جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09132198072 در تماس باشید.

دیدار معاون شورای حکومتی ایتالیا با رئیس دیوان عدالت اداری

معاون شورای حکومتی ایتالیا و هیات همراه با رئیس عدالت اداری" href="/tags/3693/دیوان عدالت اداری/" class="link">دیوان عدالت اداری دیدار و گفت‌وگو کردند.

 حجت الاسلام والمسلمین بهرامی رئیس عدالت اداری" href="/tags/3693/دیوان عدالت اداری/" class="link">دیوان عدالت اداری در این دیدار با خوشامدگویی به هیات قضایی ایتالیا ابراز امیدواری کرد که در جریان این سفر، ضمن تبادل تجربیات و توسعه روابط، دو طرف به آشنایی متقابل با نظام قضایی دو کشور دست یابند.

رئیس عدالت اداری" href="/tags/3693/دیوان عدالت اداری/" class="link">دیوان عدالت اداری در این دیدار با بیان اینکه قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران، قوه‌ای مستقل است، به ارائه آماری از پرونده های وارده به دیوان عدالت پرداخت و گفت: سالانه حدود 100 هزار پرونده وارد عدالت اداری" href="/tags/3693/دیوان عدالت اداری/" class="link">دیوان عدالت اداری می شود که 30 تا 35 درصد آنها وارد تشخیص داده می‌شود.

فیلیپو پاترونی گریفی معاون رئیس شورای حکومتی ایتالیا نیز میزان پرونده‌های وارده به شورای حکومتی این کشور طی یک سال را 115 هزار فقره اعلام کرد.

دو طرف در این دیدار ضمن تشریح ساز و کار رسیدگی قضایی خود به شکایات از دوایر دولتی و مصوبات در محاکم اداری، بر لزوم تبادل تجربیات آموزشی و توسعه روابط قضایی در جهت نزدیکی هر چه بیشتر دولت و ملت ایران و ایتالیا تاکید کردند.

در پایان این دیدار، ترجمه‌ای از قانون عدالت اداری" href="/tags/3693/دیوان عدالت اداری/" class="link">دیوان عدالت اداری و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به هیات ایتالیایی اهدا شد.