جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121201529 در تماس باشید.

مرگ-17-نفر-در-چهارشنبه-سوری-سال-1394

جانشین مدیریت بحران رییس سازمان و مدیر ستاد بحران کشور  گفت: در حوادث چهارشنبه سوری سال گذشته 17 نفر جان خود را از دست دادند که از این تعداد هشت نفر تنها در استان تهران جان باخته اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، دکتر مهرداد علی بخشی با هشدار در خصوص حوادث ناشی از چهارشنبه آخر سال افزود: مطابق آمارهای سازمان پزشکی قانونی کشور در حوادث چهارشنبه سوری سال 1394، 17 نفر در کشور جان خود را از دست دادند که همگی آنان مرد بودند.

وی تصریح کرد: در تماس با مواد محترقه و منفجره، افراد به شکل های متعددی دچار آسیب می شوند که این آسیب ها می تواند ناشی از برخورد ترکش ماده انفجاری تا سوختگی حرارتی و یا شیمیایی و نیز قرار گرفتن در معرض موج انفجار، ریزش ساختمان و ... باشد که متأسفانه عوارض متعددی مانند نابینایی، قطع عضو، جوشگاه های دائمی روی صورت و بدن، ناشنوایی و ... را به دنبال دارد.

جانشین مدیریت بحران رییس سازمان با بیان اینکه آسیب های روانی ناشی از استرس وارده به افراد یکی دیگر از این نوع صدمات است ابراز امیدواری کرد که در سال جاری با رعایت اصول اخلاقی و ایمنی شاهد حوادث و آسیب های کمتری نسبت به گذشته باشیم.

وی از جوانان خواست به پاس ایثار آتش‌نشانان حادثه پلاسکو و تصمیم خودجوش و جمعی مردم برای پرهیز از خرید و استفاده از وسایل محترقه، جان و‌ سلامت خود و دیگران را برای به دست آوردن شادی های لحظه ای به مخاطره نیندازند.