×

تمام اسناد دفترچه ای ظرف مدت پنج سال باید به تک برگ تبدیل شود

تمام اسناد دفترچه ای ظرف مدت پنج سال باید به تک برگ تبدیل شود

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی گفت تمام اسناد مالکیت دفترچه‌ای در اختیار مردم، طبق قانون جامع کاداستر کشور، ظرف مدت پنج سال از تصویب این قانون باید به سند تک برگی تبدیل شود

تمام-اسناد-دفترچه-ای-ظرف-مدت-پنج-سال-باید-به-تک-برگ-تبدیل-شود وکیل 

 مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی گفت: تمام اسناد مالکیت دفترچه‌ای در اختیار مردم، طبق قانون جامع کاداستر کشور، ظرف مدت پنج سال از تصویب این قانون باید به سند تک برگی تبدیل شود.

 ظرف مدت پنج سال باید تمام اسناد دفترچه‌ای به تک برگ تبدیل شودعلی اصغر اسدی مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان در رابطه با اهمیت توسعه طرح کاداستر و همچنین قانون جامع حدنگار گفت: تمام اسناد مالکیت دفترچه‌ای در اختیار مردم، طبق قانون جامع کاداستر کشور، ظرف مدت پنج سال از تصویب این قانون باید به سند تک برگی تبدیل شود.
وی گفت: با توجه به اهداف توسعه پایدار و لزوم تامین امنیت اجتماعی در راستای تحقق این توسعه، صدور سند تک برگی اقدامی مهم و موثر در تامین امنیت فردی و اجتماعی جامعه است.

این مقام قضایی ادامه داد: از مشخصات این سند غیرقابل جعل بودن آن به دلیل درج برچسب هولوگرام و همچنین تعویض سند پس از هر انتقال می‌باشد.

اسدی افزود: از دیگر مزایای سند کاداستر ارتقاء امنیت و آرامش روانی، کاهش اشتباهات، حذف نوشتار‌های دستی، تحویل اسناد مالکیت به درب منازل مالکیین، شفاف سازی اموروبروز رسانی اطلاعات مالکیت است.

وی ضمن درخواست از مالکان برای مراجعه به ادارات ثبت اسناد واملاک در شهرستان محل وقوع ملک جهت تعویض اسناد مالکیت دفترچه‌ای به تک برگ گفت: اسناد مالکیت در کمترین زمان ممکن صادر و به مراجعین تحویل می‌گردد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان خراسان شمالی تصریح کرد: هم اکنون و بر اساس قرارداد منعقده با اداره پست معاملات صورت گرفته در دفاتر اسناد رسمی که دارای سند تک برگ می‌باشند در کمتر از 48 ساعت صادر و به وسیله مامورین پست درب منزل به مالکین تحویل می‌گردد.

اسدی در پایان گفت: در سال گذشته تعداد 3 هزار و 306 مورد تفکیک اعم از عرصه و اعیان و همچنین بیش از 32 هزار استعلام، 6 هزار بازداشت املاک و 4 هزار رفع بازداشت املاک در اداره کل ثبت اسناد واملاک استان صورت پذیرفته است.

منبع : خبرگزاری میزان

    

پست های مرتبط

افزودن نظر

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.