جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09128842040 در تماس باشید.

گرانفروشان و محتکرین معرفی می شوند

دادستان عمومی و انقلاب یزد با هشدار و به گرانفروشان و محتکرین، گفت: با نظارت سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسان حوزه اصناف و بازار، واحدهای گرانفروش و محتکر با نصب پارچه و بنر به همه شهروندان معرفی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، علی اکبر شمس در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان یزد افزود: به استناد ذیل ماده ۱۱۴ قانون آئین دادرسی کیفری و ماده ۷ دستورالعمل «نظارت بر فرایند عرضه مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی» مصوب دادستان کل کشور، در موارد گرانفروشی و احتکار بر خلاف مصوبات ستاد تنظیم بازار، نصب پارچه و بنر در محل با ذکر عنوان تخلف توسط سازمان تعزیرات انجام خواهد گرفت.

وی استفاده از توان بسیج و سایر نیروهای مردمی جهت نظارت و بازرسی از بازار را مطرح و بیان کرد: دادسرای استان آماده آموزش موارد قانونی و قوانین و مقررات حاکم بر صنوف و بازار است تا نظارت‌ها در گستره بیشتر و سرعت بالاتری انجام گیرد.

این مقام قضائی در ادامه بر ضرورت ساماندهی وضعیت میوه و تره بار استان که قیمتی بالاتر از متوسط کشوری دارد، تاکید کرد و متذکر شد: لازم است شهرداری یزد همکاری و همراهی بیشتری داشته و ضمن نظارت بر میدان اصلی میوه و تره بار مرکز استان در جهت ایجاد میادین عرضه مستقیم میوه و تره بار در نقاط مختلف شهر همانند بسیاری از شهرهای بزرگ کشور تلاش کند.

وی همچنین به موافقت و همراهی سازمان جهاد کشاورزی استان و تعاون روستایی در مورد عرضه مستقیم میوه و تره بار اشاره و خواستار پیگیری ویژه از سوی شهرداری در جهت تعادل بخشی قیمت‌ها شد.

شمس تصریح کرد: شرایط خاص و ویژه حاکم بر بازار دیگر جایی برای سو استفاده و فرصت‌جویی ندارد و در این برهه همه مسئولان و مردم باید دست در دست هم بر شرایط حاکم فائق آیند.