جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09123956043 در تماس باشید.

هم-افزایی-دستگاه-قضایی-و-سپاه-در-مبارزه-با-قاچاق-ضروری-است

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بر هم افزایی هرچه بیشتر دستگاه قضایی و سپاه پاسداران به منظور مبارزه بی امان با قاچاق و صیانت از اقتصاد کشور تأکید کرد.

به گزارش ایسنا، مطنقه خلیج فارس،حجت الاسلام والمسلمین اکبری با حضور بر عرشه شناور شهید محمد ناظری از بخش های مختلف این شناور تندرو برد بلند نیروی دریایی سپاه به عنوان بزرگترین شناور آلومینیومی با بدنه پیشرفته و فناوری روز دنیا  بازدید کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین ضمن بازدید از مرکز فرماندهی و کنترل تنگه هرمز ، ناوتیپ 112 ذوالفقار و دیگر توانمندی های نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پیشرفت‌های سپاه را در عرصه های مختلف تحسین برانگیز برشمرد و افزود: استفاده از متخصصین جوان با تکیه بر فرهنگ بسیجی و برپایه ابتکار و توانایی‌های  بومی  با تحقق دستاوردهایی  همچون الحاق شناور سردار شهید محمد ناظری به توان دفاعی کشور، بشارت‌دهنده امکان پیشرفت‌های روزافزون در صنایع دفاعی کشور  و مقابله با تهدیدات دشمن می باشد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) و سیاست های ابلاغی از سوی رئیس قوه قضاییه در خصوص لزوم مقابله بی امان با پدیده قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: شعب ویژه رسیدگی به جرایم قاچاق کالا و ارز با به کارگیری قضات مجرب در دستگاه قضایی استان هرمزگان تشکیل و در همین راستا پرونده‌های ارجاع شده در خصوص این جرایم در کمترین زمان ممکن مورد رسیدگی  و اجرای حکم قرار می گیرند.

وی در ادامه تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا، شرط پیاده سازی اقتصاد مقاومتی است و به منظور بستر سازی برای تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توان داخلی، باید فضای اقتصادی کشور را  برای قاچاقچیان نا امن کرد و با برنامه ریزی دقیق و  اتخاذ تمهیدات مناسب، ارتکاب قاچاق را به سمت افزایش ریسک پذیری به ضرر قاچاقچیان بر هم زد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین اظهار کرد: ضرورت دارد تمامی دستگاه های متولی در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز به صورت منسجم و هماهنگ عمل کنند.

اکبری بر هم افزایی هرچه بیشتر دستگاه قضایی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور مقابله بی امان با قاچاق و صیانت از اقتصاد کشور تأکید کرد و خاطرنشان کرد: با  اتخاذ تمهیدات مناسب و تشریک مساعی میان دستگاه قضایی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دیگر دستگاه های متولی باید گریزگاه های قاچاقچیان از نظارت های قانونی بسته شود.

در جریان این بازدید که تعدادی از مسئولین قضایی، فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی سپاه پاسداران نیز حضور داشتند، سردار زارع، معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن خوش آمدگویی به رئیس کل دادگستری و مسئولین قضایی استان هرمزگان با ارائه گزارشی از توانمندی های این نیرو و همچنین اقدامات صورت گرفته در خصوص مقابله با قاچاق کالا و سوخت، اظهار کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمادگی دارد در هماهنگی کامل با دستگاه قضایی و در چارچوب موازین قانونی و وظایف محول شده به این نیرو  به منظور صیانت از اقتصاد کشور ، مقابله با قاچاق و پیشگیری از جرایم به انجام وظیفه و ارائه خدمت بپردازد.

وی همچنین تصریح کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تلاش می‌کند ، مظهر اقتدار ملت ایران در دریا باشد و با ارتقاء توان بازدارندگی بر دستگاه محاسباتی دشمن به ویژه آمریکا اثر بگذارد و معاندین را از هرگونه اقدام شرارت آمیز پشیمان سازد.

همچنین سرهنگ غلامشاهی فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی سپاه  پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص مشخصات فنی و توان راهبردی شناور سردار شهید محمد ناظری اظهار داشت: شناور شهید ناظری بزرگترین شناور آلومینیومی با بدنه پیشرفته و فناوری روز دنیاست که با طول 55 متر و عرض 14 و یک دهم متر و ارتفاع 13 متر ده هزار کیلومتر برد دریانوردی دارد.

وی افزود: این شناور با شکل بدنه پیشرفته، تعادل پایدار در امواج بلند ،برد بلند دریانوردی، قابلیت دریانوردی در امواج خروشان، قابلیت حمل صد نفر سرنشین و بالگرد و بار به طور همزمان و سرعت بالا به همت متخصصان سازمان تحقیقات و خودکفایی نیروی دریایی سپاه طراحی و در موسسه شهید محلاتی از موسسات وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا ساخته شده است.