جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09171160084 در تماس باشید.

تشکیل-ستاد-کنترل-مجرمین-حرفه-ای-در-زرند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند گفت: در حوزه برخورد باجرائم اقتصادی برای 7 نفر از مفسدان اقتصادی شهرستان زرند در خصوص احتکار و قاچاق کالا و ارز پرونده قضائی تشکیل شده است.

به گزارش ایسنا، سیدمهدی قویدل در این باره اظهار کرد: طی چند ماه گذشته بالغ بر 9 تن گوشت و مرغ احتکاری، 4 انبار احتکار کالا و میزان زیادی کالای قاچاق توسط تیم بازرسی حقوق عامه دادگستری زرند کشف شده است.

وی افزود: 11 کارگروه حفظ حقوق عامه در خصوص تنظیم بازار و بررسی مشکلات مسکن مهر زراوند نوین شرق تشکیل شده که جمعاً 80 مصوبه داشته و حدود 80 درصد آنها اجرایی شده است.

دادستان عمومی و انقلاب زرند از تشکیل ستاد کنترل مجرمین حرفه‌ای در این شهرستان خبر داد و گفت: از ظرفیت نیروی انتظامی، اداره اطلاعات، سپاه، بسیج مقاومت و اداره زندان جهت پایش و کنترل مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار جهت تهیه مشخصات مجرمان دارای سابقه استفاده می‌شود.

وی در ادامه به عملکرد حوزه قضائی شهرستان زرند در زمینه پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: در راستای کاهش طلاق و تسهیل ازدواج و مشاوره قبل از ازدواج طرح ماه عسل در این حوزه قضائی اجرا شده است.

قویدل به حضور مشاوران مذهبی در دادگستری جهت مشاوره زوجین دارای پرونده طلاق اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اقدامات انجام شده حضور روحانیون در دادسرای زرند و مشاوره متهمین بازداشتی در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی و وقوع جرم بوده است.

دادستان زرند عنوان کرد: از ترویج رویه غلط و نابه جای طلاق صوری در جهت سو استفاده از امتیازات بیمه مستمری و سازمان‌های حمایتی جلوگیری کرده ایم.

وی بیان کرد: یکی از اقدامات این دادستانی تلاش در زمینه ترک اعتیاد و بازپروری معتادین متجاهر بوده، به گونه‌ای که در طول سال گذشته هیچ محکوم و یا متهمی با عنوان اتهامی اعتیاد و یا استعمال مواد مخدر به زندان شهرستان معرفی نشده است.

دادستان زرند در رابطه با استفاده از کیفرخواست شفاهی عنوان کرد: قضات برای جلوگیری از بازداشت متهم بدواً به متهم فرصت کافی جهت معرفی کفیل و یا وثیقه گذار اعطا نموده و درصورتی که متهم قادر به سپردن تأمین مناسب نباشد در ارسال پرونده‌هایی که زودتر منجر به صدور حکم می‌شوند به دادگاه، اهتمام ویژه دارند.

وی افزود: استفاده از آزادی مشروط، تعلیق تعقیب، استفاده از قرارهای تأمین کیفری بدون نیاز به بازداشت از جمله اقدامات انجام شده جهت کاهش جمعیت کیفری در این حوزه به شمار می‌رود.

این مقام قضائی به برگزاری کارگروه‌های کاهش جمعیت کیفری در شورای پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: رسیدگی به ادعای اعسار و تقسیط محکومین مالی در جلسات با زندان، برگزاری دوره‌های آموزشی (مدیریت مهارت و دانش رفتار) در مقوله اصلاح و بازپروی مددجویان زندان از دیگر اقدامات انجام شده در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها است.