موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
اسد علی امرایی موسسه حقوقی کامران میزرایی - موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق قبول وکالت به صورت تیمی و تخصصی قبول وکالت در دعاوی حقوقی(خانواده ،ملکی،امور شهرداری،ارث،تجاری)دعاوی کیفری،دادگاه انقلاب مالیاتی و اصل 49
دکتر فرود امیری وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز و عضو هیات علمی دانشگاه، قبول وکالت در کلیه دعاوی حقوقی اعم از (خانواده،تجاری،ثبتی،ملکی،چک،...) و کیفری
سیدجلال میرکاظمی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی پذیرش کلیه دعاوی  حقوقی ، کیفری ، خانواده دیوان عدالت اداری دادگاه انقلاب و دادگاه نظامی
دکتر سهیل طاهری وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای دادگستری مرکز  و استاد دانشگاه
مهدیه کتابی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری
حمیدرضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری ومشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز 12 سال سابقه وکالت و 10 سال وکالت تخصصی  بانک صادرات و متخصص در دعاوی بانکی و موسسات مالی و اعتباری انجام دعاوی حقوقی به صورت گروهی در کلیه زمینه های حقوقی، ثبتی ، کیفری و خانوادگی
محمد رضا مهرجو وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز و دانشجوی دکتری حقوق خصوصی
موسسه حقوقی کامران میرزایی و همکاران (موسسه حقوقی حامیان عدالت مطلق) قبول وکالت در  دعاوی حقوقی -کیفری- خانواده-ارث -ملکی و اصل 49
دکتر نغمه فرهود  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز، وکالت در کلیه دعاوی حقوقی و کیفری (خانواده،ملکی ،ثبتی،چک،دعاوی مربوط به شهرداری و اصل 49و...) قبول وکالت ایرانیان مقیم خارج کشور
اسدعلی امرایی وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای مرکز
علی رمضانزاده  وکیل پایه یک دادگستری و مشاور حقوقی کانون وکلای دادگستری مرکز ،بیست سال سابقه کار قضایی و وکالت ،داشتن تجارب و تخصص در امور ملکی و اراضی و نیز مطالبات
حمید رضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی با 12 سال سابقه وکالت و هفت سال انجام امور تخصصی وکالت بانک صادرات و متخصص در دعاوی مربوط به امور بانکی و موسسات مالی و اعتباری

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره09128304909 در تماس باشید.

صدور چک بلامحل علت حبس 90 درصد زنان در جرایم غیرعمد

ارسالی توسط وکالت آنلاین وکیل پایه یک دادگستری
صدور چک بلامحل علت حبس 90 درصد زنان در جرایم غیرعمد

مدیرعامل ستاد دیه کشور، گفت: در حال حاضر به استثنا استان سیستان و بلوچستان تعداد 250 زندانی زن بابت بدهی ‌های مالی غیرکلاهبرداری در حبس هستند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور، گفت: در حال حاضر به استثنا استان سیستان و بلوچستان تعداد 250 زندانی زن بابت بدهی ‌های مالی غیرکلاهبرداری در حبس هستند.

سید اسدالله جولایی در گفت‌وگو با «حمایت» اظهارکرد: در حال حاضر ‌از مجموع 12 هزار زندانی غیرعمد ندامتگاه‌های کشور 250 نفر آن‌ها زن هستند. زنانی با رده سنی 28 تا 75 سال که 90 درصد آن‌ها بابت صدور چک‌های بدون پشتوانه راهی زندان شده‌اند.

وی ادامه داد: استان فارس با 42 مددجو در صدر این فهرست قرار داشته و در رتبه بعدی مازندران با 25 محبوس و گیلان با 22 محکوم بیشترین تعداد زندانی زن را به خود اختصاص داده و در مقابل ایلام و یزد و چهارمحال و بختیاری میزبان تنها یک زندانی زن هستند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور  بیان کرد: از این تعداد نسوان زندانی، طبق استعلام گروه تحقیق نمایندگی‌های ستاد دیه تنها 170 نفر واجد شرایط کمک احصاء شده‌اند که مبلغ بدهی آن‌ها رقمی معادل 70 میلیارد تومان است.

جولایی افزود: آن دسته از محکومانی که در شمار مشمولان جا ندارند یا حکم قطعی خود را از پرونده مفتوح خودشان تحصیل نکرده‌ یا در کنار این محکومیت یک جرم عمد هم در پرونده دارند که تا رفع این موضوع و احراز ناتوانی مالی و آبرومندی آن‌ها در زمره مددجویان ستاد دیه قرار نمی‌گیرند.

«ضمانت» عامل محکومیت نیمی از محکومان مالی زن

مدیرعامل ستاد دیه کشور با اشاره به نقش محوری زنان و مادران، حبس یک زن به دلیل صدور چک در زندان را غیرقابل قبول دانست و گفت: نیمی از محکومان مالی زن بابت ضمانت زندانی هستند.

وی ادامه داد: نمونه‌های متعددی در ستاد دیه شاهد هستیم که لازم است خانم‌ها توجه بیشتری به آن داشته باشند. اگر چه موضوع سوء‌استفاده از اعتماد دیگران جنسیت نمی‌شناسد اما لازم است زن‌ها تحت هیچ شرایطی برای ضمانت از کسی دسته چک نگیرند حتی برای اقوام نزدیک و افرادی که به تصور خیلی‌ها امین هستند.

جولایی افزود: درصدد آن نیستیم که سلب اعتماد را تبلیغ کنیم اما در شرایطی زندگی می‌کنیم که طبق پرونده‌های موجود و طبق اسناد آرشیوی این نهاد حمایتی، بسیاری از هموطنان ما در پی همین اعتمادهای نابجا به زندان افتاده و حتی تا سال‌ها گرفتار این محکومیت می‌شوند.

 مدیرعامل ستاد دیه اظهارکرد: در پرونده‌ای که به تازگی موضوع آن توسط ستاد دیه استان قزوین مختومه شد مربوط به مادری بود که تنها فرزند این بانو 65 ساله حرمت مادری را هم نگه نداشت و با استناد به اینکه مادر بازنشسته او دسته چک دارد، زمینه آزادی موقت خود را از زندان فراهم کرد تا در برابر خیل شکات خصوصی مادرش را طرف حساب آن‌ها ساخته و برای همیشه ایران را برای مقصدی نامعلوم ترک کند. وی عنوان کرد: چک برگه بسیار سبک و کوچکی بود که آمد تا بسیاری از مشکلات ما را در حمل و نقل پول و بسیاری دیگر از مشکلات کاهش دهد اما به دلیل نبود تعهد اخلاقی و البته باور غلطی که صدور اوراق تجاری چک را مستند به دارایی بالفعل قلمداد نمی‌کند، خود در شرایط فعلی به معضل بزرگی تبدیل شده است که حل آن به دلیل وخامت اوضاع یک همکاری فراسازمانی را می‌طلبد.

جولایی بیان کرد: باید دقت کنیم که آمار 250 نفری زنان زندانی تنها مختص آن‌هایی است که در پرونده‌شان ارتکاب یک جرم غیرعمد قید شده است و شامل نسوانی که بابت تخلفات متعدد و مباشرت، معاضدت یا معاونت در تحقق مصادیق بزهکارانه زندانی شده‌اند نیست اما در مورد همین دسته از بدهکاران تحت حمایت ستاد دیه به طور اختصار باید گفت هرچند در حبس زنان علل و عوامل متعددی نقش دارد اما صدور چک‌های بلامحل و صراحتا ورود زنان در موضوعاتی چون خرید اجناس قسطی یا حمایت‌ از دوست و آشنا در قالب ضمانت‌های بانکی بیشترین نقش را دارند.

 60 درصد زندانیان زن غیرعمد ورودی نیمه دوم امسال هستند

مدیرعامل ستاد دیه کشور افزود: زندانیان زن به مانند کهنسالان و بیماران صعب‌العلاج همواره از اولویت‌های ما در ستاد دیه بوده و با لحاظ نقض محوری اناث در خانواده به هر بهانه و تحت هر برنامه‌ای که بتوان آن را در کمترین زمان ساماندهی کنیم با حمایت گروه‌های هنری و ورزشی نسبت به آزادی حداکثری زنان اقدام می‌کنیم .

وی ادامه داد: به عنوان مثال در مراسم پویش «ارمغان آزادی» که با همکاری معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری و جمع زیادی از چهره‌های علمی، سیاسی و سینماگران کشورمان برگزار شد، با جمع‌آوری مبلغی معادل 5 میلیارد ریال زمینه آزادی تعداد زیادی از زندانیان زن محکوم به جرایم غیرعمد فراهم آمد.

جولایی بیان کرد: در پویش «ارمغان آزادی برای 200 زندانی زن جرایم غیرعمد» علاوه بر کمک‌هایی که از سوی خیرین در آیین گلریزان اهدا شد، 19 هزار نیکوکار با واریز مبلغی معادل 250 میلیون تومان همیار ستاددیه کشور در امر آزادی این محبوسان بودند.

وی بیان کرد: 60 درصد زندانیان زن غیرعمد حال حاضر ورودی نیمه دوم سال 96 هستند که به شرط کنترل ورودی به زندان امیدواریم تعداد زیادی از این افراد تا پایان سال جاری طعم شیرین آزادی را بچشند.

منبع : روزنامه حمایت

مطالب مرتبط

تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

نام نویسنده
تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

تعیین 110 سکه مهریه کار دادگاه‌ها را زیادتر می‌کند

ادامه مطلب ...

مهریه و وراثت در نکاح موقت

نام نویسنده
مهریه و وراثت در نکاح موقت

مهریه و وراثت در نکاح موقت

ادامه مطلب ...
مشاهده کلیه مطالب مرتبط
0 دیدگاه

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

13 + دوازده =