موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
اسد علی امرایی موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
دکتر فرود امیری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه، قبول وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (خانواده،تجاری،ثبتی،ملکی،چک،...) و کیفری
سیدجلال میرکاظمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی پذیرش کلیه دعاوی  حقوقی ، کیفری ، خانواده دیوان عدالت اداری دادگاه انقلاب و دادگاه نظامی
دکتر سهیل طاهری وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز  و استاد دانشگاه
مهدیه کتابی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری
حمیدرضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری ومشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز 12 سال سابقه وکالت و 10 سال وکالت تخصصی  بانک صادرات و متخصص در دعاوی بانکی و موسسات مالی و اعتباری انجام دعاوی حقوقی به صورت گروهی در کلیه زمینه های حقوقی، ثبتی ، کیفری و خانوادگی
حسین احمدی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز
هدی فرخی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز<br>
متخصص در دعاوی حقوقی ،دعاوی کیفری ،دعاوی خانوادگی،طلاق ،دعاوی گمرکی
اسدعلی امرایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای مرکز
علی جاوید وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و عضو هیئت علمی دانشگاه
فرزین کیوان وکیل پایه یک دادگستری کانون وکلای دادگستری مرکز متخصص در دعاوی ثبتی و مطالبات
سالار حسین منفرد وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09123574655 در تماس باشید.

کاهش جرایم و آسیب با دیده بانان پیشگیری

ارسالی توسط وکالت آنلاین وکیل پایه یک دادگستری
کاهش جرایم و آسیب با دیده بانان پیشگیری

هر چند در بند پنجم اصل 156 قانون اساسی، پیشگیری از وقوع جرم یکی از وظایف دستگاه قضا پیش‌بینی شده اما امروز همگان به این نتیجه رسیده‌اند که قوه‌قضاییه به تنهایی قادر به پیشگیری از وقوع جرم نیست و امر پیشگیری یک امر فراقوه‌ای است.

هر چند در بند پنجم اصل 156 قانون اساسی، پیشگیری از وقوع جرم یکی از وظایف دستگاه قضا پیش‌بینی شده اما امروز همگان به این نتیجه رسیده‌اند که قوه‌قضاییه به تنهایی قادر به پیشگیری از وقوع جرم نیست و امر پیشگیری یک امر فراقوه‌ای است.

علاوه بر هماهنگی‌های فراقوه‌ای بین دستگاه‌ها و نهادها، مشارکت مردم از ارکان اصلی پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی است به طوری که برخی از صاحب‌نظران حوزه پیشگیری معتقدند، پیشگیری از وقوع جرم محقق نمی‌شود مگر اینکه مردمی شود.

در همین راستا، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم با محوریت اداره کل پیشگیری‌های مردمی، مبادرت به راه‌اندازی سامانه جامع اطلاعات مردم (سجام) کرده تا بتواند از ظرفیت مردم در امر پیشگیری از وقوع جرایم و آسیب‌های اجتماعی تحت عنوان «دیده‌بانان پیشگیری» استفاده کند.

فعالیت ۱۵۰ هزار دیده‌بان پیشگیری‌

محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه در همین ارتباط، استفاده از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد را یکی از مؤثرترین ابزارهای پیشگیری از جرم عنوان کرده و گفته است: هم اکنون 150 هزار دیده‌بان پیشگیری از جرائم در کشور مشغول فعالیت هستند. این مقام عالی قضایی گفته که وظیفه دیده‌بانان پیشگیری از جرم ممانعت از شکل‌گیری وقایعی است که می‌تواند به ناهنجاری و جرم تبدیل شود.

  نحوه فعالیت سامانه سجام

رفاهی مدیرکل پیشگیری‌های مردمی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه در توضیح سامانه گفته است: این سامانه با محوریت هدایت، راهبری و سازماندهی دیده‌بانان پیشگیری از طریق فعال‌سازی سامانه سجام راه‌اندازی شده است. به طور کلی سجام یعنی سیستم جامع اطلاعات مردمی که هدف این سامانه این است که افرادی را به عنوان دیده‌بان پیشگیری طبق دستورالعمل جذب می‌کند.

به گفته این مقام مسئول، دیده‌بانان پیشگیری، معضلات مورد مشاهده را در سیستم قرار می‌دهند و در صورت امکان، آسیب مدنظر را مستندسازی کرده و ارسال می‌کنند. پس از آن، کارشناسان، گزارش ارسالی را مشاهده می‌کنند و از طریق اتصالی که به سیستم دولت دارند، گزارش را به بخش مربوطه ارجاع می‌دهند.

  اجرای طرح در استان‌ها

به دنبال ابلاغ طرح دیده‌بانان پیشگیری و سامانه سجام، دادگستری‌های کل سراسر کشور، اجرای طرح را در دستور کار قرار دادند تا از ظرفیت همه مردم کشور در امر پیشگیری استفاده شود.

خبرنگار ما در همین راستا، در گفت‌وگو با سه تن از معاونان پیشگیری از وقوع جرم دادگستری‌ها، آخرین وضعیت اجرای طرح دیده‌بانان پیشگیری و سامانه سجام در استان‌ها را بررسی کرده است.

  نام‌نویسی سه هزار دیده‌بان در فارس

احمد رحمانیان، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس در گفت‌وگو با«حمایت» درباره اجرای طرح دیده‌بانان پیشگیری گفت: پس از ‌ طراحی سامانه سجام، این سامانه ‌به همه استان‌ها ابلاغ و‌‌ تبلیغات برای عضویت در این سامانه آغاز شد‌ و تعداد زیادی در این سامانه عضو شدند.

وی تصریح کرد: در این سامانه افراد پس از ارایه مدارک خود  و تکمیل ثبت‌نام ‌ توسط نهادهای مربوطه گزینش می‌شوند که تاکنون سه هزار نفر در استان فارس پذیرفته شدند و در حال حاضر استان فارس بیشترین تعداد ثبت‌نام کننده در کشور را دارد.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری فارس با اشاره به ارایه آموزش‌های مختلف به دیده‌بانان توضیح داد: بعد از گزینش، دوره‌های آموزشی برای افراد برگزار می‌شود که اواخر سال گذشته، دوره‌هایی برای دیده‌بانان استان فارس به صورت مقدماتی برگزار شد. وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مرحله دوم آموزش‌ها آغاز شده است به طوری که هفته گذشته 200 نفر در این دوره شرکت کردند. این مسئول در ادامه با اشاره به حوزه‌های آموزشی دیده‌بانان افزود: ‌محیط زیست، جلوگیری ‌ از تصرف و تخریب اراضی، میراث فرهنگی و آثار باستانی از جمله کلاس‌های آموزشی است.

رحمانیان همچنین به فعالیت دیده‌بانان پیشگیری در ایام انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر در سال جاری اشاره کرد و گفت: علاوه بر موضوعات یاد شده، پنج سازمان مردم نهاد در حوزه پیشگیری از اعتیاد فعالیت می‌کنند که کار آنها شناسایی اماکن پرخطر و ارایه آموزش‌های لازم برای پیشگیری از اعتیاد است.

  برگزاری 12 دوره آموزشی در خوزستان

حجت‌الاسلام عبدالحمید امانت‌بهبهانی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری  نیز در گفت‌وگو با «حمایت» درباره نحوه اجرای سجام در این استان می‌گوید: پس از فراخوان، تعدادی از افراد در سامانه ثبت‌نام کردند که پس از گزینش کار خود را آغاز می‌کنند.

وی از برنامه‌ریزی به منظور برگزاری 12 دوره آموزشی برای دیده‌بانان پیشگیری خبر داده و می‌افزاید: دیده‌بانان موظند مشاهدات خود را گزارش کنند و افراد مسئول در این زمینه پس از دریافت گزارش؛ مسایل را مورد بررسی قرار داده و نسبت به جرم مطرح شده اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

رضا مسعودی‌فر معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی درباره آخرین وضعیت راه‌اندازی سامانه سجام در این استان به خبرنگار «حمایت» گفته است: همزمان با سایر استان‌ها، ثبت‌نام در سامانه سجام در این استان آغاز و حدود 500 نفر در این سامانه نام نویسی کردند.

او می‌گوید: جلسات مختلفی در این زمینه برگزار شده است و پس از مرحله گزینش آموزش‌های مختلف آغاز می‌شود. تا یک ماه آینده آموزش‌ها که شامل ارایه اطلاعات حقوقی، آشنایی با جرایم اولویت‌دار سجام، حقوق عمومی و... است، به افراد آموزش داده می‌شود. 

منبع : روزنامه حمایت

مطالب مرتبط

تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

نام نویسنده
تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

ادامه مطلب ...

مهریه و وراثت در نکاح موقت

نام نویسنده
مهریه و وراثت در نکاح موقت

مهریه و وراثت در نکاح موقت

ادامه مطلب ...
مشاهده کلیه مطالب مرتبط
0 دیدگاه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

بیست + = 24