جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121394850 در تماس باشید.

آخرین-وضعیت-پرونده-کلاهبرداری-کانون-ازدواج-آسان-،برای-تعدادی-از-شکایت-کیفرخواست-اصلاحی-صادر-شد

 دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان گفت: برای تعدادی از شکات کیفرخواست اصلاحی صادر و پرونده برای صدور رای به دادگاه ارسال شده است.

 آخرین وضعیت پرونده کلاهبرداری کانون ازدواج آسان/ برای تعدادی از شکات کیفرخواست اصلاحی صادر شدحجت الاسلام و المسلمین موحدی راد دادستان عمومی و انقلاب مرکز سیستان و بلوچستان در گفت‎وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده کلاهبرداری میلیاردی کانون ازدواج آسان، گفت: برای تعدادی از شکات که در دادسرا از قلم افتاده بودند کیفرخواست اصلاحی صادر و پرونده برای صدور رای به دادگاه ارسال شده است.

حجت الاسلام و المسلمین موحدی راد تصریح کرد: محکوم در زندان است و چنانچه اموال شناسایی شود از طریق قانونی به مزایده گذاشته خواهد شد تا بقیه شکات نیز به حقوق خود دست یابند.

بنا بر این گزارش، برای پرونده کلاهبرداری کانون ازدواج آسان صادر شده و پرونده در اجرای احکام است. چندی پیش رئیس کل دادگاه‎های عمومی و انقلاب زاهدان در ارتباط با این پرونده به خبرگزاری میزان گفته بود پرونده 900 شاکی دارد که آراء به آنها ابلاغ شده و منتظر تجدیدنظرخواهی شکات هستیم تا حکم قطعی شود، در این پرونده 80 میلیارد ریال کلاهبرداری شده که 50 میلیارد ریال آن از طریق دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان و خانواده های متهمان به مالباختگان پرداخت شده است در حال حاضر نیز به میزان سهم هر یک از شکات و بزه‎دیدگان طبق اولویت وجوه پرداخت خواهد شد.

گفتنی است بنا بر تبصره ماده 279 آئین دادرسی کیفری،هرگاه در صدور کیفر خواست، سهو قلم یا اشتباه بین صورت گیرد، تا پیش از ارسال به دادگاه، دادستان آن را اصلاح و پس از ارسال کیفر خواست به دادگاه، موارد اصلاحی آن را به دادگاه اعلام می کند.