوض پارک افتاده و در کما بسر میبرد که احتمال فوت ان بالا میباشد..ناگفته نماند که از والدین تمامی کودکان رضایت نامه کتبی گرفته. خواستم بدانم درصورت فوت این کودک حکم چه میشود آیا شهرداری نیز به علت ایمن نبودن پارک محکوم میشود چون شهرداری از مهد تعهد گرفته که با مسیولیت شخص ورود نمایند چون این حادثه در این پارک پیشینه داشته. و آیا مسئول مهدمحکوم به پرداخت دیه میشود آیا زندانی ممکنه داشته باشد. متشکرم

2پاسخ

با سلام جای تاسف دارد که مدیر مهد با علم به عدم مجوز قانونی و صرفا برای دریافت مبلغی جزیی جان انسانی را به خطر انداخته است. به هرحال همانطوریکه خود شما هم بیان کردید هم نگهداری بدون مجوز بوده و هم بدون بیمه بوده و هم بردن این طفل به داخل پارک بدون مجوز بوده چون اصولا حق نگهداری نداشته اید ...

مشاهده پاسخ کامل

1سوال

باعرض سلام و خسته نباشید. چندباری درهنگام دعوا با همسرم دچار زد و خورد شده اییم درحدی دست و بازویش کمی دچار کبودی شد .از کسی شنیده ام باید دیه پرداخت کنم . برای پرداخت دیه باید چه کنم؟چگونه تقریبی محاسبه کنم ؟

2پاسخ

با سلام پرداخت دیه منوط به درخواست مضروب می باشد اگر از شما طلب دیه کرده اند باید پرداخت نمایید . اگر مطالبه دیه از طریق مراجعه به پزشکی قانونی و دادسرا و دادگاه باشد که مبلغ آن توسط مراجع ذی صلاح تعیین می گردد . اما اگر خودتان بدون مراجعه به دادگستری قصد پرداخت دیه ی کبودی را دارید می توانید برای دو کبودی به طور حدودی از ٥٠٠هزارتومان تا ٧٠٠ بپردازید . موفق باشید . ...

مشاهده پاسخ کامل