حمید رضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی با 18 سال سابقه وکالت و ده سال انجام امور تخصصی وکالت بانک صادرات و متخصص در دعاوی مربوط به امور بانکی و موسسات مالی و اعتباری

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09129634787 در تماس باشید.

واکنش وزیر ارتباطات به تخلف ایرانسل برخورد می کنیم

تهران- ایرنا- یکی از کاربران توییتر با برگزاری اسکرین شات‌هایی از تبلیغات ایرانسل بر بستر امکان مخابراتی ویژه اطلاع‌رسانی مواقع بحران و هشدار خبر داد. وزیر ارتباطات در واکنش به توئیت و موجی که به‌واسطه آن راه افتاد نوشت: شواهد ارائه‌شده روشن و تخلف آشکار است، هم برخورد می‌کنیم و هم متوقف.

سیستم sms-cb به این دلیل به وجود آمدند که اپراتورها بتوانند در مواقع بحرانی از آن برای هشدار استفاده کنند، ایرانسل در اقدامی عجیب از این سیستم برای تبلیغات استفاده کرده که واکنش‌های زیادی را در پی داشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عصر امروز سه‌شنبه یکی از کاربران توییتر در اعتراض به پیام‌های تبلیغاتی ایرانسل بر بستر امکانات مخابراتی مواقع بحرانی نوشت: این‌که از امکانات مخابراتی ویژه اطلاع‌رسانی در مواقع بحران و #هشدار، برای تبلیغات استفاده بشه، مصداق کامل سوءاستفاده است. واقعاً ایرانسل از این‌که از این سامانه برای تبلیغ تور مسافرتی استفاده کرده باید شرمنده باشه.

پس ‌از این توئیت بود که اسکرین شات‌ها و ریتوئیت‌ها شروع شد. بعد هم شروع کردند به تگ کردن وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات که اکنون هر دو نفر برای شرکت اجلاس جهانی سران جامعه اطلاعاتی در خارج از کشور به سر می‌برند.

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات در واکنش به این تخلف اعلام کرد: شواهد ارائه‌شده روشن و تخلف آشکار است. هم برخورد می‌کنیم و هم متوقف.

رئیس سازمان فناوری نیز به این تخلف که وزیر ارتباطات آن را آشکار و روشن خوانده است، واکنش نشان داد و گفت: دغدغه‌های اجتماعی قطعاً اصلی‌ترین نگهبان و پایشگر رفتار شرکت‌ها و مدیران دولتی است.

امیر ناظمی افزود: با دوستان ایرانسل صحبت کردم، پس از بررسی به‌سرعت در اطلاعیه‌ای موضع خود را اعلام خواهند کرد. ممنون از حساسیت اجتماعی همه دوستان که پیش‌نیاز توسعه است.

پس از مدت کوتاهی، ایرانسل نیز با انتشار بیانیه‌ای به این شکل از کار خود دفاع و اعلام کرد: «پیرو پیگیری‌های انجام‌شده، مشخص شد پیام مذکور توسط یکی از ارائه‌کنندگان «خدمات محتوای پیامکی» دارای مجوز ارسال ‌شده است که با اپراتورهای تلفن همراه برای ارسال پیام انبوه قرارداد دارند.

ایرانسل ضمن عذرخواهی از مشترکانی که این پیام را دریافت کرده‌اند اعلام می‌کند با شرکت متخلف برخورد قاطع خواهد کرد. ایرانسل همواره در کنار مشترکان خود سعی دارد خدمات دیجیتال خود را با هدف تجربه زندگی بهتر ارائه دهد. همچنین این شرکت از مشترکانی که این تخلف را پیگیری کرده‌اند کمال تشکر را دارد.»