جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09132429546 در تماس باشید.

ضرورت همبستگی جهانی با ایران در مسیر مبارزه با مواد مخدر

رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران: امروزه شاهد این هستیم که فعالیت‌های پلیس مبارزه با مخدر برای مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر در سطح جهانی بسیار گسترده و چشمگیر است.

ضرورت همبستگی جهانی با ایران در مسیر مبارزه با مواد مخدربه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ «الکساندر فدولوف» در گفت و گوی اختصاصی با پایگاه خبری پلیس و در حاشیه بازدید نمایندگان کشور‌های دوبلین (روسیه، ترکیه، مجارستان، آلمان، ایتالیا، فرانسه و ...) از نمایشگاه دائمی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: همکاری ما با وزارت امور خارجه ستاد مبارزه با مواد مخدر به منظور اجرای کنوانسیون سازمان ملل و ارائه کمک به ایران برای اجرا و پیشبرد فعالیت‌های مقابله‌ای و کمک و همکاری‌های منطقه‌ای است.

وی افزود: این همکاری‌ها در راستای مقابله با مواد مخدر در زمینه آموزشی با برگزاری دوره‌های آموزشی در راستای پیشگیری و یا درمان بین ایران و سایر کشور‌های منطقه صورت می‌گیرد.

رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد تأکید کرد: این دفتر از ستاد و پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران به خاطر زحمات و فعالیت‌های خوبی که در این راستا انجام می‌دهد، تشکر می‌کند و باید یادآور شوم که ایران به عنوان یکی از شرکای قابل اعتماد ما در این زمینه است.

فدولوف افزود: از سال ۱۹۹۹ این دفتر همکاری خود را با ایران آغاز کرده که امسال ۲۰ سالگی آن است و فعالیت اصلی ما در محور‌های مبارزه با مواد مخدر، کاهش عرضه و تقاضا و آموزش و پیشگیری و یا درمان است.

وی گفت: ما با ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر یا برگزاری نشست‌های مشترک در این خصوص و همچنین در زمینه معیشت جایگزین همکاری می‌کنیم.

رئیس دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد افزود: وظیفه اصلی ما حمایت از ایران در مسیر مبارزه با قاچاق مواد مخدر و فراهم ساختن زیرساخت‌ها و آوردن علم و دانش برای این کار است که در این زمینه مراکز سگ‌های موادیاب و تجهیزات الکترونیکی لازم برای مهارت افزایی افراد از مواردی است که برای حمایت صورت گرفته است.

وی گفت: امروزه شاهد این هستیم که فعالیت‌های پلیس مبارزه با مواد مخدر برای کنترل و مبارزه با قاچاقچیان در سطح جهانی بسیار گسترده و چشمگیر است در حالی که این موضوع معضلی جهان است و همگی بایستی به ایران در این مسیر کمک کنند.