جهت مشاوره تلفنی با وکیل با شماره 09120384182 در تماس باشید.

56-درصد-خانواده-زندانیان-فاقد-شغل-هستند

رئیس سازمان زندان‌ها گفت:56درصد خانواده زندانیان فاقد شغل بوده و نیازمند توانمند سازی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، اصغر جهانگیر در جشن حمایت زندانیان با بیان اینکه خانواده‌های زندانیان به دلیل اینکه سرپرست خانواده حضور ندارد، دچار تنگناهای معیشتی می‌شوند، گفت: بیش از 6٣ هزار خانواده زندانیان تحت حمایت قرار دارند.

وی افزود: برای کاهش طلاق بین خانواده زندانیان و همچنین درخصوص افت تحصیلی و جلوگیری از ترک تحصیل فرزندان خانواده‌های زندانیان اقداماتی انجام شده است.

جهانگیر گفت: ٧١ هزار خانواده در سال گذشته از خدمات سازمان زندان‌ها شامل کمک‌های نقدی و غیر نقدی بهره‌مند شدند. ٨٣ هزار نفر از زندانیان آزاد شده تحت حمایت قرار دادیم تا در اجتماع رها نشود زیرا حتی زندانیانی که آموزش دیده‌اند نیز به دلیل برچسب در جامعه باید حمایت شوند.

جهانگیر اضافه کرد: با کمک خیران و بدون کمک‌های دولتی توانستیم به خانواده‌های زندانیان آموزشی‌های مهارت‌های زندگی را یاد دهیم. 20 درصد از خانواده‌های زندانیان با مشکلات بسیاری روبرو هستند و دچار فروپاشی خانواده می‌شوند.

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: طبق آمار، ٧٠ درصد از خانواده زندانیان فاقد منزل شخصی هستند و در منازل استیجاری یا اقوام سکونت دارند همچنین ٨4 درصد از همسران زندانیان از سواد پایین و تحصیلات کم بهره مند هستند و نیاز به آموزش دارند.

جهانگیر افزود: 56 درصد خانواده زندانیان فاقد شغل و درآمد هستند و به توانمندسازی نیاز دارند؛ در این خصوص بر اساس تفاهم نامه‌ای که با کمیته امداد امام خمینی منعقد شده است، ٣٠ هزار خانواده زندانیان تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

وی درباره سن فرزندان زندانیان گفت: ٣٠ درصد این فرزندان در مقطع ابتدایی هستند و نیاز به مهر و محبت و حمایت دارند.