حمید رضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی با 18 سال سابقه وکالت و ده سال انجام امور تخصصی وکالت بانک صادرات و متخصص در دعاوی مربوط به امور بانکی و موسسات مالی و اعتباری

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121591023 در تماس باشید.

امکان تردد بدون بازرسی وکلا به مراکز قضایی تهران فراهم شد

طبق توافق حاصله میان دادگستری کل استان تهران و کانون وکلای مرکز، از این پس وکلا بدون بازرسی و با موبایل وارد اماکن قضایی تهران می‌شوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امروز، ١٦ بهمن ماه ١٣٩٧، توافق‌نامه‌‌ای درباره ی چگونگی ورود وکلای دادگستری به ساختمان‌های دادگستری میان کانون وکلای دادگستری مرکز و دادگستری کل استان تهران امضا شد تا امکان ورود همکاران به داخل مجتمع‌های قضایی بدون بازدید بدنی فراهم شود.

 غلامحسین اسماعیلی رئیس کل دادگستری استان تهران و حسین فاضلی هریکندی معاون قضایی رئیس کل و مدیر حفاظت و اطلاعات دادگستری استان تهران به نمایندگی از دادگستری استان تهران و عیسی امینی رئیس کانون وکلای مرکز به نمایندگی از این کانون و نمایندگان سایر نهادهای مرتبط با دادگستری این تفاهم نامه را منعقد کردند.

بر پایه این تفاهم‌نامه وکلا هنگام ورود به مجتمع‌های قضایی و حتی دادگاه‌های انقلاب اسلامی از درگاهی جداگانه عبور خواهند کرد و تحویل گوشی همراه و بازرسی بدنی بر وکلا اعمال نخواهد شد و آنها با رعایت شأن وکیل و مفاد توافقنامه می‌توانند از مزایای این تفاهم بهره‌مند شوند. این تفاهم نامه به زودی و پس از نصب گیت و تجهیزات الکترونیکی اجرا خواهد شد.

در راستای اجرای این خواست دیرینه‌ نهاد وکالت و وکلای گرامی، از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های موجود استفاده خواهد شد تا کرامت همکاران وکیل و کارشناسان رسمی دادگستری حفظ شود؛ اما چنانچه وکیلی با تخطی از تفاهمنامه فیمابین اقدامی انجام دهد، ضمانت اجرا توسط خود کانون وکلای دادگستری مرکز و صرفاً در مورد همان همکار با محرومیت تدریجی از گیت اختصاصی تعیین خواهد شد و از سویی تخلف یک وکیل تأثیری بر اجرای تفاهمنامه نسبت به دیگر همکاران نخواهد داشت.