جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09122278137 در تماس باشید.

بانک ها از تشکیل پرونده های غیر ضروری در سیستم قضائی جلوگیری کنند

رئیس کل دادگستری استان کرمان خطاب به مسئولان هشدار داد: حجم بالای دعاوی و اختلافات فی مابین مردم و دولت به اعتماد عمومی آسیب وارد می کند، لذا دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها باید با حسن مدیریت از تشکیل پرونده‌های غیر ضروری در سیستم قضائی جلوگیری کنند.

به گزارش ایسنا، یدالله موحد در دیدار با مدیرکل انتظامی و امنیتی استانداری کرمان به روحیه نجیب و صبور مردم کرمان اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد بانک‌ها و دستگاه‌های دولتی با اتخاذ تدابیر و راهکارهایی به دنبال حل دعاوی و اختلافات خود با مردم باشند. قطعاً اگر چنین شود سرمایه اجتماعی افزایش پیدا می‌کند.

این مقام ارشد قضائی استان کرمان ادامه داد: در برخی موارد حجم زیادی از وقت قضات در شعب حقوقی صرف پرونده‌های مرتبط با سیستم بانکی می‌شود که زیبنده نیست.
.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: امنیت یک مؤلفه حیاتی برای جامعه است و باید از امنیت صیانت و پاسداری شود.

وی افزود: امنیت در واقع یک حقیقت و از نعمت‌های الهی است که خداوند متعال آن را به بشر موهبت فرمودند و البته در طول تاریخ عوامل و افرادی سعی کرده‌اند این نعمت را به مخاطره بیاندازند.

موحد به رابطه عدالت و امنیت نیز اشاره کرد و گفت: دستگاه قضائی متولی اجرای عدالت است و نهادهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی متولی اجرای امنیت در جامعه هستند و بایستی با رویکرد اجرای عدالت، امنیت را در استان کرمان محقق کنیم.

رئیس شورای قضائی استان کرمان تاکید کرد: با توجه به برخی مشکلات که در جامعه وجود دارد، رویکرد مدیریت دستگاه قضائی استان این است که با همکاری، هم افزایی و تعامل با سایر بخش‌ها در جهت حل مشکلات مردم گام بردارد.