موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
اسد علی امرایی موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
دکتر فرود امیری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه، قبول وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (خانواده،تجاری،ثبتی،ملکی،چک،...) و کیفری
سیدجلال میرکاظمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی پذیرش کلیه دعاوی  حقوقی ، کیفری ، خانواده دیوان عدالت اداری دادگاه انقلاب و دادگاه نظامی
دکتر سهیل طاهری وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز  و استاد دانشگاه
مهدیه کتابی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری
حمیدرضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری ومشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز 12 سال سابقه وکالت و 10 سال وکالت تخصصی  بانک صادرات و متخصص در دعاوی بانکی و موسسات مالی و اعتباری انجام دعاوی حقوقی به صورت گروهی در کلیه زمینه های حقوقی، ثبتی ، کیفری و خانوادگی
سرور ثانی نژاد وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
اسدعلی امرایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای مرکز
احسان عابدین وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
سید مجید روحانی اصفهانی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی و خانوادگی مشاور دعاوی و اختلافات حقوقی ملکی ، بانکی ، تجاری ، شرکتی و انحصار وراثت
علی جاوید وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و عضو هیئت علمی دانشگاه
طیبه برزگر وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز ،با بیش از 10 سال سابقه کار و وکیل بانکها و موسسات مالی و اعتباری و وکیل شرکتهای خصوصی

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09124357415 در تماس باشید.

شرکت ایران در المپیاد حقوق داوری تجاری بین المللی برای سومین بار

ارسالی توسط وکالت آنلاین وکیل پایه یک دادگستری
شرکت ایران در المپیاد حقوق داوری تجاری بین المللی برای سومین بار

در خصوص برگزاری المپیاد جهانی حقوق داوری تجاری بین المللی (ویس موت) گفت: ویس موت نوعی از المپیاد در رشته حقوق است که دانشجویان حقوق در این المپیاد طی دوره‌های بسیار فشرده آماده ‌می‌شوند تا بتوانند در دعاوی بین‌المللی شرکت کنند.

 در خصوص برگزاری المپیاد جهانی حقوق داوری تجاری بین المللی (ویس موت) گفت: ویس موت نوعی از المپیاد در رشته حقوق است که دانشجویان حقوق در این المپیاد طی دوره‌های بسیار فشرده آماده ‌می‌شوند تا بتوانند در دعاوی بین‌المللی شرکت کنند.

علی دهدشتی که در سال ۲۰۱۷ برای سومین بار مربیگری تیم المپیاد داوری دانشگاه علامه‌طباطبایی را بر عهده دارد در گفت‌وگو با ایسنا، خاطرنشان کرد: سال ۲۰۱۴ برای اولین بار پیشنهاد شرکت در المپیاد ویس موت را به دانشگاه طباطبایی ارائه کردیم که با موافقت دانشگاه علامه طباطبایی و ریاست محترم وقت دانشکده حقوق جناب آقای دکتر علومی یزدی و با پیگیری‌های لازم ۴ نفر از دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی با مربیگری اینجانب به عنوان اعضای اولین تیم ویس موت ایران معرفی شدند. ضرورت حضور در این المپیاد آن بود که دانشجویان حقوق ضمن تعلیم دانش حقوق به صورت تئوری، به صورت عملی و کاربردی نیز این علم را فرا بگیرند و  از نزدیک با فرآیند و پیچیدگی‌های دعاوی‌ بین‌المللی آشنا شوند.

مربی تیم المپیاد داوری دانشگاه علامه طباطبایی خاطرنشان کرد: این المپیاد هر ساله در کشور اتریش برگزار می‌شود و معتبرترین و بزرگترین المپیاد حقوق تجارت بین‌الملل است. این المپیاد در واقع شبیه‌سازی یک دیوان داوری بین‌المللی است و موضوع آن معمولاً اختلاف دو شرکت در دو کشور مختلف، بر سر قرارداد خرید و فروش (بیع) است. در این راستا دانشگاه های شرکت کننده باید با مطالعه پرونده این دعوی از طرفین دعوی دفاع کنند. به طور معمول دانشجویان در دانشگاه، طرز نگارش لوایح در دادگاه یا دیوان های داوری را آموزش نمی‌بینند، ولی در این المپیاد دانشجویان یاد می‌گیرند لایحه‌ای بنویسند که هم موثر و هم مطابق با استانداردهای بین المللی نگارش حقوقی باشد.

وی در پاسخ به این سئوال که دانشجویان با چه سطح عملی می‌توانند در این المپیاد شرکت کنند؟ بیان کرد: همه دانشجویان از تمام سطوح می‌توانند در این المپیاد شرکت کنند به شرط اینکه سابقه کار حرفه‌ای نداشته باشند. اعضای تیم‌های دانشگاه علامه طباطبایی تا کنون از تمام مقاطع بوده‌اند.

مربی تیم المپیاد داوری دانشگاه علامه طباطبایی در ادامه در مورد روند المپیاد چنین گفت: روند آماده‌سازی و انتخاب اعضا در دانشگاه علامه طباطبایی حدود ۱ سال و به صورت بسیار فشرده است که شامل فراگیری مبانی داوری تجاری بین المللی و حقوق حاکم بر قراردادهای خرید و فروش بین المللی است.  پس از انتشار پرونده المپیاد اعضای نهایی تیم مشخص می شوند و کار اصلی دانشجویان و مربیان آغاز می شود. در مرحله نخست هر دانشگاه باید طی ۸ هفته لایحه‌ای ۳۵ صفحه‌ای در دفاع از خواهان پرونده به دبیرخانه المپیاد ارسال کند. پس از آن، با قرعه‌کشی لایحه هر دانشگاه را به دانشگاه دیگر می دهند تا در پاسخ به لایحه خواهان لایحه خوانده بنویسند. برای مثال در سال ۲۰۱۶ لایحه دانشگاه علامه طباطبایی را به کالج اقتصاد لندن و لایحه کالج اقتصاد لندن را به دانشگاه علامه طباطبایی دادند تا به لوایح یکدیگر پاسخ دهند. فرصت پاسخ و تنظیم لایحه خوانده ۶ هفته است.

وی یادآور شد: پس از مرحله تبادل لوایح این بار همه دانشگاه ها ۸ هفته فرصت دارند تا خود را برای  مرحله دفاع شفاهی آماده کنند، یعنی باید به صورت شفاهی در جلسه رسیدگی از خواهان و خوانده دفاع کنند که البته این مرحله در وین انجام می‌شود.

دهدشتی در مورد مرحله شفاهی نیز گفت: مرحله شفاهی حتی پیچیده تر از مرحله نوشتن لایحه است. در این مرحله تمام حرکات و برخوردها مانند راه رفتن، لباس پوشیدن، صحبت کردن، نشستن و رعایت اصول اخلاق حرفه‌ای در نظر دیوان داوری تاثیر دارد. هر دانشگاه ۲ بار به عنوان خواهان و ۲ بار به عنوان خوانده و هر بار ۳۰ دقیقه فرصت دفاع دارد. در نهایت ۶۴ دانشگاهی که بالاترین امتیاز را در هر ۴ رسیدگی کسب کرده‌اند به مرحله نهایی راه می‌یابند. در سال ۲۰۱۶ دانشگاه علامه طباطبایی در دومین حضور خود موفق شد برای اولین بار از خاورمیانه از بین ۳۱۴ دانشگاه برتر دنیا به مرحله نهایی راه یابد. همچنین در سال ۲۰۱۵ دانشگاه علامه طباطبایی در نخستین حضور خود موفق به کسب جایزه روح المپیاد شد که برای نخستین بار به تیمی اعطا می‌شد.

وی در خصوص مشکلات در نخستین دوره حضور بیان کرد: راضی و قانع کردن افراد برای اینکه در این المپیاد شرکت کنند بسیار سخت بود. کسی در ایران چیزی در مورد ویس موت نمی‌دانست و همچنین افرادی که تسلط کافی به زبان انگلیسی داشته باشند هم کم بود. البته ما معتقدیم با معرفی این المپیاد در رسانه‌ها، دانشجویان به اهمیت این نوع المپیاد بیشتر آشنا خواهند شد و متوجه خواهند شد که این موقعیت استثنایی بدون هزینه زیاد، دستاورد بزرگ آموزشی برای آنها به همراه خواهد داشت. طی این سال‌ها افراد زیادی برای تحصیل به کشورهای غربی رفتند و هزینه هنگفتی صرف کردند یا از طرف دولت بورسیه شدند، اما دانشجویان در این المپیاد در معرض آموزشی عملی با سطح علمی بسیار بالا قرار می‌گیرند. خوشبختانه ریاست وقت دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه‌طباطبایی جناب آقای دکتر علومی یزدی که متخصص امر داوری و قاضی سابق دیوان داوری ایران و آمریکا بودند اهمیت شرکت در این المپیاد را کاملاً درک می‌کردند و به همراه دکتر رضوی فرد معاونت پژوهشی دانشکده حقوق و علوم سیاسی بزرگترین مشوق و پشتیبان این حرکت بودند.

مربی تیم المپیاد داوری دانشگاه علامه‌ طباطبایی درباره دستاوردهای این المپیاد گفت: با توجه به اینکه رشته حقوق و وکالت مهارت محور است بزرگترین مزیت این المپیاد این است که دانشجویان حجم بالایی از اطلاعاتی که فراگرفته‌اند را می توانند در عمل بکار ببندند. در نهایت باید بگویم مهمترین دستاورد این است که متوجه شدیم با کشورهای بزرگ دنیا فاصله‌ای نداریم. از لحاظ منافع ملی نیز تربیت وکلا و حقوقدانانی که قادر باشند از منافع کشورمان در دادگاه های بین المللی به نحو شایسته دفاع کنند اهمیت بسیار زیادی دارد.

این وکیل دادگستری اظهار کرد: باز شدن فضای تجاری کشور و احتمال پیوستن به سازمان تجارت جهانی تربیت نسل جدیدی از حقوقدانان را می طلبد که با فضای فراملی شرکت ها و سازمان‌های تجاری بین المللی آشنا باشند و مقتضیات علم روز حقوق تجارت بین الملل را بدانند تا قادر باشند در فضای بین المللی فعالیت کنند و منافع شرکت‌های ایرانی و کشور ایران را در مذاکرات تجاری و یا دیوان‌های بین المللی تامین کنند. با رفع تحریم های بین المللی و ورود شرکت های بین المللی خارجی به کشورمان نیاز به حقوقدانانی که قادر به تنظیم قراردادهای بین المللی و شرکت در مذاکرات پیچیده مربوط به انعقاد این قراردادها باشند بیش از پیش خواهد بود و در صورت فقدان چنین ظرفیت حقوقی در کشور آسیب‌های جبران‌ناپذیری از حیث وارد شدن به فضای تجارت جهانی به کشورمان وارد خواهد شد.

دهدشتی در پایان خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۱۷ علاوه بر دانشگاه علامه طباطبایی دانشگاه شهید بهشتی نیز برای نخستین بار در این المپیاد شرکت می‌کند. اعضای تیم سال ۲۰۱۷ دانشگاه علامه طباطبایی با مربیگری اینجانب و نیما نصرالهی و تهمینه السادات مدنی عبارتند از مژگان خسرو نژاد، پریا کرامت خواه، آیسان نادری و مازیار جاوید آقاسی. سرپرستی این تیم بر عهده جناب آقای دکتر علی مقدم ابریشمی از اساتید دانشگاه علامه طباطبایی است. تیم دانشگاه علامه طباطبایی در حال حاضر در اردوی آمادگی آلمان به سر می‌برد و از هفته آینده برای شرکت در مرحله شفاهی المپیاد عازم اتریش خواهد شد.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط

تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

نام نویسنده
تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

ادامه مطلب ...

مهریه و وراثت در نکاح موقت

نام نویسنده
مهریه و وراثت در نکاح موقت

مهریه و وراثت در نکاح موقت

ادامه مطلب ...
مشاهده کلیه مطالب مرتبط
0 دیدگاه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

- هفت = 4