مهدیه میرزایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
موسسه حقوقی کامران میرزایی و همکاران (موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق)
یاشار طاهری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری اردبیل
آیلین محمدی رفیع وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی کانون وکلا دادگستری مرکز
سمیرا پهلوانی علمداری  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
ایلدار آقاقلیزاده خیاوی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی
مسعود ارونقی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز - داور مرکز داوری اتاق ایران - کارشناس رسمی دادگستری
وب سایت جلیل پورسلیم بناب وکیل پایه یک دادگستری و مدرس دانشگاه

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

مشاوره با وکیل، پرسش و پاسخ با وکیل، مشاوره با وکیل با تجریه، پرسش و پاسخ با وکلا، مشاوره با وکیل پایه یک دادگستری

+سوال حقوقی خود را مطرح نمایید

1سوال

با سلام . من با زنی مسنی دوست بودم که متاهل بود فقط تلفنی هیچوقت همدیگرو ندیده بودیم .من به دوستم کمک کردم با اون زن قرار گذاشتم ولی دوستم رو فرستادم سر قرارکه او رو سوار ماشین کرده و با اون خانوم دوست بشه.بدون اینکه نامی از من برده بشود.ظاهرا دوستم با اون زن سکس داشته اگر نامی از من در دادگاه برده شود .که دوستم بگویید که من کمکش کردم چه اتفاقی میتواند من رو تهدید کنه ؟سپاسگذارم ممنون میشم خیلی دقیق پاسخ سوال من رو بدید

2پاسخ

با سلام رابط شما از نوع رابطه نامشروع غیر زنا میباشد ودر صورتی که ثابت شود رابطه داشته اید به استناد ماده637 قانون مجازات اسلامی محکوم بهشلاق تعزیری تا99 ضربه خواهید شد .در مورد رابطه دوست شما زنا محسوب می شود و زن به استنادبند ب ماده 83 قانون مجازات اسلامی در صورت اثبات با شهادت یا 4 بار اقرار سنگسار میشوند ودر صورتی که دوست شما متاهل باشد به استناد بند الف همین ماده سنگسار می شوند واگر مجرد باشند 100 ضربه شلاق دارند واگر زنا ثابت نشود به استناد ماده 637 مجازات میشوند در خصوص شما هیچ مسولیتی وجود ندارد مگر دادگاه شمارا به عنوان قواد محکوم کند که در این صورت به استناد ماده 138 75 ضربه شلاق و تبعید دارد. ...

مشاهده کلیه سوالات مرتبط با مشاوره حقوقی با وکیل با کد رهگیری 97214556
برچسب ها:
سوالات مرتبط
1سوال

سلام .برادرم در شهر دیگری سکونت داشته و برای من یک زمین در آنشهر خریداری نمود که پ پولهای زمین را بمرور زمان و با توجه به اعتمادی که باو داشتم به وی ارسال میکردم و ایشان در قبال خرید زمینتفویض اختیار از طریق دفتر خانه بمن دادندکه کلیه امور مربوط به خرید و فروش زمین در ان قید شده و قرار شد وقتی دور هم بودیم قولنامه ای هم تنظیم شود ولی ایشان به خارج از کشور مهاجرت نموده و با توجه باینکه وکالت فروش و خرید به همسرش داده بود قرار شد یک قولنامه دستی نوشته و با حضور شاهدها که برادر و خواهرهای ما هم هستند امضا شود و قراردادی تنظیم و همسر ایشان بعنوان وکیل تام امضا و انگشت زدند وذکر شد ثمن معامله بطور کامل پرداخت شده است...و 3 نفر هم برادر و برادر زاده ما و برادر خانم من هم بعنوان شاهد امضا .کردند. و شماره وکالت نامه ایشان نیز در قرارداد ثبت شد که ثابت شود اختیار کامل داشته اند ...آیا برادر من می توانند ادعایی داشته باشند و در خصوص دریافت پول، قرار داد را زیر سوال ببرند؟ چون پرداخت پول در حدود 5 سال و بمرور صورت گرفته ولی در قرار داد ذکر شده کلیه ثمن معامله پرداخت شده است...با تشکر فراوان

2پاسخ

با سلام همین که برادر شمادر رابطه با آن زمین به شما وکالت داده کفایت می کرد به شرطی که ...

مشاهده پاسخ کامل