جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121060128 در تماس باشید.

رشد 14 درصدی تصادفات رانندگی در 6 ماهه نخست امسال

رییس کل دادگستری استان گیلان از رشد 14 درصدی تصادفات رانندگی در 6 ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

 احمد سیاوش‌پور در نشست شورای برنامه‌ریزی قضایی با اشاره به اینکه موتورسواران و عابرین پیاده بیشترین تعداد متوفیات را در تصادفات رانندگی داشته‌اند، عنوان کرد: 36 درصد فوتی‌ها در تصادفات رانندگی 6 ماهه نخست 96 از بین راکبین موتورسیکلت، 30 درصد سرنشینان خودروی سواری و 25 درصد عابرین بوده‌اند.

رییس شورای قضایی استان گیلان ضمن انتقاد از وضعیت نامطلوب جاده‌های برون شهری، عامل اصلی تصادفات مربوط به عابرین و موتورسواران را عرض کم و روشنایی نامناسب جاده‌ها دانست.

وی افزود: با توجه به تراکم بالای جمعیتی استان و تردد زیاد مردم در حاشیه جاده‌های برون شهری ضرورت دارد تا مسئولان نسبت به تعریض شانه خاکی راه‌ها، احداث پل عابر پیاده و ایمن‌سازی محل‌های عبور و مرور عابرین و موتور سواران اقدام کنند.

سیاوش‌پور روشنایی اغلب جاده‌های دسترسی محلی برون شهری را نیز نامناسب دانست و متذکر شد: دستگاه‌های مسئول وظیفه دارند در جهت رفع این نقایص عمل کنند.

رییس کل دادگستری استان گیلان با یادآوری شان نظارتی قوه قضائیه در جهت حفظ حقوق عامه از ضرورت حساسیت زیاد دادستان‌های کل استان به عنوان مدعی العموم در این زمینه خبر داد.

وی با هشدار به مدیران دستگاه‌های مسئول در حوزه حمل و نقل عنوان کرد: در راستای دفاع از حقوق مردم، کمیته‌ای ویژه در دادگستری گیلان به بررسی سهل انگاری و تخلف دستگاه‌های مسئول در این حوزه پرداخته و اقدامات پیشگیرانه قضایی و قانونی لازم به انجام خواهد رسید.

رییس کل دادگستری استان گیلان در خصوص رسیدگی قضایی به موضوع تصادفات رانندگی، گفت: در 5 ماهه ابتدای سال 96 تعداد 128 پرونده با عنوان قتل غیر عمدی در اثر بی‌احتیاطی در امر رانندگی تصادفات وارد محاکم دادگستری کل استان شده است که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل تغییر محسوسی نداشته است.