جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09196085456 در تماس باشید.

افزایش-مسمومیت-با-گاز-co-در-شش-ماه-نخست-امسال

 عباسی گفت: در شش ماهه امسال 13 نفر در مازندران بر اثر مسمومسیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد فوتی‌های ناشی از گازگرفتگی 5 نفر بود، به 13 مورد افزایش یافته است.

افزایش مسمومیت با گاز co در شش ماه نخست امسالعباسی مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از افزایش مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در استان خبرداد و گفت: از کل فوت شدگان ناشی از مسمومیت با گاز در شش ماهه امسال 8 مرد و ما بقی زن هستند.

وی تشریح کرد: بر اساس این گزارش بیشترین آمار مرگ و میر ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در شهرستان‌های چالوس، نکا و قائمشهر هر کدام با 3 بیشترین و شهر‌های آمل و نوشهر هر کدام با 2 مورد کمترین فوتی ثبت شده است.

عباسی تصریح کرد: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان اردیبهشت با 5 مورد بیشترین ماه و فروردین، مرداد هر کدام با 3 و خرداد با 2 فوتی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

مدیر کل پزشکی قانونی استان مازندران افزود: با توجه به اینکه مرگ‌های ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسید کربن عمدتا در نیمه دوم سال به دلیل سرما، استفاده از وسایل گرمایشی افزایش می‌یابد لذا به هموطنان توصیه میشود هنگام استفاده از وسایل گرمازا، به توصیه‌های ایمنی در خصوص سالم بودن و استفاده صحیح از وسایل گرمایش و مسیر خروجی گاز مونواکسید کربن اطمینان حاصل نمایند.

گفتنی است در سال گذشته (96) تعداد 22 نفر (16 مرد و ما بقی زن) در اثر گاز گرفتگی با گاز منوکسید کربن جان خود را از دست دادند.