جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09107644194 در تماس باشید.

بدهکاران مهریه نباید زندانی شوند

رییس کل دادگستری کرمان با بیان اینکه تعداد 92 نفر بابت مهریه و نفقه در زندان‌های استان کرمان تحمل حبس می‌کنند، گفت: تلاشمان این است که اجازه ندهیم کسی به واسطه عجز از پرداخت مهریه وارد زندان شود.

یدالله موحد  اظهار کرد: دعاوی خانوادگی از جمله دعوای مطالبه مهریه از دعاوی پرشمار در کشور و استان کرمان است.

این مقام قضایی در استان کرمان خاطرنشان کرد: همکاران ما همواره تلاش می کنند که مددجویان جرایم غیر‌عمد وارد زندان نشوند، مگر آنکه از نظر قانونی امکان انجام این کار نباشد.

نماینده عالی قوه‌قضاییه در استان کرمان  تصریح کرد: در سال گذشته 4هزار و 531نفر محکوم بابت پرداخت مهریه داشته‌ایم که با اقدامات صورت گرفته از سوی دادگستری از جمله پذیرش اعسار از ورود آنها به زندان جلوگیری شده است.

رییس شورای قضایی استان ضمن تقدیر از عملکرد و فعالیت‌های ستاد دیه استان، خاطرنشان کرد: باید به گونه‌ای اقدام شود که پیگیری  جلب کمک‌های خیران برای  آزادی مددجویان جرایم غیر‌عمد تنها از مسیر ستاد دیه و انجمن حمایت  زندانیان  محقق شود. رییس کل دادگستری استان کرمان ادامه داد: در مواقعی که این افراد وارد زندان می‌شوند نیز تلاش می‌شود که بتوانند مذاکرات لازم برای حل مشکلات خود را انجام دهند. این مقام ارشد قضایی استان کرمان بر بازنگری در مصوبات ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه نیز تاکید کرد و گفت: می‌توان مصوبات ستاد دیه از ابتدا تا‌کنون را بررسی کرده و نقاط قوت و طرح‌های موفق را ادامه داده و نقاط ضعف را برطرف کنیم.