جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09122278137 در تماس باشید.

دانش آموزان پس از 20 سالگی مجاز به ورود در دانشگاه نیستند

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی: دانش آموزان باید تحصیلات خود را حداکثر تا ۲۰ سالگی، به پایان رسانند، در غیر این صورت مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه نیستند.

دانش آموزان پس از ۲۰ سالگی مجاز به ورود در دانشگاه نیستندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رحمان علیدوست در تشریح ضوابط و مقررات معافیت تحصیلی دانش آموزی گفت: وضعیت تحصیلی دانش آموزان، ابتدای هر سال تحصیلی توسط مدارس بررسی و در صورتی که به سن مشمولیت (۱۸ سالگی تمام) رسیده و واجد شرایط ادامه تحصیل باشند، برای ثبت درخواست معافیت تحصیلی به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) ارجاع داده می‌شوند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا افزود: معافیت تحصیلی دانش آموزان به صورت سالانه صادر می‌شود و دانش آموزان در صورت ادامه تحصیل و واجد شرایط بودن، باید بلافاصله بعد از اتمام معافیت تحصیلی یک ساله، مجددا با درخواست این معافیت از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) اقدام کنند تا نسبت به تمدید معافیت تحصیلی دانش آموزی به مدت یک سال دیگر اقدام شود.

سرهنگ علیدوست گفت: دانش آموزان مشمول از تاریخ فراغت، اخراج، ترک یا انصراف از تحصیل؛ یک سال مهلت معرفی دارند.

وی افزود: افرادی که قبل از سن مشمولیت و در سن ۱۷ سالگی یا قبل از آن در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی فارغ التحصیل می‌شوند، پس از رسیدن به ۱۸ سالگی تمام، ۶ ماه مهلت معرفی برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی دارند.

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا گفت: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا سامانه به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ از قوانین و مقررات مربوطه مطلع شوند.