حمید رضا کاکاوند وکیل پایه یک دادگستری و مشاوره حقوقی با 18 سال سابقه وکالت و ده سال انجام امور تخصصی وکالت بانک صادرات و متخصص در دعاوی مربوط به امور بانکی و موسسات مالی و اعتباری

جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09127296881 در تماس باشید.

پیگیری برای تصویب قانون مجازات مجزا برای گل

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ: در حال پیگیری هستیم تا برای ماده مخدر گل، قانون مجازات مجزایی تصویب شود

پیگیری برای تصویب قانون مجازات مجزا برای «گل»به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ محمد بخشنده با بیان اینکه در مبارزه با افرادی که اقدام به وارد کردن بذر ماده مخدر «گل» به کشور می‌کنند، کشفیاتی در فرودگاه داشته‌ایم، گفت: در حال پیگیری هستیم تا برای ماده مخدر گل، قانون مجازات مجزایی تصویب شود.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران بزرگ افزود: از ابتدای سال تاکنون بیش از دو تُن و ۶۰۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط شده که بیش از یک تُن آن تریاک بوده است و این بدین معناست که بیش از ۸۰ درصد کشفیات و مصرف را تریاک به خود اختصاص داده است.

وی گفت: متأسفانه در شهر تهران مصرف ماده مخدر گل رو به افزایش و مصرف شیشه رو به کاهش است.

بخشنده افزود: بذر ماده مخدر گل از هلند وارد ایران می‌شود و متاسفانه کاشت ماده مخدرگل به راحتی در آپارتمان‌ها و گلخانه انجام می‌شود.

وی گفت: برخورد با افرادی که حامل این بذر‌ها باشند، کار آسانی نیست، به طور مثال یک نفر چهار عدد بذر این ماده مخدر را همراه دارد که این تعداد از بذر قابل شناسایی نیست و حتی در یک آدامس هم می‌تواند جاساز شود.

بخشنده افزود: برای برخورد با مصرف کنندگان و توزیع کنندگان ماده مخدر، مجازات جداگانه‌ای نداریم و در صورت دستگیری افراد طبق همان قانونی که برای حشیش و تریاک است با آن‌ها برخورد می‌شود؛ هر چند پلیس مبارزه با مواد مخدر در حال پیگیری است تا برای ماده مخدر گل قانون مجازات مجزایی تصویب شود.