جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09127016280 در تماس باشید.

با-موافقت-نمایندگان-صورت-گرفت-قانون-مالیات-بر-ارزش-افزوده-تا-پایان-سال-96-تمدید-شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387 و اصلاحات بعدی آن را تا پایان سال 1396  را تمدید کردند.

نمایندگان درنشست علنی (یکشنبه، 8 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی،در جریان بررسی بخش درآمدی جزئیات لایحه بودجه سال 96 بند ب تبصره 6 این لایحه را که به دلیل وجود ابهام به کمیسیون تلفیق لایحه ارجاع داده شده بود را  با 143 رای موافق، 20 رای مخالف و 11 رای ممتنع از مجموع 223 نماینده حاضر در صحن  علنی مجلس تصویب کردند.

گفتنی است،مطابق این بند «مدت اجرای آزمایشی قانون مالیات برارزش افزوده مصوب 1387 و اصلاحات بعدی آن، تا پایان سال 1396 تمدید می شود. سازمان امور مالیاتی مکلف است مالیات بر ارزش افزوده مودیان مشمول قانون مذکور را که در حلقه آخر زنجیره مالیات بر ارزش افزوده قرار می گیرند و براساس میزان فروش و اعمال ضریب ارزش افزوده فعالیت آن بخش تعیین کند وهمچنین  مقررات این بند درخصوص دوره هایی که مالیات آن قطعی نشده است جاری خواهد بود.

همچنین براساس این بند دوره اجرای آزمایشی قانون مالیات برارزش افزوده تمدید شده و سازوکار دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مشمولان این قانون نیز شفاف شده است/.