جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09121192093 در تماس باشید.

فیلتر 28 سایت موسسه های جعل مدرک

­دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از فیلتر 28 سایت موسسه‌های جاعل مدرک تحصیلی خبر داد

­فیلتر 28 سایت موسسه‌های جعل مدارک تحصیلیجواد جاوید نیا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما افزود: بعد از شکایت نماینده وزارت علوم از موسسات آموزشی متخلف، سایت‌های این موسسات فیلتر و 7 متهم در این زمینه دستگیر شدند.

وی گفت: ارائه غیرقانونی مدارک دیپلم تا دکتری، ارائه مدارک بدون آزمون و بدون مجوز از وزارت علوم، ارائه غیرقانونی مدارک پزشکی، ارائه مدارک جعلی دانشگاه‌هایی همچون میکی موتو ژاپن، EFMD اروپا، ارائه غیرقانونی مدارک معادل از دیپلم تا دکتری و پیرا پزشکی، ارائه مدارک MBA، DBA بدون حضور و بدون مجوز، عقد قرارداد غیرقانونی با دانشگاه، ارائه مقاطع غیرقانونی از کارشناسی تا دکتری در آمریکا، ارائه مدارک بین المللی جعلی و ارائه غیرقانونی مدارک دانشگاهی بدون گذراندن دوره در تمامی رشته‌ها از مهمترین تخلفات این موسسات غیرمجاز است.

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی ادامه داد: این سایت‌ها با دستور بازپرس شعبه 751 بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 7 مشهد فیلتر شدند.

وی با بیان این که صدور مدارک جعلی تحصیلی خسارات زیادی را به آموزش عالی کشور وارد می‌کند، تاکید کرد: دستگاه قضایی حامی هر گونه فعالیت و کسب و کار مجاز در چارچوب قانون و رصد و برخورد با مجرمان خط قرمز دستگاه قضایی است.