جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121362856 در تماس باشید.

فعالیت 1500 وکیل پایه یک در البرز ، ثبت 30 شکایت از وکلای دادگستری در سال جاری

رییس کانون وکلای البرز گفت: بیشتر تخلفات وکلا ناشی از اعتماد به موکلین و عدم اگاهی از مصادیق تخلفات است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، جعفررضازاده درنشست مطبوعاتی امروز خود اظهارکرد: در حال حاضر کانون وکلای البرز هزار و 800 نفر عضو دارد که هزارو 500 نفر از آنها وکیل پایه یک و 300 نفر نیز کارآموز وکالت هستند. اداره صفرتا صدی این کانون توسط وکلای عضو انجام می‌گیرد هیچ ارگان دولتی در امور این کانون دخالتی ندارد.

وی درادامه صحبت‌های خود به خدمات کانون وکلا اشاره و اظهار کرد: کانون وکلای دادگستری البرز در بیشتر دادسراها و مجتمع‌های قضایی استان دفتر معاضدت حقوقی دارد. علاوه بر این کانون وکلا در بخش بکارگیری وکیل تسخیری در برخی پرونده‌هایی که متهم توان پرداخت حق وکاله را ندارد موفق عمل کرده است. از ابتدای سال تاکنون 350 وکیل تسخیری در پرونده‌های مختلف به کارگرفته شده‌اند.

وی دربخش دیگری از صحبت‌هایش به برخورد جدی با وکلای متخلف اشاره کرد و گفت: به تخلفات وکلا در دادسرا و دادگاه انتظامی وکلا رسیدگی میشود چراکه از لحاظ قانونی هیچ مرجعی توان ابطال پروانه وکلا را ندارد. در حال حاضر سه شعبه دادگاه انتظامی و همچنین یک دادسرابه تخلفات وکلای عضو این کانون رسیدگی می‌کنند. برخورد جدی با وکلای متخلف در حقیقت دفاع از جامعه وکالت محسوب می‌شود؛ چراکه  این افراد باید مدافع حق باشند نه این‌که مرتکب جرم شوند.

رییس‌کانون وکلای البرز  اظهار کرد: آمار تخلفات وکلای البرز بسیار پایین است بطوری که طی سه ماه گذشته 90 نفر از عملکرد وکلا شکایت داشته‌اندکه 70 مورد آن بدون شکایت رفع و رجوع شده است. از 30 مورد شکایت ثبت شده 11 مورد تخلف احراز شده که به دادگاه جهت رسیدگی ارجاع داده شده است.