×

برای دفاع از حقوق کودکان با رویکرد اصلاحی و تربیتی تحولات بزرگی ایجاد شده است

برای دفاع از حقوق کودکان با رویکرد اصلاحی و تربیتی تحولات بزرگی ایجاد شده است

رویکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی به حقوق کودک نسبت به مسئولیت کیفری کودکان و نوجوانان رویکردی مناسب و مبتنی بر آموزه های دینی است

برای-دفاع-از-حقوق-کودکان-با-رویکرد-اصلاحی-و-تربیتی-تحولات-بزرگی-ایجاد-شده-است

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: رویکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی به حقوق کودک نسبت به مسئولیت کیفری کودکان و نوجوانان رویکردی مناسب و مبتنی بر آموزه های دینی است.

به گزارش ایسنا، یدالله موحد در دیدار با دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری که در محل دادگستری کل برگزار شد، بیان کرد:  در سنوات اخیر قانون گذار قدم های بزرگ و مفیدی را  در بحث نظام دادرسی افتراقی و مسئولیت کیفری تدریجی که لحاظ شده برداشته است و با سازو کارهایی برای دفاع از حقوق کودکان با رویکرد اصلاحی و تربیتی تحولات بزرگی ایجاد کرده است  اما در حیطه اجرا با آن قوت پیگیری نمی شود.

موحد خاطرنشان کرد: در بحث کانون اصلاح و تربیت استان، ارتباطات خوب و تنگاتنگی بین مددکاران و قضات محاکم اطفال دادگستری استان برقرار است و با همکاری هم مسائل و مشکلات را حل می کنند.

 وی با اشاره به اینکه ظرفیت های مدنی فراوان است و اگر به خوبی به کار گرفته شود می تواند تاثیرگذار باشد، افزود: مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک که در سطح کشور شکل گرفته باید از دولت مطالبه کند تا این سازوکارها را حمایت کند و پوشش دهد.

وی گفت: با توجه به پهناور بودن استان کرمان و فاصله زیاد مناطق جنوبی با مرکز استان، راه اندازی کانون اصلاح و تربیت در جنوب استان کرمان ضرورت دارد.

رییس کل دادگستری استان کرمان افزود: فاصله زیاد جنوب استان با کانون اصلاح و تربیت ماهان مشکلاتی را از قبیل بعد مسافت و هزینه ها بالای رفت و آمد برای والدین این کودکان بوجود آورده است لذا می طلبد مسئولان در خصوص حل این مشکل اقدام نمایند.

منبع : ایسنا

    

پست های مرتبط

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.