جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09124321990 در تماس باشید.

مردم-مراقب-ترفندهای-سودجویان-برای-فرار-از-مجازات-باشند

معاون دادستان گرگان درباره شیوه‌های فرار از مجازات مجرمان گفت: از فرار مالیاتی با استفاده از کارت بازرگانی دیگران تا سوء استفاده از افراد از همه جا بی‌خبر در هیات مدیره شرکت‌ها از شیوه‌هایی است که کلاهبرداران برای فرار از مجازات از آن استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا، رضا آدینه استفاده از کارت بازرگانی افراد را یکی از روش‌های سودجویان برای فرار از مجازات عنوان کرد و گفت: در این روش سودجویان با استفاده از کارت بارزگانی دیگران، صادرات و واردات کالا انجام می‌دهند و به این ترتیب از پرداخت مالیات شانه خالی می‌کنند.

وی افزود: کلاهبرداران در حالی پس از مقادیر زیاد صادرات و واردات کالا متواری می‌شوند که مالیات را کسی که کارت بازرگانی به نام اوست باید بپردازد.

معاون دادستان گرگان با بیان اینکه همه عواقب قانونی و تجاری کارت‌های بازرگانی بر عهده صاحبان این کارت‌هاست گفت: افراد از در اختیار قرار دادن کارت‌های بازرگانی خود به دیگران خودداری کنند تا دچار مشکل نشوند.

آدینه در ادامه به یکی دیگر از شیوه‌های کلاهبرداران برای فرار از مجازات هم اشاره کرد و گفت: در این روش کلاهبرداران، جوانان تحصیل‌کرده را با وعده حقوق و مزایای عالی به عضویت در هیأت مدیره شرکت‌های تجاری تشویق می‌کنند در حالی که خود این سودجویان، سهامدار می‌مانند و عضو هیأت مدیره شرکت نمی‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: کلاهبرداران پس از رسیدن به اهداف خود فرار می‌کنند و همه بدهی‌ها و عواقب قانونی شرکت بر عهده هیأت مدیره از همه جا بی‌خبر خواهد بود.

معاون دادستان گرگان با تاکید بر اینکه بی خبری از موضوع کلاهبرداری و یا سو استفاده مسئولیت را از افراد سلب نمی‌کند توصیه کرد: افراد پیش از اقدامات این چنینی درباره عواقب قانونی آن پرس و جو کنند تا گرفتار نشوند.