جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09122406368 در تماس باشید.

جدیدترین-کتاب-های-شورای-نگهبان-رونمایی-شد

3 کتاب جدید چاپ شده توسط شورای نگهبان در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از شورای نگهبان، جدیدترین کتب چاپ شده توسط پژوهشکده شورای نگهبان در سی و دومین نمایشگاه کتاب تهران که در مصلای امام خمینی (ره) تهران در حال برگزاری است، رونمایی شد.

اولین اثر،"کتاب قانون گذاری و اجرا" است که شامل مجموعه نشست‌های تخصصی تحلیل روابط قوای مقننه و مجریه بوده و مورد استقبال قرار گرفته است. اثر دوم نیز، "کتاب شرح قانون اساسی" است که شامل شرح "فصل نهم – قوه مجریه" می‌شود که توسط انتشارات پژوهشکده شورای نگهبان چاپ و منتشر شده است. شرح قانون اساسی، مجموعه کتبی است که زیر نظر عباسعلی کدخدایی تدوین می‌شود و تاکنون چهار جلد از آن منتشر شده که در تبیین اصول قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نگاشته شده است.

اثر سوم نیز، "کتابشناسی شورای نگهبان" است که در این اثر کلیه منابع علمی اعم از کتب، مقالات، پایان نامه‌ها، گزارش‌های پژوهشی و سایر اسناد علمی در رابطه با موضوعات مربوط به شورای نگهبان گردآوری شده و به فراخور مباحث علمی تلاش شده است تا به تناسب آثار علمی موجود در مورد نهاد شورای نگهبان و کار ویژه‌های آن، تقسیم بندی مناسبی از این آثار ارائه شود. این سه کتاب برای اولین بار در غرفه پژوهشکده شورای نگهبان در معرض دید عموم قرار گرفته است.

 انتشارات پژوهشکده شورای نگهبان در غرفه این پژوهشکده، 51 عنوان کتاب دیگر در شش حوزه "مشروح مذاکرات شورای نگهبان"، "مجموعه نظرات شورای نگهبان"، "مبانی نظرات شورای نگهبان"، "قوانین"، "طرح‌های پژوهشی" و "فصلنامه دانش حقوق عمومی" را نیز در نمایشگاه کتاب تهران به نمایش گذاشته است.