جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09120620581 در تماس باشید.

بخشش 66 درصد زندانیان محکوم به قصاص نفس

رییس کل دادگستری استان مازندران از بخشش 66 درصد زندانیان محکوم به قصاص نفس در مازندران طی 10 ماهه نخست امسال خبر داد.

 حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی تقوی فرد اظهار کرد: در سال جاری، 33 نفر محکوم به قصاص در مازندران وجود داشت که پرونده آنها تکمیل بوده و باید حکم قصاص برای این افراد اجرا می شد که توسط روسای زندان‌ها، مددکاران و روحانیون زندان، برای 22 نفر از متهمین مذکور رضایت اولیای دم گرفته شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه به طور معمول 13 تا 15 درصد زندانیان ممکن است به دلیل شرایط اقتصادی، فرهنگی و عدم اشتغال، برگشت به زندان داشته باشند، اظهار کرد: در استان مازندران، برگشت به زندان برای افرادی که تحت پوشش مرکز مراقبت بعد از خروج قرار گرفته و وام اشتغال زایی دریافت کرده اند، به نیم درصد کاهش یافته است.

تقوی فرد با بیان اینکه از ابتدای سال 95 تاکنون حدود 200 زندانی تسهیلات اشتغال زایی تا سقف 10 میلیون تومان دریافت کرده اند، ادامه داد: جمع کل وام پرداختی به زندانیان استان پس از آزادی، نزدیک به 860 میلیون تومان بوده است.

وی گفت: شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان های استان مازندران در سال جاری، یک هزار و 178 پرونده وارده داشتند که 909 پرونده توسط مددکاران شورای حل اختلاف زندان، منجر به صلح و سازش، جلب رضایت و آزادی زندانی شده است.

تقوی فرد در پایان از یک هزار و 220 مورد بازدید از زندان های استان توسط قضات و روسای دادگستری حوزه های قضایی استان خبر داد.