×

ارسال آنلاین اطلاعات ثبتی شرکت ها و معاملات به سازمان امور مالیاتی از امروز

ارسال آنلاین اطلاعات ثبتی شرکت ها و معاملات به سازمان امور مالیاتی از امروز

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امروز از دو سامانه بهره‌برداری کرد که با راه‌اندازی آنها اطلاعات مربوط به تأسیس اشخاص حقوقی، سهام و سرمایه آنها و همچنین اطلاعات مربوط به نقل و انتقالات آنلاین به سازمان امورمالیاتی کشور ارسال می‌شود

ارسال-آنلاین-اطلاعات-ثبتی-شرکت-ها-و-معاملات-به-سازمان-امور-مالیاتی-از-امروز

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امروز از دو سامانه بهره‌برداری کرد که با راه‌اندازی آنها اطلاعات مربوط به تأسیس اشخاص حقوقی، سهام و سرمایه آنها و همچنین اطلاعات مربوط به نقل و انتقالات آنلاین به سازمان امورمالیاتی کشور ارسال می‌شود.

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم احمد تویسرکانی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور امروز از دو سرویس الکترونیکی جدید این سازمان در زمینه کسب و کار و ثبت مالکیت بهره برداری کرد.

بنابراین گزارش این دو سامانه با عناوین "سامانه الکترونیکی اطلاع رسانی به سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص شروع فعالیت شرکت" و  "سرویس الکترونیکی پرداخت مالیات نقل و انتقال" به بهره برداری رسید.

سرویس الکترونیکی اطلاع‌رسانی به سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص شروع فعالیت شرکت‌ها در راستای اجرای بند الف ماده 2 مصوبه هیئت وزیران مورخ اول خرداد 1396 و به منظور ارتقای جایگاه ایران در شاخص شروع کسب و کار و تسهیل فرآیندها و کاهش زمان فرایند ثبت شرکت فی‌مابین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان امور مالیاتی راه اندازی شد. در این سرویس بعد از تأسیس اشخاص حقوقی اطلاعات هویتی اشخاص و همچنین اطلاعات مربوط به سهام و سرمایه شرکت یا موسسه در لحظه به سازمان امور مالیاتی ارسال و کد رهگیری پیش‌ثبت‌نام کد اقتصادی اختصاص یافته به شرکت یا موسسه از سازمان امور مالیاتی دریافت می‌شود.

سرویس الکترونیکی پرداخت مالیات نقل و انتقال نیز در راستای اجرای بند الف ماده 4 مصوبه هیئت وزیران مورخ اول خرداد 1396 و مفاد آیین نامه تبصره 4 ماده 187 قانون مالیات‌های مستقیم و به منظور ارتقای جایگاه ایران در نماگر ثبت مالکیت جهت تسهیل فرآیند پرداخت مالیات نقل و انتقال سرویس الکترونیکی پرداخت مالیات نقل و انتقال فی‌مابین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و سازمان امور مالیاتی راه اندازی شد. در این سرویس قبل از انجام معاملات در دفاتر اسناد رسمی اقلام اطلاعاتی مورد تایید جهت محاسبه مبلغ مالیات در سامانه ثبت الکترونیک اسناد، ثبت و به سازمان امور مالیاتی ارسال می شود. با انجام این عمل شناسه قبض و شناسه پرداخت به دفتر اسناد رسمی اعلام و پس از پرداخت مبلغ مالیات توسط فروشنده به صورت خودکار نسخه‌ای از مفاصا حساب مالیاتی جهت انتقال ملک مورد نظر به دفتر اسناد رسمی ارسال خواهد شد.

مزایای این سرویس‌های عبارتند از:

ارتقای نظام سلامت اداری با بهره‌گیری از کنترل های بین سازمانی ئ ایجاد زمینه اعمال قوانین مصوب

کاهش مراجعلت ارباب رجوع به ادارات زیرمجموعه سازمان ثبت و امورمالیاتی

ارتقای جایگاه ایران در شاخص شروع کسب و کار و تسهیل فرایندها

تسریع در انجام امور سازمانی و سهولت پیگیری امور توسط متقاضیان

کاهش زمان شروع کسب و کار در مرحله تأسیس شرکت

کاهش زمان فرایند نقل و انتقال املاک

جلوگیری از فساد اداری

منبع : خبرگزاری تسنیم

    

پست های مرتبط

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.