جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121362856 در تماس باشید.

آزادی-بیش-از-9000-نفر-از-زندانیان-جرائم-غیر-عمد-کشور

معاون ستاد دیه کشور از آزادی بیش از 9000 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد کشور در سال گذشته توسط ستاد دیه کشور خبر داد.

عباس کشانی در همایش گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد استان کرمانشاه که شب گذشته (17 خرداد ماه) برگزار شد، از آزادی 9143 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد توسط ستاد دیه در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد 8883 نفر مرد و 260 نفر زن بوده‌اند.

کشانی تصریح کرد: سال گذشته برای آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد کشور، 742 میلیارد تومان نیاز داشتیم که البته یک سوم این بدهی‌ها با گذشت شکات همراه بوده است.

این مقام مسئول در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر در کشور 10 هزار زندانی جرائم غیرعمد داریم، ادامه داد: این تعداد در استان کرمانشاه 340 نفر است.

وی افزود: رویکرد ستاد دیه کشور باید در جهت آموزش و فرهنگ‌سازی عدم ارتکاب به جرائم غیرعمد سوق داده شود تا شاهد کاهش آمار زندانیان این چنینی در کشور باشیم.

آموزش قوانین مربوط به راهنمایی و رانندگی، قوانین مربوط به دادن چک و سفته، قوانین مهریه و ... به جامعه از مواردی بودند که کشانی پرداختن به آنها را در جهت کاهش آمار زندانیان جرائم غیر عمد اثرگذار ارزیابی کرد.

کشانی اظهار کرد: از ابتدای تشکیل ستاد دیه در کشور 103 هزار نفر از زندانیان جرائم غیرعمد کشور به همت این ستاد آزاد شده‌اند.

کشانی افزود: این حجم از آزادسازی زندانیان به طور غیرمستقیم با حدود 800 هزار نفر از هموطنانمان در ارتباط است که نقش مهمی در تزریق انرژی مثبت و بهداشت روانی جامعه دارد.

معاون امور استان‌های ستاد دیه کشور با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری 290 همایش گلریزان آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد در کشور در سال جاری، گفت: برای استان کرمانشاه برگزاری پنج همایش گلریزان پیش‌بینی شده است.