×

ضرورت ایجاد کشیک های نوروزی مقابه با زمین خواری

ضرورت ایجاد کشیک های نوروزی مقابه با زمین خواری

طبق مصوبه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان یزد تمام اراضی بدون معارض دولتی باید ظرف شش ماهه ابتدایی سال آینده سنددار شوند

ضرورت-ایجاد-کشیک-های-نوروزی-مقابه-با-زمین-خواری وکیل 

رییس کل دادگستری استان یزد با تاکید بر لزوم ایجاد کشیک‌های نوروزی برای مقابله با زمین‌خواری در این ایام، گفت: طبق مصوبه شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان یزد تمام اراضی بدون معارض دولتی باید ظرف شش ماهه ابتدایی سال آینده سنددار شوند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا حبیبی در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان یزد اظهار کرد: برخی افراد سودجو و فرصت طلب در پی مطامع خود و سوء استفاده از تعطیلات نوروزی هستند که باید با ایجاد کشیک‌های نوروزی فرصت هرگونه تعدی و تجاوزی را از اینگونه افراد گرفت.

وی تصریح کرد: باید به گونه‌ای برنامه ریزی و عمل کرد که اصلاً زمین خواری و تعدی به اموال بیت المال از ابتدا شکل نگیرد، چرا که وقتی با حکم دادگاه، خلع ید و قلع و قمع صورت می‌گیرد به هر حال اموال و ابنیه و درختانی از بین می‌رود که آن هم اگر چه سرمایه خصوصی است اما به هر حال از پول و وقت و هزینه کشور و همین مردم خرج شده است.

حبیبی، اصل تقدم پیشگیری از درمان و برخورد را یادآور شد و اظهار کرد: اگر بر اساس یک تسامح و تساهل ملکی مورد تجاوز و تعدی قرار گرفت، بازپس‌گیری آن منوط به صرف وقت و هزینه بسیار است در حالیکه با یک اقدام پیشگیرانه می‌توان از بسیاری از اینگونه مشکلات جلوگیری کرد.

رییس کل دادگستری استان به اهمیت مسئله کاداستر اشاره و بیان کرد: با ثبت موقعیت دقیق اراضی در کاداستر از بسیاری از مشکلات حاشیه‌ای در خصوص اراضی کاسته خواهد شد که از این رو انتظار است ادارات متولی امور اراضی، تمام تلاش خود را در جهت تامین اعتبار و کسب بودجه اجرای کاداستر به خرج دهند.

وی تاکید کرد: بارها به مسئله سنددار شدن اراضی دولتی در جلسات متعدد تاکید شده است، لذا با مصوبه امروز شورای حفظ حقوق بیت‌المال تمام اراضی بدون معارض دولتی باید ظرف شش ماه ابتدایی سال 98 سنددار شوند و هرگونه تغییر در محدوده شهرها و تغییر متولیان اراضی نیز باید در این فرصت نسبت به تحویل و رد و بدل کردن اسناد و مدارک مبادرت ورزند.

حبیبی خاطرنشان کرد: جلسات شورای حفظ حقوق بیت‌المال در سال آینده بیشتر و منسجم‌تر برگزار خواهد شد تا تمام دستور جلسات با فراغ بال بیشتر رسیدگی شود و پیگیری مصوبات نیز با جدیت بیشتر دنبال گردد.

منبع : ایسنا

    

پست های مرتبط

مشترک شدن در خبرنامه!

برای دریافت آخرین به روز رسانی ها و اطلاعات ، مشترک شوید.