جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09125141336 در تماس باشید.

913 نفر بر اثر غرق شدگی در کشور جان خود را از دست دادند

 در سال گذشته ۹۱۳ نفر بر اثر غرق‌شدگی در کشور جان خود را از دست دادند، این رقم در مقایسه با سال قبل از آن که آمار تلفات غرق‌شدگی ۸۷۹ نفر بود، ۳. ۹ درصد افزایش یافته است.

به گزارش گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در سال گذشته ۷۹۸ مرد و ۱۱۵ زن بر اثر غرق‌شدگی جان باختند این در حالی است که تعداد مردان فوت شده بر اثر غرق‌شدگی در سال ۹۴، ۷۴۸ و تعداد زنان ۱۳۱ نفر بوده است.

بر اساس این گزارش در این مدت استان‌های خوزستان و مازندران هر کدام با ۱۳۵، گیلان با ۸۱ و فارس با ۵۶ فوتی بیشترین و استان‌های خراسان شمالی با دو، قم با سه و سمنان با چهار فوتی کمترین آمار تلفات غرق‌شدگی را داشته اند. همچنین در سال گذشته بیشترین آمار مرگ بر اثر غرق‌شدگی با ۱۴۲ مورد در مرداد ماه و کمترین آن با ۳۰ مورد در دی ماه ثبت شده است.

مرگ ۲۶۰ نفر در رودخانه‌ها

مطابق هر سال بیشترین تلفات غرق‌شدگی در رودخانه‌ها جان خود را از دست داده اند. در سال گذشته از کل تلفات غرق‌شدگی در کشور ۲۶۰ نفر در روخانه‌ها جان باخته اند که بیشترین تعداد این تلفات را در بر می‌گیرد. پس از آن دریا با ۱۸۰ فوتی (۱۷۰ نفر خارج محدوده طرح و ۱۰ نفر در مدوده مجاز) در رتبه دوم تعداد تلفات غرق‌شدگی قرار دارد؛ در این مدت همچنین ۱۳۹ نفر در استخر، ۸۵ نفر در کانال، ۷۹ نفر دریاچه مصنوعی و سد، ۳۲ نفر چاه، ۲۹ نفر دریاچه طبیعی و ۱۰۹ نفر در سایر مکان‌ها جان خود را از دست داده اند.